Połącz wszystkie zobowiązania w jedną ratę miesięcznie!

Każdy, kto posiada jakiekolwiek pieniężne zobowiązania może znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie miał problem z ich uregulowaniem. Im dłużej będą one przeterminowane, tym bardziej będą rosły ich odsetki. Mogą też dojść koszty dodatkowe i kary. Wtedy też chwilowe problemy finansowe przeobrażają się w poważne kłopoty. Kiedy dochodzi do tego momentu, trzeba spojrzeć realnie na swoją sytuację i ocenić, czy nie przyda się dodatkowa pomoc w postaci pożyczki oddłużeniowej.

pixabay.com

 

Na pierwszy rzut oka pożyczka oddłużeniowa może być mylnie postrzegana jako kredyt konsolidacyjny, a wcale nim nie jest. O kredyt konsolidacyjny mogą starać się tylko te osoby, które mają dobrą historię kredytową. Wiąże się to z tym, że dotychczas wszystkie zobowiązania, czyli raty kredytów, zakupy na raty, alimenty, czy opłaty za media, były realizowane w terminie. Większy problem pojawia się w momencie, kiedy ma się do czynienia z długami. Wydawałoby się, że jest to sytuacja bez wyjścia, a jednak coś można zrobić.

Dla kogo pożyczka oddłużeniowa?

Dla osób z dużymi kłopotami finansowymi, które czują, że mają nóż na gardle, pożyczka oddłużeniowa jest wybawieniem. W przeciwieństwie do kredytów bankowych historia kredytowa nie warunkuje już na wstępie tego, że wniosek zostanie odrzucony. Pozabankowe firmy finansowe tak skonstruowały swoją ofertę, że ich usługi są dostępne również dla osób zadłużonych. Ponieważ wiadomo, że klient miał problem z wcześniejszymi spłatami, współpraca jest ryzykowna. Dlatego też wymagane są różnego rodzaju zabezpieczenia. Konieczne może być na przykład podanie żyranta.

Pamiętając o tym, że problemy zaczęły się być może niepozornie, trzeba uważać, na co się decydujemy. Zanim podpisze się umowę, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z tym, co proponują różne instytucje finansowe, w tym celu można skorzystać z porównywarek. Ustalając wysokość miesięcznej raty, bierze się pod uwagę swoją indywidualną sytuację, żeby nie okazało się, że pożyczka oddłużeniowa podobnie jak wcześniejsze zobowiązania, będzie przeterminowana. Wtedy zamiast stać się wsparciem w drodze do wyczyszczenia historii kredytowej i długów, byłaby kolejnym gwoździem do trumny.

Recepta na stopniowe wyjście z długów

Pożyczka oddłużeniowa polega na tym, że dotychczasowe długi są łączone w jedną miesięczną ratę. Co się z tym wiąże? Samo podpisanie umowy to dodatkowe oprocentowanie. Trzeba się liczyć też z tym, że spłata będzie wydłużona. Przekłada się to na wyższe koszty, bo przez cały ten okres będą naliczane odsetki. Jednak klient decydując się na ten produkt finansowy, wiele zyskuje. Dotychczas musiał płacić kilka rat różnych zobowiązań w jednym miesiącu, a pożyczka oddłużeniowa oznacza, że kwota będzie jedna i to niższa, przez co budżet domowy będzie mniej obciążony opłatami. Dalej jest samopoczucie. Zdając sobie sprawę z tego, że można opanować trudności finansowe i wywiązywać się z wpłacania rat, dłużnik poczuje większy komfort i bezpieczeństwo. Będzie miał też świadomość, że jego problemy się skończą i odzyska wolność finansową.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Pozyczkolog.pl, w którym znajdują się porównania oraz rzetelne opinie o pożyczkodawcach pisane przez branżowych ekspertów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (74 głosów, średnia: 4,16 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. siatek  28 września 2018 20:02

    Bywa ze kredyt konsolidacyjny to ostatnia deska ratunku. Ale bank Raiffeisen idzie na tyle na rękę klientom że połowę takiego kredytu można przeznaczyć na dowolny cel. Pozwala to spłacić wierzycieli i stanąć na nogi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany