Polecamy: Historia z piekła, czyli „Niewolnica ISIS”

20 lipca 2016 r. swoją premierę będzie miała książka niezwykle aktualna, bo opowiadająca o losach młodej kobiety sprzedanej jako niewolnicę, torturowanej i zmuszanej do przejścia na islam. już dzisiaj chcemy Was zachęcić do sięgnięcia po tą pozycję.

Dżinan i Thierry Oberlé, reporter francuskiego dziennika „Le Figaro”, poznali się przypadkiem na początku zimy 2014 roku. Dżinan opowiedziała wówczas Thierry’emu swoją historię. Za prostotą i precyzją jej słów krył się wewnętrzny dramat. Była „ocalałą z piekła”. Miała osiemnaście lat, ale wyglądała na więcej. Była mężatką. Sprzedano ją dwóm „bojownikom” — policjantowi i imamowi, była więziona i torturowana. Zmuszono ją do przejścia na islam, podobnie jak pozostałe niewolnice. Dżinan miała szczęście. Udało jej się uciec. Jej „odrodzenie” możliwe stało się między innymi dzięki tej książce, powstałej z myślą o niej samej i o wszystkich kobietach, które spotkał podobny los, także i tych, które przypłaciły swoje przejścia życiem.

niewolnica isis

Wojna musiała prędzej czy później dotrzeć do niewielkiej jazydzkiej  wioski u podnóża góry Sindżar w północnym Iraku. Osiemnastoletnia Dżinan i członkowie jej rodziny od dawna zdawali sobie sprawę z zagrożenia, jakie niosła ze sobą ekspansja Państwa Islamskiego na pobliskich terenach. Gotowi do drogi, wciąż opóźniali jednak wyjazd w bezpieczniejsze miejsce. Nie mogli uwierzyć w to, że ich spokojny, położony na uboczu kawałek świata może zniknąć z powierzchni ziemi. Łudzili się, że obronią ich stacjonujący nieopodal kurdyjscy peszmergowie. Niestety, w kluczowym momencie Kurdowie zostawili jazydów własnemu losowi, a kawalkada uciekających cywilów była łatwym łupem dla zwyrodnialców w mundurach ISIS.

To właśnie wtedy zaczął się dramat Dżinan i innych jazydzkich kobiet. Rozdzielenie z rodziną, bicie, poniżanie, tortury i seksualne niewolnictwo — tylko tego mogły się spodziewać od swoich oprawców. Osiemnastoletnia bohaterka tej książki przetrwała i uciekła z tego piekła dzięki swojej odwadze i determinacji, w imię miłości do męża. Nie wszystkie jazydki miały tyle szczęścia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. monicitia  1 lipca 2016 08:31

  Może być ciekawa:)

  Odpowiedz
 2. linea  1 lipca 2016 08:57

  Jest to pozycja, którą z pewnością przeczytam. Już po opisie widzę, że książka mnie wciągnie. Tak jak już wspomniałam na forum interesują mnie takie historie. Bohaterce tej książki udało się uciec, bo walczyła. Ale wciąż jest tam tysiące innych kobiet, które trwają w tym piekle i nigdy się z niego nie uwolnią.

  Odpowiedz
 3. macierzanka  1 lipca 2016 20:16

  Świetna propozycja,na pewno przeczytam.

  Odpowiedz
 4. martucha180  2 lipca 2016 21:48

  Ja spasuję

  Odpowiedz
 5. Blodka  4 lipca 2016 10:05

  Zawsze gdy czytam takie historie to dziwię się i podziwiam ludzi, którzy mimo bólu, szykan, wszelkiego zła, którego doświadczyli, mają taką wolę życia i walczą. I na szczęście im się udaje.

  Odpowiedz
 6. sylwiawes  4 lipca 2016 20:48

  Chętnie bym przeczytała ta książkę 🙂

  Odpowiedz
 7. gosia141088  12 lipca 2016 12:24

  szkoda ze takie rzeczy dzieja się na prawde

  Odpowiedz
 8. Aneta  30 września 2016 12:48

  Książka na pewno ciekawa!

  Odpowiedz
 9. efffciaa  10 maja 2017 15:06

  A mnie własnie przeciwnie książki tego typu nie ciekawią . Moim zdaniem to nie jest zdrowa kultura , ani religia i nie jestem w stanie czytać o poniżaniu kobiet choćby przez nakazywanie im ubierania się w taki , a nie inny sposób .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany