Polecamy: „W sercu oceanu” Elviry Menéndez

Rok 1550. Osiemdziesiąt dam wraz z pokaźną gromadą żeglarzy zmierza do Indii Zachodnich. Nic nie zdoła ich powstrzymać: ani piraci, ani dżuma, ani inne napotkane przeciwności.

w-sercu-oceanu-książka

W XVI wieku Korona Kastylii prowadzi intensywny podbój Nowego Świata. Karol V pragnie wprowadzić chrześcijaństwo w odległych rejonach imperium. Aby zapobiec mieszaniu się krwi kolonizatorów z tubylcami, hiszpańska Rada do spraw Indii wysyła do Ameryki pierwszą ekspedycję kobiet w historii: osiemdziesiąt dziewcząt pochodzących z najznakomitszych rodzin szlacheckich, które utraciły swe fortuny na skutek kryzysu dotykającego wówczas Hiszpanię. Trudy podróży za ocean oraz „nieporządek” Nowego Świata wystawią je na niejedną próbę.

Z nadzieją odwrócenia swego losu młode panny płyną ku ziemiom Río de la Plata, aby tam poślubić konkwistadorów, a jednocześnie dać przykład cnót i dobrych obyczajów indiańskim kobietom. Niestety, w czasie wyprawy doświadczą wielu przeciwności losu: ataku piratów, burz, epidemii dżumy, nieoczekiwanego w swym przebiegu spotkania z tubylcami; będą się też musiały odnaleźć w surowym świecie mężczyzn. Wszystko to sprawi, że tylko niektóre dotrą do celu: wśród nich Mencía de Calderón, postać historyczna, stojąca na czele wyprawy, oraz Ana de Rojas, wykształcona marzycielka, która kierując się żądzą przygód, zrzuci z siebie religijny i kulturowy gorset starej Europy i pozwoli, by obyczaje egzotycznych mieszkańców Nowego Świata pokonały jej uprzedzenia. Rzeczywistość Nowego Świata wystawi na próbę marzenia bohaterów oraz ich dążenie do poprawy swego losu, odmieniając ich życie na zawsze.

Oparta na epizodzie historycznym książka W sercu oceanu to emocjonująca powieść o przygodzie, bohaterstwie i namiętności

Patronat: TVP1

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (79 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  22 lipca 2016 11:39

    Czuję się zainteresowana.

    Odpowiedz
  2. efffciaa  10 maja 2017 13:42

    Chętnie przeczytam tą książkę i oczywiście podzielę się z Wami moim wrażeniami po jej skończeniu . Sam artykuł na tyle mnie zainteresował , że z pewnością po nią sięgnę .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany