„W pogoni za słońcem” Lindy Geddes – fascynująca podróż w głąb tajemnic otaczających naszą życiodajną gwiazdę!

Lato jest dla Ciebie czasem wzmożonej lektury? Uwielbiasz leżeć na plaży z powieścią z ulubionego cyklu albo bujać się w ogrodowym hamaku, pochłaniając pasjonujące ciekawostki o świecie? Jeśli tak, mamy dla Ciebie prawdziwy książkowy rarytas, który doskonale wpisze się w wakacyjny klimat. Poznaj „W pogoni za słońcem” Lindy Geddes!

Naszą biologią rządzi Słońce. Dostęp do jego światła jest dla nas kluczowym warunkiem szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. To właśnie promienie słoneczne wpływają na cykle snu i czuwania, układ odpornościowy, a także zdrowie psychiczne. Symbole solarne przez wieki pełniły zaś niebagatelną rolę w kulturze. Chcesz poznać historię tych znaczeń i przyjrzeć się z bliska roli życiodajnej gwiazdy w naszym życiu bez obawy przed jej gorącymi promieniami? Książka „W pogoni za słońcem” Lindy Geddes” od wydawnictwa Insignis pozwoli Ci naprawdę ją dogonić!

W pogoni za słońcem

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia w tle: www.pixabay.com (beach-1838501_1280)

„W pogoni za słońcem” Lindy Geddes – fascynująca podróż w głąb tajemnic otaczających naszą życiodajną gwiazdę!

W pogoni za słońcem to rojąca się od ciekawostek, zaskakujących wniosków i cennych wskazówek książka, która zabierze czytelnika w pasjonującą podróż po najnowszych odkryciach nauki. Wraz z Lindą Geddes – wielokrotnie nagradzaną pisarką i dziennikarką popularnonaukową, pracującą dla magazynu „New Scientist” – przeniesiemy się do starożytności. Weźmiemy udział w ceremoniach towarzyszących przesileniom słonecznym. Trafimy także na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie prowadzi się badania nad snem. Co więcej, poznamy niespodziewane korzyści zdrowotne płynące z ekspozycji ciała na światło słoneczne. Dowiemy się, jak zwalczyć jet lag i przekonamy, co takiego o śnie wiedzą amisze, o czym my nie mamy pojęcia.

Coraz więcej czasu spędzamy w półmroku naszych biur, by wieczorami wpatrywać się dla odmiany w jasno świecące ekrany. Grozi nam przez to utrata czegoś niezwykle cennego, a konkretnie – związku z naszą życiodajną gwiazdą, który kiedyś był dla człowieka oczywisty.

Pogłębiający się deficyt światła słonecznego może mieć poważne konsekwencje, które dopiero zaczynamy pojmować.

 

Co na temat lektury piszą krytycy?

„Błyskotliwa i poszerzająca horyzonty lektura, jedna z tych nielicznych książek, które faktycznie mogą poprawić jakość życia.”  „The Sunday Times”

„Fascynująca… Cudowna książka Lindy Geddes sprawi, że zatęsknicie za słonecznymi letnimi dniami. „The Times”

 

Jesteście ciekawe tej książki? Już teraz znajdziecie ją na półkach księgarń!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (42 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. karmelek87  5 lipca 2019 13:09

    Świetna okładka

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany