Pogranicza znaków zodiaku. Jakie cechy charakteryzują Międzyznaki?

Tradycyjny zodiak wyróżnia 12 znaków, z których każdy podzielony jest na trzy dekady. W tym idealnym układzie mieści się cały nasz kalendarzowy rok, dzięki czemu nikt nie pozostaje bez astrologicznego patrona. Uważa się jednak, że osoby, których narodziny przypadają na środkową część drugiej dekady mogą współdzielić cechy dwóch znaków, zyskując dodatkowy „międzyznak”. Sprawdźcie, jakie zodiakalne hybrydy wyróżniają astrolodzy!

Pogranicza znaków zodiaku to bardzo ciekawe spojrzenie na naszych astrologicznych patronów. Stanowią ciekawe dopowiedzenie zarówno tradycyjnego zodiaku czy ascendentów, jak i naszej numerologicznej charakterystyki. Niestety, choć noszą intrygujące nazwy i wskazują na wyjątkowe zdolności czy potęgę, dotyczą tylko niewielkiego procenta ludzkości. Sprawdź, czy szczęśliwie się w nim znalazłaś i dowiedz się, co to oznacza!

pogranicza znaków zodiaku

źródło: www.pixabay.com

Pogranicza znaków zodiaku. Jakie cechy charakteryzują Międzyznaki?

 

Zagłębcie się w pogranicza znaków zodiaku:

 

18-22 kwietnia (Baran – Byk) Bohater

Międzyznak bohaterów to buzująca mieszanka dwóch silnych energii: Ognia i Ziemi. Sposób w jaki się równoważą, paradoksalnie czyni jednak osoby, którym patronuje cierpliwymi i silnymi psychicznie. To urodzeni panowie sytuacji, z rzadka tylko pozwalający sobie na wybuchy. Podobnie jak Byki uwielbiają piękne rzeczy, dbają o rodzinę i chcą mieć zapewnione bezpieczeństwo. Z Baranów przejęły natomiast nieokiełznaną chęć działania i potrzebę kontrolowania sytuacji. Bohater jest odważny. Zawsze staje w obronie słabszych. W życiu codziennym kieruje się rozwagą. Gdyby jeszcze potrafił lepiej wysłuchać tego, co chcą mu przekazać inni, byłby prawdziwym wzorem do naśladowania.

 

18-22 maja (Byk – Bliźnięta) Mędrzec

Zodiakalni Mędrcy to osoby, które łączą w sobie rozsądnego i racjonalnego Byka z ciekawym świata, wiecznie uczącym się i poszerzającym horyzonty Bliźniakiem. Mają analityczne umysły, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w roli naukowców i pisarzy. Pragną zdobywać świat, ale robią to zawsze w przemyślany sposób. Doskonale komunikują się z ludźmi, a nierzadko przejawiają też talenty językowe. Niestety zestawienie dwóch kontrastowych natur prowadzi niekiedy do irracjonalnego rozdarcia. Mędrcy potrafią na przykład długo odkładać pieniądze, by później, pod wpływem impulsu wydać je na niezbyt istotny cel, jak hobby. Kiedy skupią się na jakimś dążeniu, zapominają ponadto o całym świecie, a na horyzoncie widzą tylko realizację swojego założenia.

 

17-23 czerwca (Bliźnięta – Rak) Oświecony

Oświeceni to osoby, które przyszły na świat w okresie letniego przesilenia. Cechują je dzięki temu niezwykłe zdolności, wśród których należy wymienić rozwiniętą intuicję, prorocze sny i wizjonerstwo. Pogranicza znaków zodiaku: powietrzne Bliźnięta i wodny Rak, każą im toczyć wieczny bój między emocjami a intelektem. Z jednej strony pragną wybić się na pierwszy plan, zdobywać sławę i błyszczeć. Z drugiej zaś, marzą o sielskim życiu na łonie natury, z najbliższymi u boku. Często przejawiają wybitne talenty artystyczne i są niebywale kreatywne. Oświeconych cechuje również wysoka wrażliwość i dobry gust.

19-24 lipca (Rak – Lew) Syrena

Międzyznak Syreny zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowemu magnetyzmowi, który wabi ku niemu całe otoczenie. Niepowtarzalną siłę oddziaływania buduje u Syren słoneczne światło Lwa, idące w parze z dobrotliwością i emocjonalnością Raka. Osoby, którym patronuje ten symbol, są charyzmatyczne, a zarazem subtelne i niewinne. Nieświadomie oscylują między skromnością i nieśmiałością a zadziornością. Potrafią manipulować ludźmi, ale zwykle tego nie wykorzystują. Gonią za ideałami, nie doceniając swoich możliwości. By żyć pełnią życia, powinny więc wyzbyć się narzucanych sobie ograniczeń i uwierzyć w siebie, bo zdecydowanie na to zasługują!

 

20-24 sierpnia (Lew – Panna) Wynalazca

Astrologiczni Wynalazcy to osoby z pogranicza znaków zodiaku: Lew i Panna. Łączą w sobie słoneczną energię pierwszego z talentem, zaangażowaniem i niezłomnością drugiego. Ich błyskotliwość i przenikliwy umysł pozwala znajdować innowacyjne rozwiązania dla rozmaitych problemów. Mogą w ten sposób pomagać innym ludziom w mierzeniu się z trudami codzienności, ale też piąć się po szczeblach kariery w zawrotnym tempie, które często ściąga na Wynalazców zazdrosne spojrzenia. Osoby urodzone w wyznaczającym ten symbol okresie często zostają naukowcami. Napęd dla swoich działań zyskują jednak wyłącznie wtedy, gdy są kochane i mają dom, który jest dla nich bezpieczną, upojną przystanią.

 

19-25 września (Panna – Waga) Elf

Międzyznak Elfa przynależy osobom, które trwają w nieustannym konflikcie pomiędzy zamiłowaniem do estetyki a dążeniem do praktycyzmu. Przychodzą one na świat w czasie jesiennej równonocy, dlatego dążą do harmonii i energetycznej równowagi. Często przejawiają skłonności do perfekcjonizmu, który na dłuższą metę zdecydowanie im nie służy. Powinny więc pozwolić sobie na trochę więcej luzu, uznając, że są „wystarczająco dobre”. Elfy, choć nie są tego świadome, dysponują silną wewnętrzną energią i mają talenty ezoteryczne. Potrafią otaczać najbliższych ochronną magią, a nawet tworzyć amulety z przypadkowych przedmiotów. Moc spełniania się wypowiadanych przez nie życzeń i zdolność kreowania wydarzeń mogą uczynić ich życie piękną opowieścią.

 

21-24 października (Waga – Skorpion) Poszukiwacz

Astrologiczni Poszukiwacze to ludzie z pogranicza znaków zodiaku Wagi i Skorpiona. Daje im to niezwykłą przenikliwość, naturalnie szczerą postawę i potrzebę dążenia do prawdy. Potrafią poświęcić wiele czasu i energii, by rozwikłać nurtującą ich zagadkę. Szczególnie, że lubią udowadniać innym swoje racje. Poza tym pragną poznawać świat i stale uczyć się czegoś nowego. Niestety ich podejrzliwa i analityczna natura idzie w parze z zazdrością i zaborczością. Mogą posądzać partnera lub inne osoby o złe intencje czy niecne czyny, zamieniając mimowolnie dobre relacje w toksyczne zależności. Robią to jednak z obawy przed zranieniem i upokorzeniem. Jeśli więc zrozumieją leżące u podstaw tych zachowań motywy i uwolnią się od lęków, będą w stanie pohamować te zgubne skłonności. Poszukiwacze mają naturalne predyspozycje do pełnienia zawodu detektywa, policjanta lub lekarza.

 

20-23 listopada (Skorpion – Strzelec) Centaur

Astrologiczne Centaury to niezwykłe mieszanki skupionej i inteligentnej natury Skorpiona oraz pogodnej i błyskotliwej osobowości Strzelca. Są wspaniałymi nauczycielami i charyzmatycznymi przywódcami. Jednocześnie to nieco machiaweliczne jednostki. Kochane przez ludzi, potrafią zręcznie nimi manipulować, wykorzystując swój dar przekonywania i krasomówcze umiejętności. Niekoniecznie muszą kierować się złymi intencjami, jednak to, jakie cele im przyświecają, wiedzą tylko one same. Centaury są ponadto bardzo uparte i zdeterminowane w dążeniu do celu. Jeśli coś sobie postanowią, to osiągnięcie tego jest dla nich kwestią honoru.

 

19-25 grudnia (Strzelec – Koziorożec) Przebudzony

Przebudzeni to ludzie z pogranicza znaków zodiaku Strzelca i Koziorożca. Urodzeni w okresie zimowego przesilenia, czyli astrologicznym czasie odrodzenia słońca, dysponują niespotykaną wewnętrzną siłą. Są osobami o głębokiej świadomości, które doskonale łączą szacunek dla kultury i intelektualnego dorobku ludzkości z otwartością na nowe odkrycia. Potrafią również zarażać tą postawą swoje otoczenie, przyczyniając się do porzucania przez innych sztywnych i niesprawdzających się już schematów. Mają wybujałe ambicje i wytrwałość, pozwalającą osiągać zamierzone cele. Potrafią podnieść się po niezliczonych porażkach i wyciągać wnioski, dzięki którym w końcu zdobędą wszystko, na czym im zależy.

 

18-21 stycznia (Koziorożec – Wodnik) Lider

Ten międzyznak to postać złożona z jaskrawych kontrastów. Łączy bowiem w sobie zbuntowanego i nie uznającego norm Wodnika oraz porządnego, uczciwego i ułożonego Koziorożca. W efekcie osoby, którym patronuje Lider są władcze, bystre i silne, lecz jednocześnie nieco kontrowersyjne. Od dziecka wiedzą, czego chcą i dążą do tego z podziwu godnym zdecydowaniem. Nie znoszą kompromisów i nie tolerują fuszerki. Chcą zmierzać do gwiazd, stawiając sobie wielkie cele i motywują innych do podobnego działania. Tym bardziej, że kieruje nimi wiara w słuszność własnych założeń i dążeń. Płomienne przemówienia to ich specjalność, dlatego sprawdzą się jako przywódcy grup zawodowych albo motywatorzy.

 

17-21 lutego (Wodnik – Ryby) Wróżka

Astrologiczne wróżki to pogranicza znaków zodiaku Wodnika i Ryb, co czyni je eterycznymi i rozmarzonymi. Urodzone w tym znaku osoby mają w sobie tajemną mądrość i wrażliwość, którą łączą z rozwiniętym intelektem i przenikliwością. Przyciągają dobro i pomyślność dzięki wrodzonej empatii, która czyni je istotami jakby z innego świata. Ich magnetyzm przyciąga ludzi, a wielkie artystyczne talenty zachwycają, o ile tylko Wróżki znajdą drogę do tego, by dać im właściwe ujście. Są to bowiem osoby skryte i tajemnicze, które nieczęsto dzielą się swoimi sekretami z otoczeniem, a tego – w dużej mierze – wymaga osobista twórczość. Mimo wszystko powinny próbować ukierunkować swoją fantazję na kreatywne działanie, by nie przeszkadzała im w codziennym życiu, lecz przynosiła radość całemu światu.

 

19 -25 marca (Ryby – Baran) Prorok

Astrologicznie Prorocy łączą wielką intuicję i wrażliwość właściwą Rybom z energetycznymi wibracjami i mocą sprawczą Barana. To uosobienia powiedzonka „jak ogień i woda”, potrafiące przechodzić od rezygnacji do działania, od lęku i ostrożności do ryzykownych zachowań. Chaotyczne i zmienne, muszą próbować odnaleźć w sobie równowagę. Na szczęście mają dar kreowania rzeczywistości zgodnie z pożądanym kierunkiem i potrafią spełniać marzenia. Chętnie pomagają w tym również innym, udzielając im dobrych rad i rozwiązując trudne dylematy za sprawą swych trafnych przeczuć.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (90 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...