Polki coraz bardziej pewne siebie!

Kobiety są znacznie częściej niezadowolone z siebie niż mężczyźni – potwierdzają to od lat liczne badania. Dotyczy to nie tylko wyglądu zewnętrznego, lecz i takich aspektów życia jak praca zawodowa czy samorealizacja. Coś się jednak zmienia – ostatnie badanie pokazało, że im bliżej kobiecie do magicznej 30-stki, tym bardziej jest z siebie zadowolona.

Pewna siebie kobieta

Nastolatki przez cały okres dojrzewania walczą ze swoimi kompleksami – brzydka cera, za mały biust, krzywe nogi, kiepska figura, za mało koleżanek, brak powodzenia u chłopaków… Z wiekiem te kompleksy na szczęście mijają – co potwierdza niedawne badanie Gfk Polonia dla eSexy.pl, sklepu z seksowną odzieżą na co dzień. Kobiety przed i tuż po 30. roku życia są najbardziej zadowolone ze swojego wyglądu – 35 proc. z nich uważa się za bardzo atrakcyjne kobiety oceniając się na 8, 9 lub 10 punktów w 10-punktowej skali ocen.

Podstawą pewności siebie jest akceptacja własnej osoby, znajomość swoich słabych, ale przede wszystkim mocnych stron. I to właśnie kobiety około 30. roku życia potrafią docenić swoje walory. – Jest wiele sposobów na to, by czuć się dobrze we własnej skórze. Najpierw nauczmy się mówić sobie komplementy. Po drugie poznajmy proste, modowe tricki, które pozwolą nam wydobyć z nas to, co jest naszym atutem – radzi Weronika Siuda z eSexy.pl, sklepu z seksowną odzieżą do noszenia na co dzień. Kobiety w okolicy trzydziestki, po latach modowych eksperymentów, wiedzą już zazwyczaj co jest dla nich dobre. Że spódnica ołówkowa jest świetna dla kobiet o szerszych biodrach, spodnie z prostymi nogawkami i szpilki wydłużą optycznie  nogi, a figura typ Y powinna unikać dekoltu w łódkę. – Taka wiedza naprawdę dodaje pewności siebie – podkreśla Weronika z eSexy.pl.

Niestety kompleksy dotyczące wyglądu wracają do kobiet po 40-stce. Wynika to po części z świadomości upływającego czasu i pierwszych widocznych oznak starzenia się. Co jednak wcale automatycznie nie znaczy, że nie można się czuć atrakcyjną i seksowną 50-latką! To samo badanie dla eSexy.pl pokazało, że aż 81 proc. badanych kobiet deklaruje, że chce się ubierać modnie po 50. roku życia. Choć kobiety po 40-stce bardziej krytycznie podchodzą do swojego wyglądu fizycznego, to coraz częściej są mniej krytyczne pod wieloma innymi względami, jak życie osobiste, kariera zawodowa czy spełnianie własnych pasji.

Szczegółowy raport o poczuciu atrakcyjności Polek i ich stylu ubierania się można obejrzeć na stronie – http://www.slideshare.net/esexy/raport-poczucie-atrakcyjnoci-polek

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (204 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  27 sierpnia 2014 08:34

  Polki są piękne, wykształcone, przebojowe i powinny być przez to bardzo pewne siebie.

  Odpowiedz
 2. martucha180  27 sierpnia 2014 13:26

  I bardzo dobrze! Pewność siebie jest bardzo ważna na co dzień.

  Odpowiedz
 3. bbo  28 sierpnia 2014 09:30

  Cieszę się, choć sama pewnie zaniżam statystyki 😉

  Odpowiedz
 4. paolia  28 sierpnia 2014 10:30

  pewność siebie to podstawa !!! 🙂

  Odpowiedz
 5. as_sa  29 sierpnia 2014 17:42

  Wszyscy mówią że pewność siebie to podstawa i sama to powtarzam ale czasem cierpię na deficyt tej pewności 😉

  Odpowiedz
 6. scrabble  7 kwietnia 2015 13:34

  Fajnie, szkoda tylko, że na codzień spotyka się niewiele tak zadowolonych z siebie dziewczyn 😉

  Odpowiedz
 7. Kika07645  6 kwietnia 2017 06:21

  Jak widać kobieta ma ciężkie życie 🙂 Jako nastolatka dostaje kompleksów, pózniej zaczyna akceptować samą siebie, a później znów przechodzi brak akceptacji by znów czuć się atrakcyjną. Przynajmniej nie jest nudnie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany