Polacy aktywnie spędzają czas

Polacy w trakcie urlopu nie chcą już leżeć do góry brzuchem. Aktywność fizyczna staje się modnym sposobem spędzania wolnego czasu, również na urlopie.

Z badań przeprowadzonych przez GFK Custom Research wynika, że cała Europa zmienia wakacyjne preferencje. Już 18% ankietowanych zamiast leżeć plackiem na plaży, woli uprawiać jedną z dyscyplin sportowych. W ubiegłym roku aktywny sposób spędzania urlopu wyprzedził po raz pierwszy odwiedziny u przyjaciół, a nawet zwiedzanie barów, klubów i dyskotek. ? Rozwój tej tendencji obserwujemy już od paru lat. Polacy również zrozumieli, że sport to zdrowie i wiedzą, że decydując się na sportowe wakacje robią coś dobrego dla siebie ? mówi Jacek Szczypka trener i instruktor z Humansport.

Miejsca mocy w Polsce – poznaj 5 o największej energii

Miejsca mocy w Polsce – poznaj 5 o największej energii

Szukasz nietypowego miejsca na majówkę, weekendowy wyjazd lub wakacyjną podróż? Koniecznie zajrzyj do naszego wyjątkowego przewodnika... Przedstawiamy miejsca mocy - czyli czakramy ziemi - najbardziej magiczne miejsca w naszym kraju!

Aktywnie, czyli jak?

Motywacje do ruszenia się w trakcie urlopu mogą być różne – z badań GUS wynika, że 51% Polaków uprawia sport głównie dla przyjemności, 36% robi to dla zachowania zdrowia i kondycji, 4% rusza się, by zachować zgrabną sylwetkę. Aż 24% ankietowanych deklaruje, że swój urlop chce spędzić aktywnie i zamierza uprawiać jedną z dyscyplin sportowych. – Jeśli w czasie wakacji chcemy, żeby nasza aktywność nie ograniczyła się do niespiesznego spaceru nadmorskim deptakiem, możemy sami zaplanować sportowy wypoczynek lub skorzystać z jednej z ofert przygotowanych przez profesjonalistów. Wiele zależy od tego, jaki urlop sobie wymarzyliśmy. Poszukiwacze adrenaliny i mocnych wrażeń mogą wybrać survival, ale aktywne wakacje to również te zaplanowane samodzielnie i spędzone na rowerze ? mówi Szczypka.

Rusz się z rodziną!

Na sportowe wakacje warto wybrać się całą rodziną. Psychologowie są zgodni, że wspólne uprawianie sportu wzmacnia więź między rodzicami i dziećmi, ponad to uczy dobrych nawyków już od najmłodszych lat. Na rynku ofert turystycznych można znaleźć oferty rodzinnych wyjazdów, w czasie których rodzice mogą uczestniczyć w wspólnie z dziećmi w zajęciach sportowych, lub zostawić pociechy pod opieką doświadczonych instruktorów i mieć chwilę dla siebie. ? Jeśli decydujemy się na taką formę wyjazdu, warto przyjrzeć się szczegółowo ofercie. Zajęcia sportowe powinny być różnorodne i dostosowane do możliwości kondycyjnych wszystkich uczestników, również tych najmłodszych. Kolejna ważną kwestią jest doświadczenie kadry organizującej wyjazd. Powinny to być osoby z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami, w końcu powierzamy im opiekę nad dziećmi ?radzi Szczypka.

Humansport ? zajmuje się tworzeniem ciekawych, ambitnych i bezpiecznych programów szkoleniowych, sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Idee fix Humansport stanowi przekonanie, że największą satysfakcję i zadowolenie można czerpać tylko z rzeczy, które zdobywa się własnym wysiłkiem, ciężką pracą i dlatego nasze zajęcia są wypełnione zadaniami ambitnymi, wymagającymi, ale zawsze dostosowanymi do wieku i umiejętności uczestników. Fundamentalnym celem firmy jest przekazanie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym umiejętności, które zostaną z nimi na całe życie czyniąc je bogatszym i ciekawszym.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (209 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  1 sierpnia 2013 12:18

    Cała moja rodzinka czynny wypoczynek,przy którym się świetnie bawimy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany