Pomocne urządzenie dla dziewczyn, które same szyją i ozdabiają swoje ubrania

Sukienki ozdobione niepowtarzalnymi aplikacjami, dżetami czy haftem są zawsze modne. Dla tych dziewczyn, które chcą się pokusić o stworzeniu swojej własnej, niepowtarzalnej tuniki czy sukienki firma Dremel stworzyła urządzenie Dremel VersaTip z sześcioma wymiennymi końcówkami.  Jest ono bardzo przydatne we wszelkich pracach wymagających przyklejania ozdób na gorąco oraz topienia, cięcia, lutowania czy nawet kurczenia wybranych elementów. Poniżej pokazujemy jeden z przykładów zastosowania tego urządzenia – do wykonania dziurkowanych aplikacji.

Dremel VersaTip

fot. https://www.dremeleurope.com/pl/pl/dremel%C2%AEversatip-330-ocs-p/

Do przygotowania wymarzonej kreacji ozdobionej szykownym haftem potrzeba jedynie bawełnianej koszuli lub tuniki, kawałka tekturki oraz tamborka.

Na początku na kartce papieru należy wydrukować wzór, a następnie położyć ją na tekturze. Następnie, za pomocą ostrego szpikulca lub szpilki tworzymy w niej małe dziurki w miejscach wytyczonych drukiem.

Kolejnym krokiem jest powiększenie tych otworów w taki sposób, aby stworzyły wzór, który pomoże nam w wykonaniu haftu na materiale. Do tego idealnie nadaje się Dremel VersaTip z końcówką do lutowania, który ustawiamy na średni poziom nagrzania.

Kolejnym krokiem jest odrysowanie za pomocą pisaka do tkanin, wzorów na naszej tunice zaczynając od środka materiału i powoli przesuwając się w każdą ze stron. Przy tej czynności warto postawić na kreatywność, aby tunika miała swój niepowtarzalny wyraz. Możemy przy tym na każdej części ubioru zastosować inny układ otworów, aby nasza kreacja była jeszcze ciekawsza i bardziej oryginalna.

Ostatnim, etapem prac jest wypalanie dziurek w materiale. Aby to uczynić należy umieścić tkaninę w tamborku. Następnie, przy użyciu Dremel VersaTip szybkimi, płynnymi ruchami przebijamy tkaninę podążając za wcześniej wytyczonym wzorem. Warto pamiętać, że grot lutownicy rozszerza się ku nasadzie, co możemy wykorzystać w celu zróżnicowania wielkości otworów w naszym angielskim hafcie. Precyzja narzędzia pozwala na wykonywanie, nawet bardzo skomplikowanych prac, z dokładnością zegarmistrza, dlatego powinno się ono znaleźć w schowku każdego majsterkowicza.

Nasza oryginalna tunika jest już gotowa! Można oczywiście obszyć powstały dziurki, dzięki czemu otrzymamy na przykład haft angielski. Niestety, w obszyciu może nam pomóc tylko maszyna do szycia lub możemy go wykonać ręcznie.

DIY: Super torebka z kapsli

DIY: Super torebka z kapsli

Tym razem mamy dla Was artykuł z cyklu DIY, czyli torebka z kapsli domowej roboty! Oto czego będziecie potrzebować, żeby rozpocząć pracę: - bardzo dużo kapsli od puszek, - obcążki do cięcia, - stary klucz

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (236 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  23 lipca 2013 09:25

    Zawsze żałowałam,że nie umiem szyć.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany