Polecamy „Jezioro ciszy” – nową powieść Anny Bishop, która niczym alchemik precyzyjnie łączy pierwiastki grozy i humoru!

Amerykańska pisarka specjalizująca się w literaturze fantasy, Anne Bishop, powraca z nową, piątą już powieścią należącą do bestsellerowego cyklu „Inni” docenionego przez recenzentów „New York Times’a”! Jesteście ciekawi, co kryje się w ponurych zakątkach starego ośrodka nad jeziorem położonego tuż przy terenach zawładniętych przez Innych? „Jezioro ciszy” właśnie trafiło do księgarń!

Na podstawie ugody rozwodowej Vicki DeVine przejmuje stary ośrodek nad Jeziorem ciszy w miasteczku, które nie podlega kontroli ludzi. Miejsca takie jak Sprężynowo nie są też jednak oddzielone od terenów Innych − niebezpiecznych drapieżników, które zdominowały większą część lądu i wszystkie akweny wodne na świecie. A kiedy brak jasno wytyczonych granic, nigdy nie wiadomo, kto lub co cię obserwuje… Lubicie książki, które przyprawiają o zimny dreszcz na plecach, a jednocześnie nie pozwalają Wam ani na chwilę porzucić historii, wciągającej coraz mocniej, niczym silny wodny nurt? Sięgnijcie po „Jezioro ciszy” od wydawnictwa Initium i zanurzcie się w nim na kilka jesiennych wieczorów jak w wygodne, stare łoże, z którego tak wspaniale obserwuje się wielkie lustro wody za oknem!

jezioro ciszy

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia w tle: www.pixabay.com

Polecamy „Jezioro ciszy” – nową powieść Anny Bishop, która niczym alchemik precyzyjnie łączy pierwiastki grozy i humoru!

„Jezioro ciszy” to niezależna powieść rozgrywająca w dobrze znanym już czytelnikom książek Anne Bishop uniwersum „Innych”. Spodoba się zatem zarówno odbiorcom zaznajomionym z występującymi w serii bohaterami i realiami ich świata, jak i zupełnym nowicjuszom, którzy chcą zacząć przygodę z dziełami Bishop właśnie od tej części. 

 

Zainteresowani? Oto wprowadzenie do tej historii:

Vicki ma nadzieję na rozpoczęcie nowego życia, jednak gdy Aggie Wrona – jej zmiennokształtna lokatorka – natrafia na zwłoki człowieka, zaczynają się problemy, a wizja realizacji planu wydaje się coraz bardziej mglista. Śledczy postanawiają zrzucić na Vicki winę za śmierć mężczyzny, chociaż dowody jednoznacznie wskazują na to, że zabiła go siła inna niż ta, którą dysponują ludzie. Czy Vicki i jej przyjaciele znajdą odpowiedzi na nawarstwiające się pytania? Jedno jest pewne − by przeżyć, będą musieli poświęcić wszystko, co mają…

Na terytorium kontrolowanym przez Innych – czyli wampiry, zmiennokształtnych i jeszcze bardziej śmiercionośne istoty z paranormalnej rzeczywistości – ludzkie prawa nie obowiązują. A ludzie nigdy, przenigdy nie powinni o tym zapominać…

 

Słowo od krytyków:

„Uwielbiam, uwielbiam Jezioro Ciszy. Wszystko, co napisze Anne Bishop, trafia na moją półkę z książkami”.

– Patricia Briggs, „The New York Times”

 

„Książki Anne Bishop w sposób niespotykany łączą humor i dreszcz grozy. Jej świat jest zdumiewająco oryginalny”

– Charlaine Harris, „The New York Times”

 

O Autorce

Anne Bishop to amerykańska pisarka fantasy, której sławę przyniosła przede wszystkim „Trylogia Czarnych Kamieni”, za którą otrzymała nagrodę Williama M. Crawforda. Mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Do tej pory wydała ponad 25 tomów z powieściami i opowiadaniami. Obok serii „Czarne Kamienie” i „Inni”, popularnością cieszą się także jej sagi „Efemera” i trylogia „Tir Alainn”. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (76 głosów, średnia: 3,97 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany