Polecany krem na odparzenia dla niemowląt

Pojawienie się dziecka na świecie to dla rodziców wielkie wydarzenie i ogromne szczęście. Nic dziwnego, że mama i tata robią wszystko, aby ich dzidziuś zdrowo się rozwijał. Początkowo do ich zadań należy głównie karmienie dziecka, pielęgnacja i dbanie o higienę oraz zmiana pieluch. Wykonując tę czynność, młodzi rodzice często zauważają, że u niemowlaka pojawiła się na skórze wysypka. Jest duże prawdopodobieństwo, że jest to odparzenie pieluszkowe. Na szczęście można z nim skutecznie walczyć. Warto również zadbać o działania profilaktyczne, które zmniejszą szansę wystąpienia odparzenia.  Jaki więc krem będzie odpowiedni dla dziecka?

przewijanie dziecka

 

Odparzenie – co do dokładnie jest?

Odparzenie to inaczej mówiąc pieluszkowe zapalenie skóry. Szczelnie zapięta pielucha, uniemożliwia dopływ powietrza do intymnych części ciała dziecka. Skóra staje się przez to zaczerwieniona i ulega podrażnieniom, a z czasem zaczyna się łuszczyć. Aby uniknąć tej sytuacji, należy postawić na odpowiednią profilaktykę. Warto zadbać o to, aby niemowlę od czasu do czasu poleżało bez pieluchy. Z kolei podczas samej zmiany pieluchy, należy pamiętać o dokładnym przemyciu okolic intymnych dziecka. W tym celu można sięgnąć po wilgotne i bezzapachowe chusteczki lub po wodę z mydłem. Następnie należy skórę osuszyć i zaaplikować odpowiedni krem na odparzenia. Ta czynność powinna być powtarzana przy każdej zmianie pieluchy – wówczas można mieć pewność, że odparzenia nie wystąpią. Po jaki krem warto więc sięgnąć, aby zadbać o skórę maluszka? Przeczytaj przygotowany przez nas poradnik młodego rodzica: http://sudocrempolska.pl/poradnik-rodzica/

Polecany krem na odparzenia

Na rynku dostępne są liczne kremy na odparzenia dla niemowląt. Warto jednak zapoznać się z najlepszymi kremami i dokonać najlepszego wyboru. Chodzi przecież o delikatną skórę dziecka oraz o jego komfort. Krem powinien mieć odpowiedni skład – taki, który będzie działał łagodząco. Aby mieć gwarancję, że stosowany krem jest w 100% skuteczny i bezpieczny dla dziecka, najlepiej sięgnąć po Sudocrem Expert. Zawiera on w swoim składzie tlenek cynku, który działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie na skórę, jednocześnie przynosząc uczucie ulgi. Krem stosuje się, aby leczyć oraz zapobiegać odparzeniom skóry. Świetnie sprawdza się także w przypadku otarć czy zapalenia skóry związanego z nietrzymaniem moczu. Nadaje się także do ochrony skóry na obrzeżach ran.

Sudocrem to nie tylko skuteczny produkt o szerokim zastosowaniu. To również bardzo wydajny krem. Wystarczy nałożyć cienką warstwę, aby zobaczyć efekty jego działania. Co ważne, preparat może być często stosowany – nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o częstotliwość nakładania kremu. Należy jednak zadbać, by był używany zgodnie z zaleceniami. Należy też pamiętać, aby po każdym użyciu, dokładnie zamknąć pojemnik – w przeciwnym razie krem może stracić swoje właściwości. Należy także unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Krem jest prosty do aplikacji i ma przyjemną konsystencję. Szybko przynosi on ulgę poparzonej bądź zaczerwienionej skórze. W wielu przypadkach efekty widać już tego samego dnia. Nie tylko niemowlę ma zapewniony lepszy komfort. Również jego rodzice cieszą się, że skóra ich maluszka wraca do normalnego wyglądu.

Odparzenia? Żaden problem!

Odparzenia u niemowlaka na ogół wynikają z braku odpowiedniej higieny i niestosowania kremów. Zdarza się jednak, że nawet przy troskliwej opiece rodziców, skóra dziecka ulegnie odparzeniom. Nie należy się tym obwiniać. Zamiast tego, trzeba od razu przystąpić do działania. Częsta aplikacja kremu sprawi, że niemowlę przestanie odczuwać dyskomfort, a skóra w okolicach jego miejsc intymnych szybko powróci do zdrowia. Sudocrem Expert to produkt, któremu zaufało już wielu rodziców. Skuteczność działania, wydajność, łatwość aplikacji, a także atrakcyjna cena to atuty tego produktu. Najważniejsze jednak, że dzięki niemu dziecko jest skutecznie chronione przed podrażnieniami i wysypkami.

Pieluszkowe zapalenie skóry to problem dobrze znany każdemu rodzicowi. Nie ma tu miejsca na magiczne sztuczki i eksperymenty. Należy postawić na odpowiednią higienę oraz krem dobrej jakości, czyli Sudocrem Expert (więcej informacji znajdziesz na: http://sudocrempolska.pl/). Codzienna pielęgnacja sprawi, że dziecko uniknie nieprzyjemnych odparzeń, a jeśli nawet takie wystąpią, to szybko znikną na skutek regularnej aplikacji kremu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (43 głosów, średnia: 4,14 z 5)
zapisuję głos...