“Polskie Malediwy” co roku przyciągają ciekawskich. To jednak wyjątkowo niebezpieczne miejsce! Gdzie się znajduje?

Malediwy – miejsce, które od lat kusi i przyciąga wielu podróżujących. Okazuje się, że w Polsce jest miejsce, na które również potocznie tak mówią mieszkańcy i turyści. Krystalicznie czysta woda i jasny piasek – nie bez powodu ten zbiornik wodny otrzymał taką nazwę. Nie każdy jednak wie, że “polskie Malediwy” są równie niebezpieczne, co piękne. Przebywanie w tej okolicy jest zabronione, jednak wiele osób nie traktuje tych zakazów poważnie. Gdzie znajdują się “polskie Malediwy” i dlaczego stanowią zagrożenie?

polskie malediwy

Fot. Mateusz Grochocki/ East News

Polskie Malediwy – gdzie znajdują się Turkusowe Jeziora w Polsce?

Polskie Malediwy są też nazywane Turkusowymi Jeziorami. Są to zbiorniki wodne, które znajdują się we wsi Gajówka oraz w okolicach granicy Konina. Dzięki temu, że wyglądają tak pięknie i egzotycznie, co roku przyciągają ciekawskich turystów z całego kraju. Wejście do wody jest jednak surowo zabronione. Również przebywanie w pobliżu może stanowić zagrożenie.

TOP 7 wyjątkowych miejsc na weekend w Polsce!

TOP 7 wyjątkowych miejsc na weekend w Polsce!

Pandemia, jak nic nigdy wcześniej, sprawiła, że zaczęliśmy doceniać Polskę i możliwość podróżowania po naszym kraju. Zwłaszcza latem uciekamy od zgiełku miast i szukamy takich miejsc, które zagwarantują nam sielski, spokojny czas pełen relaksu. Weekend w stylu “slow life” to nowy trend w sposobie podróżowania. Weekend z dala od miasta, w kontakcie z naturą, w niezwykłym miejscu. Takich wyjazdów się nie zapomina!

Dlaczego Polskie Malediwy są niebezpieczne dla turystów?

Wielkopolskie zbiorniki wodne, które zyskały miano “polskich Malediwów” wzbudzają ogromne zainteresowanie. Są niezwykle malownicze i robią wrażenie! Przebywanie jednak w tej okolicy może być niebezpieczne. Surowo zakazane jest wchodzenie do wody. Polskie Malediwy to zbiorniki wodne, do których zrzucane były popioły z elektrowni w Adamowie koło Turku oraz z konińskich elektrowni. Biały piasek to właśnie ten wspomniany popiół z elektrowni, a krystalicznie “czysta” woda, to tylko pozory. Tak naprawdę ma ona wysoki stopień zasadowości, co oznacza, że kontakt z nią grozi poparzeniem skóry. Oba akweny znajdują się na terenach należących do elektrowni. Są to tereny zamknięte, więc nielegalne przebywanie tam może wiązać się z prawnymi konsekwencjami.

Piękne i niebezpieczne Polskie Malediwy. Zobacz, jak wyglądają!

Poniżej mamy dla Was garść fotografii, które pokazują jak wyglądają polskie Malediwy. Z pewnością to wyjątkowe miejsce, jednak należy mieć na uwadze, że nie jest ono ani bezpieczne, ani otwarte dla ogółu. Czasami nie warto ryzykować – zwłaszcza, jeśli chcemy się tam wybrać tylko po to, żeby mieć ładne zdjęcie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (26 głosów, średnia: 4,92 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. ewalub  9 czerwca 2022 12:57

  Muszę w końcu tam się wybrać

  Odpowiedz
 2. Hidari11  13 czerwca 2022 05:59

  Nie wiedziałam o istnieniu takiego pięknego jeziora. Barwy rzeczywiście zapierają dech, przypominają zagraniczne morza i zbiorniki mieniące się różnymi odcieniami niebieskiego i turkusu. Trzeba tam pojechać.

  Odpowiedz
 3. Magdalena  27 czerwca 2022 16:11

  Ale cudne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany