Polisy – przedstawiamy te, w które powinieneś się wyposażyć

Życie jest niebezpieczne i w każdej chwili może zmienić się o 180 stopni. Aby zabezpieczyć się przed różnymi nieszczęściami, warto zawrzeć przynajmniej kilka polis ubezpieczeniowych, które zabezpieczą Cię przed najróżniejszymi zdarzeniami losowymi. Niezbędna będzie więc polisa na życie, polisa dla dziecka, odpowiednie autocasco, czy nawet ubezpieczenie mieszkania.

mat. pras.

 

Polisa dla dziecka – od niej zacznij

Przede wszystkim polecamy, abyś wybrał odpowiednie ubezpieczenie dla swoich pociech. Polisa dla dziecka nie tylko pomoże mu w przypadku choroby czy wypadku, ale też będzie mogła wiązać się z gromadzeniem oszczędności, które będą wypłacone dziecku po osiągnięciu przez nie odpowiedniego wieku (na ogół w przedziale 18-25 lat).

Tego typu pakiet ubezpieczeniowy będzie wiązał się z wypłatą świadczenia ubezpieczeniowego w razie wypadku, jak również będzie mógł pokryć leczenie w przypadku poważnego zachorowania – obejmując też leczenie zagraniczne. Zdecydowanie warto zacząć właśnie od takiej polisy.

 

Ubezpieczenie na życie – abyście byli bezpieczniejsi

Kwintesencją ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie rodziny ubezpieczonego w razie jego śmierci lub utraty możliwości prowadzenia działalności zarobkowej (np. w wyniku inwalidztwa). Takie ubezpieczenie sprawi, że rodzina klienta otrzyma duże wsparcie finansowe, które pozwoli jej na przetrwanie tych najtrudniejszych miesięcy lub lat.

Poza tym, tego typu ubezpieczenie może zapewnić pomoc nawet po nastąpieniu lżejszego wypadku, dzięki czemu ubezpieczony otrzyma kwotę pieniężną np. na podjęcie leczenia czy rehabilitacji. Podobnie jak polisa dla dziecka, także i taki rodzaj ubezpieczenia może wiązać się z zapewnieniem niezbędnego leczenia poważnej choroby za granicą.

 

Szereg ubezpieczeń komunikacyjnych

Na przykre zdarzenia w szczególności narażeni są kierowcy. Dlatego, oprócz obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC), warto też zadbać o dobre autocasco. AC będzie np. rekompensowało Ci kradzież Twojego samochodu, co – niestety – nawet przy dzisiejszym stanie zabezpieczeń, ciągle się zdarza.

Ponadto jednak, odpowiedni pakiet AC i Assistance pomoże Ci w przypadku awarii pojazdu, gwarantując zorganizowanie holowania, szybkiej naprawy, czy też organizując nocleg i auto zastępcze. Dobrze, by taki pakiet działał także za granicą – szczególnie na terenie Unii Europejskiej. AC może pokryć też ewentualne szkody mechaniczne powstałe na samochodzie.

 

Ubezpieczenie mieszkania i domu – nie zapominaj o nim!

Pod żadnym pozorem nie bagatelizuj konieczności ubezpieczenia swojego mieszkania. Niestety narażony jesteś przynajmniej na kilka zdarzeń, które mogą narazić na szwank zarówno wyposażenie Twojego domu, jak sam dom. Najbardziej oczywistym jest oczywiście włamanie i kradzież cennych, znajdujących się w nim przedmiotów.

Każdy jednak musi mieć też świadomość, że jego mieszkanie może zostać zalane – np. w wyniku działania sąsiadów mieszkających piętro wyżej. Wówczas zniszczone może zostać nie tylko wyposażenie wnętrza, ale też ściany, podłogi i układ elektryczny. Wtedy bez ubezpieczenia może być niezwykle trudno dogadać się z sąsiadem i wyegzekwować należyte kwoty za naprawę szkód.

 

Ubezpieczenie podróżne

O takim ubezpieczeniu powinien pomyśleć każdy, kto dużo podróżuje poza granice kraju. Bez względu na to, czy jedziesz na zwykły wypoczynek, czy też na bardziej niebezpieczną wędrówkę – powinieneś mieć takie ubezpieczenie w zanadrzu. Dlaczego? Bowiem polskie ubezpieczenie zdrowotne nie będzie pokrywało kosztów leczenia za granicą.

A, co gorsza, w razie zapadnięcia na poważną chorobę (czy np. złamania kończyn) hospitalizacja może trwać dość długo. Co więcej, ewentualny transport do kraju także będzie wiązał się z bardzo wysokimi kosztami. Dlatego zawsze, jeśli wyjeżdżasz w dalszą podróż, wykup odpowiednią polisę.

 

Ubezpieczenia – wybierz najważniejsze

Współczesne pakiety ubezpieczeniowe nie są drogie i warto z nich korzystać. Polisa dla dziecka pozwoli na zabezpieczenie przyszłości Twojej pociechy, a ubezpieczenie na życie zagwarantuje wsparcie Twojej rodziny w sytuacji, w której Tobie stałoby się coś złego. Ubezpiecz też swoje mieszkanie i samochód, nie zapominając przy tym o polisach dla osób podróżujących.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (32 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. klaudiaban  30 września 2019 15:17

    Mam mieszane uczucia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany