Poprawiamy urodę – na co się zdecydować: chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna czy kosmetologia?

Jak siebie widzimy, jeśli chodzi o urodę? Czy akceptujemy ten stan czy szukamy zmian? Niestety, aż 80% badanych Polek chciałoby zmienić lub poprawić swój wygląd twarzy (TNS OBOP, 2011). Ponad połowa z nich (66%) chciałoby poprawić wygląd i kondycję skóry. W swoim ciele zaś najwięcej z nas – bo aż 43% jest niezadowolona z wyglądu i kształtu swojego brzucha a 24% z ud.

Akceptacja swojego wyglądu zależy od wykształcenia. Ponad 80% pań z wykształceniem wyższym pragnie zmian swojego wyglądu – tak jeśli chodzi o figurę, jaki o twarz. W przypadku pań z wykształceniem podstawowym – współczynnik ten wynosi poniżej 70%.

na co się zdecydować: chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna czy kosmetologia

 

Kosmetologia, medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna – co wybrać?

Co w takim razie wybierają Polki, które chcą zmienić swój wygląd? Drogi są trzy ? kosmetologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Zabiegi medycyny estetycznej są bardziej inwazyjne niż zabiegi kosmetyczne. Są one wykonywane głębiej, aktywizują głębsze warstwy skóry. Przez to są skuteczniejsze od zabiegów kosmetycznych, które działają tylko powierzchownie. Zdaje sobie z tego sprawę aż 46% Polek, które wskazują medycynę estetyczną jako skuteczniejszą niż kosmetologia.

Najbardziej inwazyjną metodą poprawiania urody jest chirurgia plastyczna. Wiąże się ona jednak z możliwością powikłań i koniecznością rekonwalescencji. Należy również brać pod uwagę nieodwracalność zabiegu. To powody, dla których aż 74% kobiet wskazuje medycynę estetyczną jako bezpieczniejszą niż chirurgia plastyczna.

W gabinecie – na co Polki decydują się najczęściej?

Zabiegi medycyny estetycznej to sposób na zwalczanie oznak starzenia i niedoskonałości skóry.  Polki najczęściej wybierają  peelingi (52% klientek), zabiegi likwidujące przebarwienia (17%) oraz laser (16%). Na liście najpopularniejszych zabiegów znaleźć można również wypełnienie kwasem hialurowym oraz botox (po 13% klientek).

Gabinety medycyny estetycznej podążają za oczekiwaniami pacjentek i proponują zabiegi, które łączą wysoką skuteczność w zwalczaniu niedoskonałości z bezpieczeństwem. Najlepszym przykładem jest zabieg termolifting Zaffiro, oferowany przez Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis. Głowica podgrzewa głębokie warstwy skóry, dzięki czemu osiąga się rezultaty porównywalne do liftingu, ale bez ryzyka związanego z operacją plastyczną. Liposukcja przestała być również jedyną opcją na utratę zbędnych kilogramów, zwłaszcza w strategicznych miejscach ? jak brzuch, uda, pośladki, ramiona. Zabiegi takie jak Vacavite ? czyli odchudzanie ultradźwiękami, gwarantują utratę 2-4 cm w obwodzie ciała już po jednym, około godzinnym zabiegu.

Jak dobrze wybrać gabinet medycyny estetycznej?

Przy wyborze gabinetu należy pamiętać o tym, że uprawnienia do wykonywania zabiegów mają tylko osoby o wykształceniu medycznym. O czym pamiętać wybierając gabinet medycyny estetycznej?

  1. Konsultacje lekarskie ? profesjonalny zabieg medycyny estetycznej musi rozpocząć się od zebrania wywiadu na temat pacjentki.
  2. Sprawdź kompetencje i doświadczenie osoby wykonującej zabieg.
  3. Zdobądź informacje na temat urządzeń, z których korzysta gabinet medycyny estetycznej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...