Jak poprawić nos bez operacji

Nos to tylko jeden z wielu elementów, które decydują o wyglądzie twarzy, bywa jednak głównym źródłem kompleksów. Czasem jedyną szansą na poprawę kształtu nosa jest zabieg chirurgiczny, jednak w większości przypadków doskonałe efekty mogą przynieść drobne korekty medyczno-estetyczne.

Za długi, krzywy, z garbkiem, perkaty – zarzutów, jakie stawiamy swoim nosom, bywa wiele, jednak nawet niedoskonały nos nie musi być źródłem utrapienia. O wyglądzie twarzy decyduje szereg czynników i ogólna atrakcyjność – czasem nawet mały defekt w postaci garbka na nosie doskonale komponuje się z resztą twarzy i dodaje jej charakteru. Bywa jednak tak, że to, co codziennie widzimy w lustrze, urasta do rangi poważnego problemu. Co wtedy?

Operacja czy estetyczna poprawka?

Jednym z rozwiązań jest operacja plastyczna, która może zmienić wygląd nosa nawet w dużym stopniu. Zabieg chirurgiczny niesie ze sobą szereg niedogodności, począwszy od wysokiej ceny, skończywszy na niezbędnym okresie rekonwalescencji. To dobre rozwiązanie dla osób, które liczą na radykalną zmianę wyglądu, a ich problem związany jest z budową kostno-chrzęstną lub z problemami układu oddechowego.

− Poważne wady nosa, np. skrzywienia powstałe na skutek złamań, nie nadają się do korekcji kwasem hialuronowym i wymagają ingerencji chirurgicznej. W takich sytuacjach najlepiej wybrać się na konsultację i zdać się na doświadczenie lekarza, który indywidualnie podejdzie do problemu i zaproponuje rozwiązanie, które zapewni najlepszy efekt – podkreśla dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Korekta niechirurgiczna szybsza i mniej inwazyjna

Jeśli jednak problem nie jest duży, można zdecydować się na korektę niechirurgiczną. To prostsza, tańsza i mniej inwazyjna metoda, która pozwoli zmienić wygląd twarzy.

− W celu zakamuflowania niewielkich defektów estetycznych nosa można zastosować kwas hialuronowy, którym koryguje się zarówno dolną, jak i górną część nosa. Ostrzyknięcie kwasem hialuronowym da dobry i długotrwały efekt m.in. w poprawie kształtu koniuszka nosa i przy wyrównaniu asymetrii jego grzbietu – mówi dr Andrzej Ignaciuk. – W niektórych przypadkach możemy również zastosować toksynę botulinową, która uniesie opadającą na skutek starzenia się końcówkę nosa, co wizualnie odmładza twarz i poprawia jej wygląd.

Niechirurgiczna korekta nosa z zastosowaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej to zabieg szybki i dzięki możliwości zastosowania znieczulenia również bezbolesny. Zmiany są subtelne, a śladów po poprawce nie ma – pacjent od razu może wrócić do codziennej aktywności.

Mimo to wszelkie zabiegi wykonywane w okolicy nosa, podobnie jak oka, wymagają niezwykłej ostrożności. Decydując się na korektę, warto wybrać dobrego i doświadczonego specjalistę. Pomoże on w ocenie skali problemu i wyborze odpowiedniej metody korekty.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (208 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Carmen  14 marca 2017 09:32

  Uważam, że przy mniejszych defektach można nauczyć się poprawnie wykonywać makijaż. Kilkoma trikami możemy optycznie zmniejszyć lub zwiększyć nos, co zwiększy nasza pewność siebie i poprawi samopoczucie 🙂

  Odpowiedz
 2. martucha180  14 marca 2017 19:31

  Krzywej przegrody nosowej kwasem hialuronowym itp. się nie wyprostuje.

  Odpowiedz
  • Jaworka  19 marca 2017 11:02

   Niektore niewielkie defekty można poprawić kwasem hialuronowym lub odpowiednim makijażem ale zbyt duży nos lub krzywy tego juz nie da się zrobić bez interwencji skalpela

   Odpowiedz
 3. efffciaa  15 maja 2017 13:44

  Ja uważam , że jeśli chce się coś zmienić w sobie na dobre , to niestety bez skalpela się nie obejdzie , kwas hialuronowy niestety nie zawsze załatwi sprawę tak jak tego pragniemy .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany