Pomoc w walce z trądzikiem różowatym

Spis treści:

Utrzymujący się rumień twarzy może być spowodowany pierwszym stadium trądziku różowatego. Schorzenie bywa uciążliwe zwłaszcza latem, z uwagi na nadmierne nasłonecznienie skóry, które zaostrza nieprzyjemne objawy. Jak pozbyć się problemu?

Pomoc w walce z trądzikiem różowatym

 

Uciążliwy rumień

Przyczyny występowania trądziku różowatego nie są do końca znane. Choroba dotyka głównie osoby w starszym wieku, najbardziej narażone są kobiety w okresie menopauzy. Pierwsze objawy to utrzymujące się zaczerwienienie twarzy i rozszerzone naczynka, tzw. pajączki. Następnie pojawiają się czerwone krostki oraz grudki, które z czasem przeobrażają się w zmiany zapalne, umiejscowione głównie na czole, policzkach, nosie i podbródku. Zmieniona chorobowo skóra jest tłusta, podrażniona, a przede wszystkim mało estetyczna. Z tego powodu osoby walczące z tym schorzeniem mają obniżoną samoocenę i liczne kompleksy. Muszą również unikać wielu czynników, które pogarszają stan cery m.in.: wysokich i niskich temperatur, wiatru, alkoholu, ostrych przypraw, jak również gorących i zimnych potrawy czy nadmiernego stresu. Źle tolerowane jest nawet najmniejsze nasłonecznienie skóry, dlatego przez cały rok należy używać preparatów z wysokim filtrem, chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB.

Leczenie farmakologiczne choroby bywa długotrwałe, a niekiedy niestety mało skuteczne. W walce z tak uciążliwym schorzeniem pomocne mogą okazać się dopiero rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej.

 

Laserowe zamykanie naczyń

Laserowe usuwanie trądziku różowatego polega na wyeliminowaniu widocznych na twarzy zmian. Zabieg powinien być wykonywany w chwili, kiedy stan skóry jest stabilny. Cały proces składa z dwóch etapów. – Najpierw zamykamy naczynia płytko położone, a następnie po upływie około 3 tygodni, głowicą laserową +RF zamykamy naczynia umiejscowione w głębszych warstwach skóry – wyjaśnia Urszula Pociask, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. – Dzięki wykorzystaniu technologii elos, łączącej energię światła z energią prądu RF, możliwe jest zamykanie naczyń o średnicy 0,1mmdodaje ekspert. W trakcie procesu dochodzi do niewielkiego nagrzania naskórka, dlatego jest on w pełni bezpieczny.

Należy jednak pamiętać, że zabieg usuwa objawy trądziku różowatego, a nie jego przyczyny. Z czasem zmiany mogą powrócić, a wtedy niezbędne jest powtórzenie całego procesu. Jednak dla osób borykających się z tak uciążliwą chorobą, metoda z wykorzystaniem lasera bywa jedynym sposobem na odzyskanie zdrowia, dobrego wyglądu i samopoczucia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,05 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Princes  3 sierpnia 2012 12:28

    Przydatne informacje 😉

    Odpowiedz
  2. CarolinePJ  10 października 2012 22:13

    Moja znajoma ma trądzik różowaty więc wiem jak to wygląda. Rzeczywiście zmiany na skórze powodują, że osoba borykająca się z tym problemem ma obniżoną samoocenę. Na pewno powiem jej o tej metodzie, może się skusi 🙂

    Odpowiedz
  3. Natalia  25 listopada 2012 23:10

    Sama borykam się z tym problemem , bardzo interesujące .

    Odpowiedz
  4. scrabble  9 sierpnia 2015 16:58

    Problemy skórne są bardzo uciążliwe, dobrze, że chociaż można pozamykać naczynka.

    Odpowiedz
  5. kasia952  7 sierpnia 2018 12:34

    Trądzik różowaty faktycznie bywa uciążliwy. Przede wszystkim wygląda nieestetycznie. Dlatego ja jak tylko się dowiedziałam, że to on mi dokucza od dłuższego czasu postanowiłam kupić kosmetyki dostępne na stronie Centrum Walki z Nużeńcem. Kosmetyki pomogły mi szybko i na długo 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany