Katar u niemowlaka – jak pomóc maluchowi?

Katar to objaw choroby który męczy każdego. Łzawienie, utrudnione oddychanie, zatkany nos i ciągłe kichanie potrafią utrudnić życie, szczególnie najmłodszych, gdyż przez pierwsze miesiące swojego życia niemowlęta oddychają tylko przez nos. Katar u niemowlaka – oto propozycja jak przynieść ulgę malcowi.

Sposób na katar niemowlaka, katar małe dziecko, zapchany nos

Zdarza się, że aby pomóc maluszkowi musimy udrożnić jego nosek za pomocą specjalnych urządzeń, gdyż bagatelizowanie kataru prowadzić może do wielu powikłań jak chociażby zapalenie oskrzeli, płuc a nawet zapalenie ucha środkowego.  Do udrożnienia noska niemowlaczka najlepiej użyć profesjonalnych, przystosowanych do tego narzędzi, a nie gumowych gruszek które mogą doprowadzić do uszkodzenia śluzówki nosa, gdy umieścimy końcówkę gruszki zbyt głęboko w nosku. Warto zainwestować w profesjonalny aspirator do udrożniania noska firmy Cleanoz, który chroni on błonę śluzową dziecka nawet jeśli wykona ono nagły ruch, lub profesjonalną gruszkę Petit Terraillon, która odpowiada wszelkim standardom bezpieczeństwa. Ten jednorazowy wydatek pomoże twojemu dziecku w razie jego problemów z oddychaniem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (203 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Anett13  22 stycznia 2017 17:50

    A ja za boski wręcz uważam katarek, który używa się razem z odkurzaczem. Wygodny, dziecko nie płacze przy używaniu go (jak miało to miejsce przy „ręcznych” aspiratorach). Po prostu – cud.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany