Pomysły na organizację Dnia Dziecka dla naszych milusińskich

Szukasz pomysłu jak zorganizować Dzień Dziecka dla swojej pociechy tak, by wspominała ten dzień przez najbliższy rok? Pomoże ci w tym znajomość upodobań malucha, odrobina fantazji i przede wszystkim – poświęcenie czasu, by spędzić go wspólnie z rodziną. Oto kilka pomysłów na idealne obchody Dnia Dziecka.

fot. pixabay.com

Pierwszy czerwca nierzadko stanowi okazję do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w rodzinnym gronie. Cieplejsze dni sprzyjają wyjazdom nad wodę, do wesołego miasteczka lub parku edukacyjnego. W tym roku tego typu aktywności wymagają jednak przesunięcia obchodów o kilka dni. Co zrobić, by nasza pociecha nie czuła się rozczarowana odroczeniem świętowania? Przedstawiamy kilka pomysłów na czwartek 1 czerwca, wartych zrealizowania w drugiej połowie dnia – tuż po powrocie z pracy i szkoły.

Celebracja rodem z Azji

Nie od dziś wiadomo, że uwagę dzieci najsilniej przyciągają rzeczy niezwykłe, z którymi dotychczas nie miały styczności. Poszukując pomysłów na obchody Dnia Dziecka, warto więc zainspirować się egzotycznymi zwyczajami, niosącymi ze sobą widowiskowy efekt. Jednym z nich jest puszczanie tzw. „lampionów szczęścia”. Papierowa konstrukcja wypełniona gorącym powietrzem, w myśl azjatyckich wierzeń, unosząc się do góry, zabiera wszelkie troski i zmartwienia. Pójdźmy więc z dzieckiem na dużą, wolną przestrzeń, np. na łąkę, pozwólmy zapisać na karteczce życzenie, przymocujmy ją do lampionu i wspólnie puśćmy go do nieba. Tego typu rekwizyt można kupić w sklepie papierniczym lub…wykonać samemu. W krajach Ameryki Południowej tworzy się je z cienkiego „jedwabnego papieru”. Warto jednak pamiętać, że umieszczone w lampionie łatwopalne tworzywo lub mała świeczka wymagają kontaktu z ogniem. By wspólna zabawa z dzieckiem była bezpieczna, zachowajmy szczególną ostrożność.

Dzień z ulubionym bohaterem

fot. fotolia

Postać z komiksu, bohater popularnej bajki, a może detektyw z kart powieści dla najmłodszych? Bez względu na to, kto jest ulubieńcem Twojego dziecka, jego obecność podczas obchodów 1 czerwca z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. – Wspólna lektura to nie jedyny sposób na spędzenie czasu z ulubionym bohaterem. Na rynku są dostępne bezpłatne gry na tablet lub smartfon inspirowane książkami dla najmłodszych – podpowiada Marek Guzowski, prezes Splendid Stories, producent aplikacji Detektyw Pozytywka Ulica Tajemnic. – Wybierając taką rozrywkę, upewnijmy się, czy jest ona dostosowana do wieku dziecka. Szczególnie warto zwrócić uwagę na pozycje zachęcające do działania także poza aplikacją. Przykładem jest funkcja „Family Friendly”, stanowiąca zbiór nawiązujących do tematyki gry aktywności inspirujących do wspólnej, rodzinnej zabawy w świecie rzeczywistym – dodaje ekspert. Jaką jeszcze niespodzianką możemy zaskoczyć dziecko? Listem od ulubionego bohatera! Wysłany kilka dni wcześniej, na ozdobnej papeterii będzie z pewnością niezapomnianą pamiątką.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (71 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
  1. martucha180  30 maja 2017 16:02

    Salon „Młoda dama” ?

    Odpowiedz
  2. ewalub  1 czerwca 2017 14:04

    Nie lubię malowania buziek. Córcia nie lubi później zmywania więc prosi o namalowanie czegoś na rączce 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.