Pomysły na wnętrza z płytkami – najnowsze trendy

Wyznaczanie trendów w aranżacji wnętrz, podobnie jak w światowej modzie, należy niepodzielnie do projektantów z Włoch i Hiszpanii. Wydarzenia branżowe w Wenecji czy Bolonii stanowią ważny punkt odniesienia dla producentów wyposażenia wnętrz na świecie, także w Polsce. W propozycji asortymentu marki Ceramstic na sezon 2014/2015 nie mogło zatem zabraknąć odniesień do rekomendacji kreatorów trendów z południa Europy, z uwzględnieniem potrzeb i gustów polskich konsumentów, których upodobania marka Ceramstic śledzi wnikliwie.

Ceramstic 2014-2015 (1)

W ofercie marki na sezon 2014/2015 klienci odjadą kontynuację trendów odnoszących się do szeroko rozumianego otoczenia. I nie chodzi tylko o dominującą inspirację światem natury, ale także o zachwyt nad miastem-metropolią, oraz światem odległych kultur i folklorem. Powrót do natury widać też w kolorystyce płytek ściennych i podłogowych. Dominują szarości, beże, brązy, coraz modniejszy kolor mocha czy czerń i biel. Dwa ostatnie klasyczne zestawienia (faworyzowane przez klientów), pojawiają się w zaskakujących kompilacjach, formatach i zabawie z geometrią. Dla miłośników doznań sensorycznych – paleta dekorów strukturalnych, kuszących niebywałym kolorem i fakturą.

Najważniejsze trendy:

Asceza szarości – Trend loftowy  

Zamiłowanie do minimalistycznej stylistyki postindustrialnej nie ustępuje w propozycjach projektantów płyt ceramicznych. Naśladowanie betonu w różnej postaci, wszelkie odcienie szarości, ale nie tylko, pojawiają się także kolor mocha, beże, którym towarzyszą różnego rodzaju przeciery, rozmazania czy efekt rdzy. Odważniej też wkraczają do propozycji płyty imitujące cement. Widoczne jest to w propozycjach marki Ceramstic: Loft, Scania, Sky, Otis, Attic Ceramstic Design i Bergen Ceramstic Design.

Opp! Lines (2) Opp! Lines (1)

Natura dosłownie – styl skandynawski

Jednym z głównych trendów w aranżacji płyt ceramicznych pozostaje inspiracja  przyrodą. Ta tendencja upodobała sobie naturalne materiały – płytki imitują kamień i drewno, a właściwie precyzyjnie odwzorowują oryginały, zgodnie z ich pierwotnym charakterem. Dominuje drewno w postaci przekrojów, desek, parkietów, odtwarzających naturalne usłojenie. Płytki odtwarzają kolory desek i są produkowane w charakterystycznych dla nich kształtach. Ale występują także z nadrukami, stemplami, w postaci postarzonej. Jeśli chodzi o kamień jest to oryginalny rysunek, ukształtowany zgodnie z naturalnym pierwowzorem.  Kolekcje Ceramstic: Konkret, Mira, Toro, Matla, Tivano, Drevo, Ostia Ceramstic Design, Exeter Ceramstic Design.

Ceramstic 2014-2015

Trend Black & White

Jest jednym z najtrwalszych trendów w wyposażeniu wnętrz. To ponadczasowe połączenie otrzymuje w propozycjach na nadchodzący sezon oryginalne dekoracje, ciekawe struktury i zaskakujące połączenia, zachęcając do zabawy aranżacyjnej. Propozycje marki Ceramstic: dekor Opp! Black Diamond, gres szkliwiony Opp! Lines, Pop Art Allure, Aurora Ceramstic Design. 

Efekt zaskoczenia

Dla miłośników odważnych i nieoczywistych zestawień wnętrzarskich projektanci przygotowali całą gamę płytek dekoracyjnych o oryginalnych strukturach. Są to geometryczne formaty, łączące ze sobą często sprzeczne stylistyki, faktury, które po złożeniu w większą całość tworzą fantastyczny, bo zaskakujący, efekt.  Nie zabraknie także silnego trendu folklorystycznego. Kolekcje Ceramstic: Dekor Opp! Aim, Dekor Opp! Point, Dekor Bohemian Leaves, Dekor Konkret Loop.

Ceramstic 2014-2015 (2)

Wzory inspirowane Marokiem

Powrót do etnicznych akcentów w aranżacji płytek ceramicznych nabrał jeszcze silniejszej mocy. Elementy związane z podróżami – zwłaszcza po Azji czy Afryce są wyraźnie obecne w stylistyce.  Wzory inspirowane majolikami, ciekawe efekty wykończenia, niebanalny wybór kolorystyki, oraz klasyka w wydaniu nowoczesnym – tego mogą spodziewać się klienci. W ofercie marki Ceramstic: Gres szkliwiony Opp! Morocco, Dekor Bohemian Ornament.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (185 głosów, średnia: 4,16 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  22 lipca 2014 11:43

  Piękne, nowoczesne wnętrza.

  Odpowiedz
 2. martucha180  22 lipca 2014 12:05

  Łazienka mnie przytłoczyła, oczopląsu dostałam.

  Odpowiedz
 3. as_sa  7 sierpnia 2014 20:18

  Jak dla mnie to świetnie to wygląda

  Odpowiedz
 4. monicitia  21 lipca 2017 09:49

  A ja wolę bardziej przytulne 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany