Pokaz MMC studio PRE FALL 14/15 – interpretacja minimalizmu lat ’90

MMC studio Ilona Majer i Rafał Michalak otwierają sezon warszawskich pokazów na jesień-zimę 14/15. Przeczytaj o najnowszej kolekcji i zobacz kto pojawił się na wydarzeniu!

MMC studio Ilona Majer i Rafał Michalak otwierają sezon warszawskich pokazów na jesień-zimę 14/15. W Muzeum Etnograficznym w Warszawie, w scenografii, którą stworzyły prezentowane w trakcie wieczoru po raz pierwszy w Polsce, przywiezione do stolicy specjalnie na okoliczność pokazu instalacje Oskara Zięty. Duet MMC studio w kolekcji PRE FALL 14/15, w charakterystyczny dla siebie sposób interpretuje minimalizm mody lat ’90. Projektanci zderzają go z rockowym Dandysem w stylu Dawida Bowie. Karta kolorystyczna została uproszczona i zdominowana przez wszechobecną czerń. Pojawiające się odcienie granatu, biel i złoto mają za zadanie podkreślić jedynie oszczędność palety. Wszystko po to, żeby jeszcze bardziej zwrócić uwagę na kunszt kroju i konstrukcji, uwydatnić cięcia i detale.

MMC Pre Fall 14-15 (1)

„Duet MMC jest dla mnie zawsze zaskakująco nieefekciarski, co bardzo doceniam. Serwują za to dobrą jakość, oryginalność i nigdy nie zawodzą mnie w tym temacie” – powiedziała Katarzyna Herman po pokazie. „To, co najbardziej lubię w pokazach MMC to fakt, że nigdy nie wiem, czego się spodziewać. Oni zawsze mnie zaskakują i to jest fantastyczne” – przyznała Margaret.

Sylwetka MMC PRE FALL 14/15 jest wydłużona, jej środek ciężkości został optycznie przesunięty w dół. Linia talii i bioder została celowo obniżona, a ramiona uległy wzmocnieniu. Mimo tych zabiegów MMC utrzymało charakterystyczną dla siebie lekkość i swobodny charakter całości. Również dzięki asymetrycznym rozwiązaniom konstrukcyjnym i sportowym detalom. MMC w PRE FALL 14/15 na nowo definiuje sport chic. Jak zawsze zastosowano dużo nowoczesnych i szlachetnych tkanin. Kaszmir został zderzony z metaliczną skórą, jedwabne ortaliony ze stretchową wełną.

MMC Pre Fall 14-15 (3)

„Uwielbiam wyrazistość w ubiorze, dlatego jestem zachwycona tą kolekcją. Złoto i odważne kroje do mnie przemawiają. Bardzo ciekawe były także buty. Sama mam dziś na sobie fantazyjne szpilki Badury, które są bardzo wygodne i są znakomitym zwiastunem wiosny” – powiedziała Marcelina Zawadzka. Po raz pierwszy projektanci MMC studio pokazują w buty. Skórzane kozaki, bootsy i sneakersy na jesień-zimę 14/15 powstały w kolaboracji z marką Badura. „Bardzo podobają mi się buty z dzisiejszego pokazu, sama dziś mam takie na sobie. Zawsze lubiłam buty kosmiczne, więc te sprostały moim wymaganiom. Przede wszystkim jednak są wygodne i świetnie się w nich chodzi” – powiedziała Joanna Horodyńska.Szczególną uwagę zwróciłam na płaskie, złoto-czarne buty z białą podeszwą – są przepiękne! Koniecznie muszę je mieć, bo są bardzo w moim stylu” – dodała Paulina Sykut. W pokazie wykorzystano biżuterię marki Apart i Elixa a także okulary z salonu optycznego Andy&Mag oraz rajstopy z najnowszej kolekcji marki Gatta. Partnerami pokazu są marki Tony&Guy i Sephora.

 MMC Pre Fall 14-15 (2)

Pokaz MMC przyciągnął wiele gwiazd, pojawili się m.in. Olga Borys, Aleksandra Kisio, Marta Kielczyk, Sylwia Gliwa, Tomasz Jacyków, Joanna Klimas, Krzysztof Łoszewski, Ania Kuczyńska, Dorota Wróblewska, Łukasz Jemioł, Robert Kupisz, Kaja Śródka, Marta Wierzbicka, Ewa Wojciechowska, Agnieszka Maciejak i wiele innych. Tego wieczoru w projektach MMC pokazały się: Joanna Horodyńska, Paulina Sykut, Margaret, Katarzyna Burzyńska.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (245 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  17 lutego 2014 21:18

    Te pomarańczowe akcenty nie są zbyt ciekawe.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany