Pomysły na oryginalny wieczór panieński

Zostałaś świadkową, albo sama niedługo zamierzasz wyjść za mąż? Pora zastanowić się jak spędzić swój wieczór panieński! Coraz rzadziej narzeczeni, zarówno kobiety, jak i mężczyźni ograniczają się jedynie do mocno zakrapianej imprezy! Przedstawiamy  pomysły na oryginalny wieczór panieński! Może wyjazd do SPA, masaż, lot balonem, albo przejażdżka samochodem terenowym?

Fernanda Prado Unsplash.com

 

Przejażdżka luksusowymi samochodami, lot balonem czy skok ze spadochronem – to tylko niektóre z atrakcji przygotowywanych zgodnie z ogólnie przyjętym trendem, przyszłym nowożeńcom przez ich znajomych. A wszystko dlatego, że w ciągu ostatnich kilku lat moda na atrakcje serwowane w trakcie wieczorów panieńskich i kawalerskich nieco uległa zmianie. Ostatnia noc przed ślubem spędzona w gronie przyjaciół powoli przestaje kojarzyć się z brawurowymi kadrami filmu Kac Vegas. Cała sztuka nie polega jedynie na zorganizowaniu samej imprezy, ale na przygotowaniu rozrywek, które sprawią, że ten wieczór zostanie zapamiętany na długo. Jak pokazują wyniki sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzen.com, stajemy się coraz bardziej otwarci na niestandardowe atrakcje – według 39% respondentów przekonujemy się do upominków w formie przeżyć.

lot_balonem_grafika

Do niedawna kobiety spędzały swoje wieczory panieńskie głównie na przyjęciu zorganizowanym w domu lub klubie, a główną atrakcję stanowił zrzucający z siebie ubrania striptizer. Obecnie przyszła panna młoda może być naprawdę zaskoczona, kiedy koleżanki zafundują jej rejs jachtem po okolicznej rzece, zarezerwują wspólny wypad do studia masażu lub nauczą się robić sushi pod okiem profesjonalisty. I nikogo już nie dziwi, że kobiety często decydują się na spędzenie wieczoru panieńskiego daleko od domu. „Doszłyśmy do wniosku, że lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i spędzić szalony weekend poza domem, niż zostać na miejscu i zorganizować imprezę, która niewiele różniłaby się od innych wspólnych wyjść” – mówi 28-letnia Karolina, która kilka miesięcy temu organizowała wieczór panieński swojej przyjaciółki.

Zobacz także: Druhna i Drużba – czyli Wasi świadkowie

pole_dance

Zdarzają się także bardziej oryginalne pomysły na wieczór panieński, jak na przykład lekcja pole dance, czyli połączenie tańca erotycznego z fitness i elementami akrobatyki. Ta nowa i wciąż kontrowersyjna dyscyplina sportu, która podbija serca Polek pozwala na ekspresję własnego ciała i psychiki. Lekcja pole dance w kobiecym gronie, bez dwuznacznych męskich spojrzeń może okazać się ciekawą propozycją na rozpoczęcie wieczoru panieńskiego.

skok_na_bungee_grafika

Do lamusa powoli odchodzą również mocno zakrapiane spotkania w męskim gronie kończące się w nocnym klubie. Mężczyźni coraz częściej decydują się na imprezy outdoorowe, na które sezon rozpoczyna się już wczesną wiosną. Jakie rozrywki wybierają najczęściej? „Jedną z głównych atrakcji wieczoru kawalerskiego stał się w ostatnim czasie paintball, łączący elementy rywalizacji z dobrą zabawą na świeżym powietrzu” – komentuje Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com. Bardziej odważni mogą spodziewać się doznań ekstremalnych, takich jak jazda samochodem terenowym po dzikich terenach, lekcja nurkowania czy skok ze spadochronem. Inni decydują się na spędzenie wieczoru kawalerskiego poza domem, lecz w przeciwieństwie do kobiet zamiast wyjazdu do SPA wolą spędzić weekend nad jeziorem lub w leśnej głuszy, gdzie mogą swobodnie świętować tylko w swoim towarzystwie. Przy czym zdarza się, że główny bohater wieczoru nie zdaje sobie sprawy z celu wyprawy i zostaje „porwany” na swój własny wieczór kawalerski. Oczywiście bardziej ekstremalne rozrywki nie są zarezerwowane tylko dla panów. Panna Młoda nie boi się pobrudzić i lubi aktywność fizyczną? Wszystkie powyższe opcje mogą sprawdzić się również w przypadku pań!

„Organizatorzy tego typu imprez często wkładają wiele czasu i wysiłku w przygotowania, aby pozostały one w pamięci przyszłych żon oraz mężów jako wyjątkowe i niezapomniane wydarzenia. Dlatego starają się urozmaicić je różnymi rozrywkami, których główni zainteresowani nie mają okazji doświadczyć na co dzień: może to być weekend w SPA, nurkowanie czy przejażdżka bardzo drogim, sportowym samochodem – podkreśla Kornel Piesio, PR Manager w serwisie PrezentMarzen.com.

Chociaż zorganizowanie wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego wiąże się zazwyczaj z kilkoma tygodniami żmudnych przygotowań, amatorów takich imprez nie brakuje. Stały się tak popularne, że trudno wyobrazić sobie przygotowania ślubne bez uwzględnienia ostatniego kawalerskiego wyjścia ze znajomymi – zwłaszcza, że koszty tego typu rozrywek okazują się niezbyt wysokie przy uczestnictwie kilku lub kilkunastu osób. A przecież chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Anita  9 czerwca 2015 08:52

  świetne pomysły! ja byłam w sobote na wieczorze 🙂

  Odpowiedz
 2. Żanett  9 czerwca 2015 09:26

  Co kto lubi 🙂

  Odpowiedz
 3. bbo  9 czerwca 2015 11:48

  Lot balonem mi się marzy.

  Odpowiedz
 4. gosia141088  9 czerwca 2015 13:32

  fajne pomysły ale ja bałabym się przelotu balonem czy skoku i nie chcialabym takiego prezentu, w ostatni weekend 06.06.15 wyprawiałam przyjaciółce wieczór w Wawie ze striptozerem, przejazem limuzyną i całoną zabawą w klubie było świetnie !!! 🙂

  Odpowiedz
 5. gosia141088  9 czerwca 2015 13:33

  aaa wyjazd do spa to sa nudy 😛

  Odpowiedz
 6. martucha180  9 czerwca 2015 14:59

  Oryginalne wieczory panieńskie, ale w końcu o to chodzi!

  Odpowiedz
 7. Jaworka  9 czerwca 2015 19:14

  Ja mam już to poza sobą te wieczory panieńskie

  Odpowiedz
 8. lilkawodna  10 czerwca 2015 15:53

  Fajne pomysły. Oryginalne.

  Odpowiedz
 9. Patriszia  16 czerwca 2015 07:13

  Jazda samochodem terenowym po dzikich terenach to jest to 😀

  Odpowiedz
 10. Kmakolagwa  22 czerwca 2015 15:14

  Świetne pomysły.

  Odpowiedz
 11. Trochę Szalona  3 sierpnia 2015 22:44

  Chciałabym skoczyć ze spadochronem, chociaż mam lęk wysokości 🙂

  Odpowiedz
 12. Tonia  31 maja 2016 10:48

  a ja się niedawno bawiłam na panieńskim kumpeli. większa impreza w lokalu sporo atrakcji ale najbardziej spodobały mi się te vapshoty od Vaporti do wdychania. super alternatywa dla zwykłych %%% i głowa nie boli, całkiem bezpieczne i mega ubaw przy tym. Myślę żeby podrzucić szefowi żeby zamówić takie vapshoty na firmowy bankiet. wyjdzie impreza z klasą 🙂

  Odpowiedz
 13. Ewka  28 stycznia 2017 21:10

  W kwietniu mam być starszą u siostry i tak sobie myślę, że panieński musi być z pompą. Na pewno w grę nie wchodzą striptizerzy, bo Kaśka sobie tego nie życzy. Zdziwi się bardzo jak pojedziemy na wycieczkę do Leszna.. Tam jest największy tunel aerodynamiczny w Polsce i mam zamiar tam zorganizować panieński.

  Odpowiedz
 14. Michalina Magik  17 października 2019 22:47

  Na moim wieczorze panieńskim też było oryginalnie. Przyjaciółki zrobiły mi niespodziankę i zorganizowały pokaz barmański Speedbar. Nie spodziewałam się takiej atrakcji i muszę powiedzieć, że mam bardzo pozytywne wspomnienia z nią związane!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany