DIY: Pomysł na świąteczne dekoracje z dużych puzzli

Oto pomysł na świąteczne dekoracje, jaki znaleźliśmy w sieci (www.michelemademe.com) – jak z kawałków puzzli wyczarować świąteczne aniołki. To, czego potrzebujesz to tylko:  kilka kawałków dużych puzzli (najlepiej ok. 7.5cm x 7.5cm); papier ścierny, gruba igła, ołówek, pisak- marker, farby akrylowe. Gotowi? To  zaczynamy!

 

Pierwszy krok, to przy użyciu papieru ściernego starcie przodów puzzli. Używajmy papieru ściernego delikatnie, by tylko lekko usunąć nadruk, a nie warstwę z papieru poniżej. Dzięki papierowi ściernemu uzyskamy chropowatą powierzchnię, która nie tylko będzie ciekawie wyglądać, ale i lepiej „trzymać” nałożoną farbę.

 

Następnym krokiem jest wykonanie w głowie przyszłych aniołów otworu, który posłuży do ich zawieszenia.

Następnym naszym zadaniem jest narysowanie szczegółów wizerunku naszych aniołów. Najpierw szkicujemy przy pomocy ołówka włosy, oczy, anielską szatkę z kołnierzem, skrzydła, aureolę. Jeżeli nasz szkic jest zadowalający, to  poprawiamy narysowane linie markerem.

 

Przedostatni etap to pomalowanie przy pomocy farb akrylowych włosów, szatki i kołnierza aniołków.

Podczas oczekiwania, aż wyschnie farba na postaciach,  wycinamy gwiazdki z tektury (możemy użyć do tego na przykład starego opakowania po chrupkach, płatkach etc), malujemy je na złoto i przyklejamy je do rąk i na aureolę aniołków.

 

Pozostaje nam już teraz tylko dodać sznurek do zaczepienia i Voila ! ozdoba gotowa.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...