Tomek Michniewicz ogłosił zwycięzcę konkursu „Swoją drogą”, który zrealizuje swoją podróż marzeń

Dariusz Sieradzki (33l.) z Gdańska przekonał do siebie podróżnika Tomka Michniewicza i został zwycięzcą konkursu „Swoją drogą”. W nagrodę wyjedzie w podróż w dowolnie wybrane miejsce na świecie.

Darek-Sieradzki

Do projektu „Swoją drogą”, będącego rozwinięciem książki o tym samym tytule, zgłosiło się prawie trzy tysiące chętnych. –Wybraliśmy Darka, bo jego zgłoszenie łączy osobistą motywację, chęć realnej zmiany w życiu, z motywacją w jakiś sposób uniwersalną, dotykającą problemu, który dotyczy nas wszystkich – konsekwencji naszego wspólnego stylu życia, degradacji środowiska, będącego efektem naszych wyborów – tłumaczy Tomek Michniewicz, przewodniczący jury.

Dariusz Sieradzki pracuje w firmie naftowej i od pewnego czasu ma poczucie, że jest pośrednio odpowiedzialny za niszczenie środowiska naturalnego. Choć ma na utrzymaniu rodzinę coraz poważniej myśli o radyklanej zmianie życiowej drogi. – W trakcie wyprawy Darek będzie w stanie spojrzeć na ten problem od drugiej strony, zobaczyć, jakie szkody może wyrządzić nieodpowiedzialna polityka wielkich koncernów wydobywczych. Uznaliśmy, że to zarówno bardzo ważna społecznie , jak i bardzo interesująca motywacja – dodaje Michniewicz.

Dodatkowo podczas analizowania zgłoszeń Fundacja Allegro „All For Planet” zdecydowała się na ufundowanie jeszcze jednej podróży. Pojedzie w nią Karolina Lachota (27l.), która urodziła się z małooczem, całkowitym zrośnięciem powiek, bez gruczołów i dróg łzowych. Od urodzenia walczy o przywrócenie wzroku. – Zabiorę Karolinę gdzieś daleko, gdzie zobaczy coś, czego nie zapomina się do końca życia. Może to będą Wielkie Migracje w Afryce, może Himalaje, może niebo nad pustynią, może zorza polarna. Jeszcze nie wiem. To jest coś, co się rzadko zdarza – spontaniczna, bezinteresowna decyzja sporej firmy, by zrobić coś dobrego – powiedział Michniewicz.

Karolina-Lachota

Projekt  towarzyszy premierze najnowszej książki Michniewicza pt. „Swoją drogą”, która zyskała status bestsellera już na trzy przed oficjalną premierą. Punktem wyjścia do jej napisania była propozycja złożona przez autorom trzem osobom:

Zabiorę cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem – decyzję, dokąd chcesz lecieć i po co, musisz podjąć już, w tej chwili.

Michniewicz opisał w książce trzy podróże, które zmieniły i jego, i jego bohaterów. Dzięki wydawcy i partnerom książki – Allegro.pl i KLM, projekt „Swoją drogą” będzie miał ciąg dalszy. Dariusz Sieradzki wyruszy z Michniewiczem w podroż prawdopodobnie do Ekwadoru lub Afryki. Relację z wyprawy będzie można śledzić na bieżąco w serwisie Onet.pl.

Partnerami książki i konkursu są: Allegro.pl i linie lotnicze KLM, a patronami medialnymi: telewizja TTV, radiowa Jedynka i Tanie-loty.pl.

Tomek Michniewicz – dziennikarz, backpacker, fotograf, radiowiec i aktywista. Autor dwóch bestsellerowych reportaży: „Samsara. Na drogach, których nie ma” oraz „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”. Autor programu „Inny Świat” w telewizji TTV i audycji „Reszta świata” w radiowej Jedynce. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do podróżniczych Kolosów i nagrody National Geographic „Traveler”.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...