Polskie kosmetyki – czy mogą konkurować ze światowej sławy markami?

Ziaja, Inglot, Tołpa, Dermedic… to tylko kilka ze znanych w Polsce marek, które nie tylko zdobyły uznanie Polek. To właśnie ona sprawiły również, że ich produkty stały się dla niektórych kobiet i mężczyzn kosmetykami pierwszego wyboru. Większość polskich kosmetyków ma swoją historię, która sięga przynajmniej kilkudziesięciu lat. Wiele z nich to marki rodzinne z tradycyjami i swoistym know how. Czy wiesz, która z nich podbiła świat i jest znana i lubiana nie tylko w Polsce?

polskie kosmetyki

New York, New York

W samym sercu Nowego Jorku, na prestiżowym Times Square mieści się firmowy butik polskiej marki produktów do makijażu i pielęgnacji paznokcie – Inglot. Tajemnicą spektakularnego sukcesu polskiej marki kosmetycznej jest to, że nowoczesne klientki zaczynają być bardziej świadome. Zaczynają unikać bardzo kosztownych zakupów wiedząc, że w wielu przypadkach płacą krocie jedynie za logo znanej marki. Sklepy Inglot mieszczą się w Arabii Saudyjskiej, Australii, Indiach, Turcji i Las Vegas! Palety cieni do powiek, różów i bronzerów Inglot bardzo często goszczą w kufrach znanych wizażystów i nie tylko polskich! Rozwój polskiej marki Inglot to niebywały sukces, który dowodzi, że wysoka jakość może być dostępna w atrakcyjnej cenie. Jak widać polskie kosmetyki stają się wizytówką kraju za granicą.

Polska tradycja

Ziaja to marka znana i ceniona przez Polki. W 2018 roku zajęła pierwsze miejsce na liście TOP 100 Marek. Ziaja jest firmą, która łączy pielęgnację z właściwościami leczniczymi, a wszystko to z wykorzystaniem naturalnych składników. Produkty do pielęgnacji Ziaji są dostępne nie tylko w Polsce, ich popularność rozszerzyła się na ponad 50 krajów na świecie. Zenon Ziaja założyciel marki  ponad kosztowny marketing stawia jakość i przystępną cenę. To właśnie dlatego produkty z Ziaji są niezwykle skuteczne i dostępne dla każdego – niezależnie od zasobności portfela.

Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, z dobrym, czystym składem to spośród polskich marek nie sposób nie wymienić Tołpy. Można uznać ją za polskiego pioniera popularyzacji naturalnych kosmetyków, wolnych od szkodliwych substancji. W porównaniu do innych eko marek, Tołpa pozostaje świetnym wyborem zarówno do codziennej, jak i specjalnej pielęgnacji w rozsądnej cenie. Wśród produktów Tołpy znajdzie się kosmetyki zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. W ofercie są również produkty do stylizacji i pielęgnacji włosów i zarostu. Fani ekologicznych rozwiązań znajdą również produkty dedykowane ochronie skóry niemowląt.

Kosmetyki apteczne made in Poland

Wiele osób może się teraz zdziwić, ale Dermedic również jest polską marką o specjalnym przeznaczeniu. Dermedic to głównie dermokosmetyki o skutecznych, przebadanym klinicznie działaniu. Może kupić je nie tylko w aptekach i gabinetach dermatologicznych, ale również dobrych drogeriach. Dermedic ma kilka serii przeznaczonych dla skór z różnymi potrzebami. W aptekach dostępne są również kosmetyki Ziaji – zarówno te dedykowane do pielęgnacji wrażliwej skóry dzieci, ale również te z serii specjalnych, które poza typową, rutynową pielęgnacją rozwiązują lub wyciszają określony skórny problem.

Polskie kosmetyki zrewolucjonizowały podejście do dobrej jakości w pielęgnacji skóry twarzy, włosów i całego ciała. Nie tylko Polski, ale również obywatelki innych krajów zrozumiały, że tradycja i poszukiwanie ekonomicznych rozwiązań wpływa nie tylko na cenę ostatecznego produktu, ale również jest pewnego rodzaju filozofią. Naprawdę nie trzeba wydawać fortuny na kosmetyki luksusowych marek, żeby osiągnąć ten sam, a może i lepszy efekt!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (86 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Neon  30 kwietnia 2020 15:29

  Zdecydowanie polecam Barwę siarkową 😀

  Odpowiedz
 2. Wusia  30 kwietnia 2020 16:51

  A Irena Eris?

  Odpowiedz
 3. janka1312  30 kwietnia 2020 22:30

  polskie najlepsze!

  Odpowiedz
 4. Skosa Sandra  2 maja 2020 09:20

  Wymienione marki nie należą do dobrych składowo, a Ziaja to już straszy. Nawet Tołpa jest odradzana przez specjalistów.
  Jeśli ktoś na to zwraca uwagę to raczej wybierze inne firmy kosmetyczne.

  Odpowiedz
 5. agata20  3 maja 2020 14:27

  Ja bardzo lubię kosmetyki Tołpy, polecam Wam.

  Odpowiedz
 6. magda12ziom  8 czerwca 2020 12:59

  Ja lubię używać kosmetyki Tołpy oraz Dermedic i oczywiście polecam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany