Polki, które zmieniają oblicze Instagrama. TOP 7 profili, które warto obserwować!

Instagram to aplikacja, która nierzadko jest traktowana z przymrużeniem oka. Niektórzy uważają, że to zbiór ładnych fotek, które często zakłamują rzeczywistość. Twórcy pokazują jedynie wycinek rzeczywistości i przy okazji idealizują ją w taki sposób, że staje się źródłem kompleksów wielu odbiorców takich treści. Wśród wielu lukrowanych i podkoloryzowanych profili są też takie, które niosą realną wartość i pomagają swoimi treściami. Mamy dla Was 7 najbardziej wartościowych profili na Instagramie, które warto śledzić!

Pisząc o kontach, posługujemy się pewnym uproszczeniem. Za każdym profilem stoi osoba, która tworzy wartościowy content. Bardzo dziękujemy za działalność internetową tych osób, robią ogrom dobrego dla odbiorców, zwłaszcza dla młodszych pokoleń. Z przyjemnością przekazujemy Wam je dalej. Niech ta dobra strona Internetu rośnie w siłę!

Polki, które zmieniają oblicze Instagramu

Fot. Paul Hanaoka on Unsplash

Internet: nie tylko cyberprzestępcy są tu zagrożeniem!

Internet: nie tylko cyberprzestępcy są tu zagrożeniem!

Kilka dni temu na swoim Instagramie Martyna Wojciechowska przypomniała nam wszystkim czym są filtry na Instagramie i jakie niosą zagrożenie. Po raz kolejny wywołała dyskusję i po raz kolejny wiele z nas zdało sobie sprawę, że nie chce takiego świata dla swoich córek i młodszego pokolenia.

 • @kasia_coztymseksem

Właścicielką profilu jest Kasia Koczułap, psycholożka i seksuolożka. Nie przesadzimy, gdy napiszemy, że Kasia zmienia życie seksualne Polek na lepsze. Porusza tematy, które do tej pory często były tabu i w ogóle nie istniały w przestrzeni publicznej. Cierpliwie tłumaczy wszystkie wątpliwości. Pokazuje jak powinna wyglądać wartościowa edukacja seksualna.

https://www.instagram.com/p/COON-lZs1wk/
 • @martynakaczmarek

Martyna Kaczmarek jest aktywistką i feministką. Propaguje na Instagramie wartości siostrzeństwa i ciałopozytywności. Opowiada o tym dlaczego wciąż potrzebujemy feminizmu i przekazuje wartości feministyczne w bardzo przystępny i racjonalny sposób. Nie znajdziesz u Martyny agresji słownej, czy usilnego przekonywania do swoich racji. Spokojnie wyjaśnia i walczy z krzywdzącymi stereotypami i przekonaniami. Udało jej się nagłośnić już wiele ważnych tematów. Ostatnio z pomocą jej Obserwatorek na światło dzienne wyszedł temat seksizmu na polskich uczelniach, który jak się okazuje wciąż jest bardzo popularny. Można śmiało powiedzieć, że Martyna zmienia oblicze polskiego Internetu i myślenie wielu Polek i Polaków.

https://www.instagram.com/p/CSop72VNmOs/
 • @szafasztywniary

Szafa Sztywniary, czyli Joanna. To jedna z pierwszych blogerek modowych w Polsce. Podbijała polskie Internet już w 2007 roku. Od tamtego czasu jednak nieco zmienił się profil działalności Joanny. Aktualnie działa głównie na Instagramie i nie porusza tematów codziennych stylizacji. Mówi o pielęgnacji roślin, propaguje slow life, zero waste, a w ostatnim czasie nawet szczepienia. Przekonuje nieprzekonanych i pokazuje jak powinno wyglądać życie z dala od wiecznej bieganiny i zdobywania kolejnych szczytów. Nie tylko mówi o ekologii, ale i pokazuje jak prawdziwie żyć w stylu eko. Przekazuje ważne wartości i porusza ważne tematy społeczne.

https://www.instagram.com/p/CTRpIpnM6GE/
 • @aniamaluje

Profil @aniamaluje należy do Ani Kęski, która z wykształcenia jest pedagożką, publikuje treści edukacyjne i porady podróżnicze. Pisze właściwie o wszystkim, dużą część swojej internetowej przestrzeni poświęca treścią edukacyjnym i treściom związanym z prawami ucznia. Ania często powtarza, że tworzy do “młodszej siebie”. Jest wartościowym głosem edukującym młodsze pokolenia.

https://www.instagram.com/p/CPgw1wvnwmn/
 • @mamaginekolog

Za profilem @mamaginekolog stoi Nicole Sochacki-Wójcicka, nazywana również ginekolożką wszystkich Polek. Kobieta, która uczy, inspiruje i uświadamia. Pośród wielu ciekawych porad medycznych i życiowych, Nicole pokazuje również skrawek swojego życia prywatnego, co niestety nie każdemu się podoba. Trzeba natomiast przyznać, że to kobieta rakieta, która nakłoniła wiele Polek do regularnych badań. Co więcej, Nicole często organizuje zbiórki charytatywne, dzięki którym oferuje realną pomoc. Jest założycielką i pomysłodawczynią Fundacji Medycyny Prenatalnej. Co roku wspiera WOŚP. W tym roku, razem ze swoimi Obserwatorami zebrała 5 845 670 zł!

https://www.instagram.com/p/CO3COCEh_Zw/
 • @obrazkimile

Profil jest prowadzony przez Marię Kaczorowską. Rysuje z pozoru proste prace, tzw. Miłe Obrazki. Wyrażają one jednak więcej niż tysiąc słów i większość z nich trafia “w samo sedno”, co regularnie zauważają Czytelnicy. Maria Kaczorowska jest psycholożką, więc doskonale wie, co “siedzi” w głowach Polaków. Konto Marii pomaga nam oswoić się z myślami, o istnieniu których czasami nawet nie mamy pojęcia i rozpoznawać własne emocje. To kwintesencja dbania o własną psychikę i potrzeby.

https://www.instagram.com/p/CTjoJ2VMpCD/

@alka_positive

Alina Adamowicz to terapeutka kobiet. Jako jedna z pierwszych pojawiła się w mediach społecznościowych z treściami psychologicznymi. Pomaga kobietom stanąć na nogi i dążyć do niezależności. Uświadamia dziesiątkom tysięcy kobiet jak bardzo ważna jest samodzielność i równowaga oraz zdrowie psychiczne. Alina inspiruje, motywuje i potrafi “sprowadzić na ziemię”. Robi to wszystko w tonie pozytywnej psychologii i… jest w tym genialna!

https://www.instagram.com/p/CTojrlbt-hB/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (58 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. as_sa  11 września 2021 21:00

  Myślę, że zabrakło w tym zestawieniu profilu Anny Makowskiej- drania.

  Odpowiedz
  • as_sa  14 września 2021 11:14

   prawidłowa nazwa profilu to 'doktorania’

   Odpowiedz
 2. janka1312  11 września 2021 22:09

  a ja nikogo nie obserwuję i jakoś tam żyję 🙂

  Odpowiedz
 3. Alluska12  13 września 2021 12:10

  Znam dwa z wymienionych profili, staram się nie spędzać wiele czasu na Instagramie, bo to wiele do mojego życia nie wnosi 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany