Poradnik: Gdy miłość przeminie. Jak pozbyć się tatuażu?

Niedawno prezentowaliśmy Wam minimalistyczne tatuaże. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na taki zabieg i chociaż zdecydowanie nie potępiamy tego i uważamy, że przemyślany i dobrze zrobiony tatuaż potrafi być prawdziwą ozdobą. Jednak aż 3/4 osób, które na taki zabieg się zdecydowało przyznaje, że decyzję podjęła zbyt pochopnie. Wielu z nich zrobiło tatuaż nawiązujący do ówczesnej miłości (imię, podobizna, symboliczna data). Jak pozbyć się tatuażu , który nam się nie podoba, albo budzi niemiłe wspomnienia ?

Jak pozbyć się tatuażu ?

Zobacz także: Minimalistyczne tatuaże dla kobiet

Jak pozbyć się tatuażu? – Kto decyduje się na usunięcie tatuażu?

Polacy najczęściej tatuują plecy i ręce, a najpopularniejszymi wzorami są napisy oraz motywy zwierzęce i roślinne. Popularnością cieszą się także symbole związane z religią, portrety oraz obrazy. Co jednak gdy ozdoba, która miała być na całe życie, przestaje cieszyć lub staje się problematyczna? Na usunięcie tatuażu decydują się nie tylko posiadacze brzydkich i zrobionych naprędce tatuaży, ale też te osoby, którym tatuaż już się znudził, przestał się podobać lub pasować do stylu ubierania i zachowania. – Osoby decydujące się na tatuaż zwodzi okazja i moda na konkretny wzór. Drugich uwodzą natomiast wytatuowane symbole na ciele innych osób bądź chęć upamiętnienia sytuacji lub imienia partnera, partnerki. Problem w tym, że po latach wiele z nich rozważa usunięcie tatuażu ponieważ nie są zadowoleni z efektu, albo okazuje się, że partnerów nic już ze sobą nie łączy oraz, że np. ozdoba jest nieadekwatna do ich sposobu bycia czy zawodu. Na szczęście istnieją metody usunięcia takiej ozdoby – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

Jak pozbyć się tatuażu ?

Jak pozbyć się tatuażu? – Laser

W dobie nowoczesnych technologii warto zwrócić uwagę na bezpieczniejsze rozwiązania mające na celu usunięcie tatuażu. Główną rolę odgrywają w nich lasery, które są o wiele mniej inwazyjne niż pozbycie się ozdoby poprzez wycięcie kawałka skóry. Zabieg laserowy w porównaniu do innych jest bezpieczny i w pełni kontrolowany. Odbywa się bez znieczulenia i przede wszystkim nie zagraża zdrowiu pacjenta. Co więcej jest najskuteczniejszy. Długość fali lasera musi być jednak odpowiednio dobrana do koloru tatuażu. Liczba zabiegów zależna jest od wielkości tatuażu i głębokości, na jakiej znajduje się barwnik. Dotychczas najpopularniejsze były lasery typu Q-switch generujące impulsy o dużej mocy (200 MW) i czasie trwania kilkananosekund. Obecnie najnowsza generacja to lasery pikosekundowe o energii 10-krotnie większej i czasie trwania 1000-krotnie mniejszym. Jedyny tego typu laser na świecie emitujący fale o dwóch różnych długościach to PicoWay firmy Syneron-Candela – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol.

Polecamy również: Czy tatuaż wyklucza zabiegi na rozstępy?

Jak pozbyć się tatuażu? – Przebieg zabiegu

Zabieg laserowy polega na rozerwaniu torebki kolagenowej otaczającej barwnik w skórze, a następnie rozbiciu barwnika na bardzo małe cząsteczki. Kolorowa substancja zawarta w komórce dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej, skąd jest wydalana poprzez układ limfatyczny.

Pamiętajmy, aby po kuracji często nawilżać skórę i nie narażać jej na skrajne czynniki atmosferyczne, jak silny mróz czy promieniowanie słoneczne. Przed wyborem odpowiedniego salonu kosmetycznego, upewnijmy się, że jest profesjonalny, tzn. jego pracownicy przestrzegają wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa, a sam gabinet posiada warunki i rekomendację do przeprowadzania tego typu zabiegów.

* Dane pochodzą z opublikowanych wyników badań przeprowadzonych przez Grupę IQS. Według nich np. tatuaż ma co dziesiąty Polak (71% z nich uważa, że decyzję podjęła zbyt pochopnie, 12% rozważa jego usunięcie), a co trzeci chciałby go mieć. Ponadto 1/3 badanych zadeklarowała, że zrobiła tatuaż spontanicznie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (93 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. lilkawodna  5 maja 2015 08:34

  Najlepiej pod wpływem miłości i impulsu nie robić takich tatuaży.

  Odpowiedz
 2. Patriszia  5 maja 2015 09:30

  Robienie tatuaży pod wpływem mody nie jest też dobre. Wszelkie napisy, znaki nieskończoności, piórka itp teraz są fajne i wyglądają ładnie, ale za kilka lat kiedy moda przeminie możemy się tego wstydzić.

  Odpowiedz
 3. Żanett  5 maja 2015 13:04

  Dodam jeszcze, że jeśli ktoś naprawdę bardzo chce mieć tatuaż, najbezpieczniej robić go w miejscu mało lub w ogóle niewidocznym. Dla mnie tatuaż jest czymś bardzo osobistym, ważnym dla mnie, wiążącym się z wydarzeniem, które miało ogromny wpływ na moje życie (dlatego mam dwa). Jednak mało osób o nich wie, gdyż są one w miejscach niewidocznych. Trzeba się bardzo długo i mocno zastanowić nad wykonaniem tatuaży – bo to pamiątka na całe życie. A pozbycie się ich to dość duży ból oraz spory wydatek, a i tak nie ma gwarancji, że da się go usunąć lub nie zostaną po nim blizny. Także świadomość, że to nie jest tatuaż z gumy do żucia jest kluczowa.

  Odpowiedz
 4. martucha180  5 maja 2015 13:10

  Jak robić tatuaż, to z głową, by potem nie mieć problemu z jego usunięciem.

  Odpowiedz
 5. bbo  5 maja 2015 14:07

  Ja tez miałam kiedyś ochotę na tatuaż, na szczęście mi przeszło, bo to co chciałam sobie wytatuować teraz bym usuwała 😀

  Odpowiedz
 6. Kmakolagwa  5 maja 2015 19:44

  W czasach szkolnych bardzo chciałam zrobić sobie tatuaż. Jednak z biegiem czasu co raz bardziej cieszę się, ze tego nie zrobiłam. Znam wiele osób, które pod wpływem chwili robią tatuaż, a potem chcą go usunąć co już wcale nie jest takie proste.

  Odpowiedz
 7. as_sa  7 maja 2015 19:36

  Szkoda, że nie podano nawet orientacyjnej ceny takiego zabiegu

  Odpowiedz
 8. martuska665  10 maja 2015 09:10

  chwała laserom

  Odpowiedz
 9. Anita  11 maja 2015 10:05

  Ja nigdy z miłości nie zrobiłabym sobie tatuażu. Jedynie sama dla siebie, coś swojego 🙂

  Odpowiedz
 10. gosia141088  15 maja 2015 10:19

  Wychodzę z założenia ze człwoiek wszytskiego powinien spróbować aby poznał życie, co nie zabronione jest dozwolone. Dużą rolę odgrywa wiek wiadomo jak człowiek jest młody to ma inne priorytety nie słucha starszych popełnia błędy i chwała mu za to 🙂 pewnych rzeczy później się żałuje ale takie jestżycie czasami trzeba się sparzyć aby wiedzieć czego nie mozna robić. Kto nie ryzykuje ten – ma nudne zycie 😛 …

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.