Informacyjnie: możemy oszczędzić płacąc za gaz! Jak to zrobić?

Największym problemem zarówno w kwestii zmiany sprzedawcy gazu jak i energii elektrycznej jest niska świadomość społeczeństwa w zakresie możliwości dokonania takiej zmiany. Tymczasem dziś  jest to równie proste jak zmiana operatora sieci telefonii komórkowej czy Internetu.

Oszczednosci

Polacy nie zmieniają sprzedawcy gazu bo przede wszystkim boją się przerw w dostawie paliwa gazowego (37%). Uważają również, że po uwolnieniu cen gazu korzystanie z tego paliwa stanie się bardziej niebezpieczne (34%).

Tylko połowa Polaków wie o możliwości zmiany sprzedawcy gazu i zaledwie 16% planuje skorzystać z tej możliwości.

Zmiana sprzedawcy gazu, podobnie jak energii elektrycznej, jest bezpłatna i nie wymaga wielu formalności. Podpisanie umowy z nowym sprzedawcą nie wiąże się z przerwami w dostawie gazu lub koniecznością wymiany instalacji. Cały proces od momentu podpisania umowy z nowym dostawcą, zajmuje zazwyczaj kilka tygodni. Część przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą gazu, jak np. Energetyczne Centrum SA, podpisuje z klientem umowę kompleksową na dostawę gazu. Oznacza to, że klient będzie otrzymywał jedną fakturę, zarówno za faktyczne zużycie, jak i usługę dystrybucji paliwa gazowego

Od 2007 roku każdy odbiorca może zmienić sprzedawcę energii elektrycznej.

W związku z wejściem w życie od 1 stycznia 2014 r. nowej Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci dystrybucyjnej (IRiESD) Polskiej Spółki Gazownictwa, każdy sprzedawca paliwa gazowego, który podpisał nowa umowę może świadczyć usługi na terenie całego kraju. To duża zmiana dla konsumentów. Taką umowę kompleksową na dystrybucję i sprzedaż gazu wprowadziło właśnie do swojej oferty na przykład Energetyczne Centrum SA, jeden z największych niezależnych sprzedawców energii elektrycznej.

Obecnie każdy klient indywidualny ma prawo do zmiany sprzedawcy i zakupu tańszego paliwa gazowego w swoim domu lub mieszkaniu, bez względu na to z jakiego regionu kraju pochodzi.

Warto się tym zainteresować i głębiej spenetrować, szczególnie, ze ceny gazu należą w Polsce do najwyższych w Europie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 4,24 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. lilkawodna  23 czerwca 2014 13:47

    Warto skorzystać jak można zaoszczędzić.

    Odpowiedz
  2. bbo  23 czerwca 2014 20:15

    Odnośnie gazu: Jaki wybór? Jeszcze nie wszystkie rejony w Polsce są zgazyfikowene i nic nie wskazuje na to, by to w najbliższym czasie miało się to zmienić!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany