POP-ART DIVA – pierwsza linia z wiosennych kolekcji Top Secret (114 zdjęć)

W sklepach Top Secret pojawiły się już pierwsze modele wiosenne z linii POP ART DIVA. Temat jest nowoczesny, odważny i mocno nasycony w kolorze. Główną inspiracją są sztuka art-deco, pop-art oraz sukienka YSL z 1965 roku nawiązująca do obrazu Mondriana. W formach królują lata 60-te i 80-te. Kolekcja  charakteryzuje się łączeniem wielu barw w jednej sylwetce. Graficzne mocne kolory przenikają się również z orientalnymi nadrukami inspirowanymi wzorami missoni.

Top Secret wiosna 2013 POP-ART DIVA

Sylwetkę budujemy w całości z wzorów np. dwukolorowa spódnica ołówek, bluzka we wzór missoni, na to sweter w migoczące kolorami paseczki. Sylwetka może być również tworzona z form jednokolorowych zestawianych ze sobą w kontraście. Kolory to głównie nasycone odcienie zieleni, żółci, różu, czerwieni, kobaltu które uzupełnione są przez beż, krem, szarość i granat. Królują tu tkaniny o charakterze technicznym, sportowym, nowoczesne poliestry, poliamidy, dużo dzianin.

Ubrania są dość proste, ale dzielone graficznie cięciami, kolorowymi kwadratami, trójkątami, rombami, przez co budza skojarzenia z geometrią.  Podziały sylwetki w pionie lub w poziomie dają ciekawe efekty, wysmuklają i w nowoczesny sposób konstruują sylwetkę. Intensywny kolor zestawiany jest często dla kontrastu z czernią bielą i szarościami. Poza geometrią pojawiają się tu również drobne printy graficzne typu all-over. Bluzki tkaninowe i dzianinowe mają szersze luźniejsze formy, dominują małe, krótkie pudełkowe żakiety. Spodnie są wąskie, w mocnych kolorach lub w nadruk geometryczny. Sukienki i spódnice dopasowane, blisko ciała z geometrycznymi cięciami, w kontrastowych kolorach.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (170 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  10 lipca 2013 14:04

    Połowę sklepu bym wykupiła.

    Odpowiedz
  2. mama_kazala  8 marca 2016 11:34

    lubie kolory i geometryczne wzory! 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany