Polecamy: „Woła mnie ciemność” – przesycona emocjami gotycka powieść drogi!

Przedstawiamy nową powieść Agaty Suchockiej wydaną nakładem wydawnictwa Initium pt. „Woła mnie ciemność”. To pełna emocji i przesycona erotycznym napięciem powieść drogi, stanowiąca zapis moralnego upadku bohatera, którego poznajemy jako zupełnie niewinnego chłopaka…

Woła mnie ciemność” to wysoko oceniona przez czytelników powieść, nawiązująca do klasyki literatury grozy. Utrzymana w gotyckiej atmosferze i rozbrzmiewająca muzyką historia pełna jest bohaterów, w których zakochujemy się już od pierwszych stron. Wielokrotnie łamane tabu i gwałtowne zwroty akcji gwarantują prawdziwą czytelniczą ucztę!

woła mnie ciemność

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia w tle: www.pixabay.com

Polecamy: „Woła mnie ciemność” – przesycona emocjami gotycka powieść drogi!

Autorka zaprasza nas do świata Armagnaca Jardineux, potomka plantatorskiej rodziny z Luizjany, który udaje się w podróż do Europy, by zdobyć wykształcenie i spróbować nieznanych sobie rozrywek. W tym czasie Południe pustoszy wojna, która pochłania jego rodowy majątek i na zawsze oddziela go od bliskich. Rodzinna fortuna i kochająca rodzina pozostają jedynie mglistym wspomnieniem, a Armagnac, samotny w obcym Londynie, topi smutki w alkoholu. Jedyne, co potrafi to wirtuozerska gra na fortepianie. Dzięki swojemu talentowi i konieczności samodzielnego zarabiania na życie, poznaje młodego skrzypka i jego mecenasa − tajemniczego lorda Huntingtona, który wprowadza go na salony. Niedługo potem Armagnac odkrywa, że dawna tajemnica wiąże  z Huntingtonem losy jego babki. Lektura starego pamiętnika zasiewa w sercu pianisty ziarno niepokoju. Czy to możliwe, że przed laty babka opisała tego samego mężczyznę, który teraz bawi się jego losem?

 

Woła mnie ciemność to pierwszy tom cyklu Daję ci wieczność

Cykl został zainspirowany twórczością Anne Rice.

 

Kilka słów o Autorce:

Agata Suchocka to pisarka, poetka, tłumaczka, malarka i piosenkarka, która komponuje i pisze własne teksty piosenek. 

Bohaterowie jej opowiadań i powieści to  zwykle jednostki wybitne, choć jednocześnie aspołeczne, wiecznie poszukujące i kontestujące zastaną rzeczywistość. W swojej twórczości porusza tematy trudne, niewygodne i kontrowersyjne, nie bojąc się przełamywać tabu. Sięga do tradycji turpistycznych, jednocześnie dbając o formatywne piękno stosowanego języka. 

Obecnie mieszka w Opolu wraz z mężem i dwiema córkami. Jest sopranistką w chórze Filharmonii Opolskiej. W nielicznych wolnych chwilach maluje i koncertuje na lokalnych scenach (ostatnio u boku Marka Wooda i Laury Kaye podczas Drum Fest 2014). Gra na gitarze i skrzypcach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (209 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  25 czerwca 2018 07:30

  Z opisu wynika, że mogłaby to być interesująca książka.

  Odpowiedz
 2. agasam9  25 czerwca 2018 17:49

  chętnie przeczytam 🙂

  Odpowiedz
 3. luna341  27 czerwca 2018 07:27

  Interesująca pozycja

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany