Polecamy powieść: Angielskie lato

W maju na rynku wydawniczym swoją premierę miała najnowsza powieść Małgorzaty Mroczkowskiej, pt. Angielskie lato. To powieść opowiadająca o tęsknocie i niespodziankach, które może przygotować dla nas życie. Napisana wyjątkowo dobrze z przepiękną historią.

Zobacz także: Recenzja Redakcji: Slow Fashion

 

angielskie lato

 

Akcja książki „Angielskie lato” dzieje się głównie w malowniczo położonym miasteczku nad morzem. Główną bohaterką jest Anna, czterdziestoletnia Polka, która przyjechała do Anglii dwadzieścia lat temu. Z pozoru toczy spokojne i ustabilizowane życie u boku męża, który jest Anglikiem.

Pewnego dnia Anna wpada na pomysł, by sprowadzić z Polski syna swojej przyjaciółki, który szuka wakacyjnej pracy. Ostatecznie młody chłopak zostaje zatrudniony do drobnych prac remontowych przy starym, odziedziczonym po rodzinie męża domu nad morzem.

Przyjazd Wojtka wywróci życie Anny do góry nogami.

 

Opinie czytelników o powieści Angielskie lato:

„Nostalgiczna.
Dająca do myślenia.
Poruszająca problem zranionej miłosci i odradzaniu się po bólu i cierpieniu. Mająca drugie dno, które czytelnik czuje cały czas podświadomie…
Często ją odkladałam i nie zawsze chciało mi się do niej wrócić, ale faktem jest że cały czas o niej myślałam i siedziała w mojej głowie.
Zdecydownie bardzo dobrze napisana“

Portal lubimyczytać.pl

 

„Małgorzata Mroczkowska próbuje rozróżnić namiętność od miłości, pasję od przywiązania. I robi to z zaskakującymi skutkami. „Angielskie lato” nie przynosi gotowych rozwiązań. Zatracając się w historii Anny możemy sugerować się decyzjami, jakie podjęła, próbować dokonać oceny postępowania kobiety, ale nigdy nie możemy być pewni odpowiedzi. Bo życie polega właśnie na dokonywaniu wyborów. „Angielskie lato” to opowieść pełna ciepła i nadziei, niesamowita historia kobiety, dla której życie przygotowało więcej, niż ona sama. Sztuka tkwi we właściwej selekcji tego, co podsyła nam los. Wybór Anny wywołał lawinę zdarzeń. Czy można było uniknąć nieszczęścia?

Małgorzata Mroczkowska, tak jak główna bohaterka powieści, od lat mieszka w Londynie. Dzięki doświadczeniu autorki, „Angielskie lato” to lektura niepozbawiona trafnych spostrzeżeń na temat życia na emigracji. Małgorzata Mroczkowska opisuje angielski klimat, mentalność oraz charakter Brytyjczyków. Stworzyła wiarygodny portret polsko-angielskiego małżeństwa. Przytacza zabawne anegdoty, w rozmowach Waltera i Anny przybliża temperament Anglika. Miasteczko, w którym mieszkała matka Waltera, okazuje się być swoistym rajem na brytyjskiej ziemi. Klimatyczne, pełne ciepła i serdeczności, budzi skojarzenia z południowoeuropejskimi miastami położonymi nad Morzem Śródziemnym. Kontrast pomiędzy wybrzeżem a Londynem jest ogromny. To zupełnie inny świat. Małgorzata Mroczkowska nie mogła wybrać lepszej scenerii do swojej historii“,

„Przegląd Czytelniczy” 

Informacje o autorce: 

Małgorzata Mroczkowskia urodziła się w Lublinie, gdzie uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego numer V im. Marii Curie-Skłodowskiej, a następnie ukończyła politologię na UMCS.

Przez wiele lat pracowała jako reporterka, otrzymała również dyplom Ministra Kultury i Sztuki za sztukę współczesną pt. ”Justyna, siostra mojej”, która została opublikowana w prestiżowym miesięczniku dramaturgii współczesnej „Dialog”.

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  31 sierpnia 2015 08:38

  Ponoć dobra książka.

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  31 sierpnia 2015 09:55

  Pięknie się zapowiada.

  Odpowiedz
 3. Aneta  31 sierpnia 2015 10:30

  Ciekawie się zapowiada, chętnie przeczytam 🙂

  Odpowiedz
 4. Natt.  31 sierpnia 2015 13:12

  Przeczytałabym 🙂

  Odpowiedz
 5. martus2833  31 sierpnia 2015 22:05

  Coś dla mnie

  Odpowiedz
 6. bbo  1 września 2015 12:42

  Ciekawa lektura, zwłaszcza, ze lato w pełni 🙂

  Odpowiedz
 7. Patriszia  2 września 2015 07:15

  Chętnie przeczytałabym 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany