Podróż po Szkocji pociągiem

Podróż pociągiem nie jest typowym sposobem podróżowaniem w obecnych czasach. Spiesząc się wszędzie,  zwykle wybieramy samolot i podróż z punktu A do punktu B – by obejrzeć czy zaliczyć dane miejsce. Pociąg jest inny… Tu mamy więcej czasu,  możemy obserwowac przez okna mijany krajobraz, poczuć chociaż trochę życie mieszkańców. Podróżując w ten sposób po Azji czy Ameryce Południowej – dodatkowo możemy nastawić się na liczne, niespodziwane atrakcje. Podróż pociągiem po Europie jest „ucywilizowana”. Przemierzając ten kontynent pociągiem znajdziemy także połączenia luksusowe. Przykładem może być podróż po Szkocji pociągiem linii The Royal Scotsman.

Podróż po Szkocji pociągiem

Szkocja dla wielu z nas to nieznana kraina na północy Wysp Brytyjskich, zamieszkała przez dumnych ludzi gór, zakochanych w swojej tradycji i historii.  Szkocja to niezwykła kraina, pełna dzikich i malowniczych miejsc, w której kult tradycji jest najważniejszą wartością. Tylko tam można poczuć powiew historii ze starych, szkockich zamczysk i warowni oraz delektować się malowniczym widokiem pól jęczmienia, który jest podstawowym składnikiem słynnej na całym świecie whisky. To miejsce przyciąga swoją autentycznością i oryginalnością, dlatego zwiedzanie tych terenów to niezapomniane przeżycie.

The Royal Scotsman

Jeszcze większą satysfakcję z poznawania Szkocji możemy osiągnąć, przemierzając ją zabytkowymi wagonami luksusowych linii The Royal Scotsman, które gwarantują nam wyjątkową atmosferę w iście lordowskim stylu. Już na dworcu w Edynburgu, skąd zawsze startuje i kończy swoją wyprawę The Royal Scotsman, na gości czeka wyjątkowa oprawa: czerwony dywan i osobiste powitanie. Każdy uczestnik wyprawy od pierwszych chwil czuje się jak członek elitarnego klubu? ? opowiada Robert Posłajko, redaktor Milesaway Travel, prestiżowego magazynu o podróżach.

 

Posiłki, przekąski, napoje (w tym najlepsze alkohole), rozrywka i wycieczki wliczone są w cenę przejazdu. W luksusowych i misternie odrestaurowanych edwardiańskich wnętrzach wagonów można delektować się wyjątkowymi potrawami haute cuisine, do których część składników kupowana jest sezonowo na trasie. Można rozkoszować się pięknymi krajobrazami z wagonu z balkonem widokowym. Pociągi posiadają także pięć wagonów sypialnych, w którym każdy przedział ma odrębną łazienkę z prysznicem, umywalką i toaletą.

Na gości luksusowych wypraw pociągiem czekają także dodatkowe atrakcje regionalne. Dla zainteresowanych istnieje możliwość stworzenia własnego, tradycyjnego stroju szkockiego, czyli kiltu, który pozostanie niepowtarzalną pamiątką z podróży.

The Royal Scotsman kursuje sezonowo od początku maja do drugiej połowy października na siedmiu stałych trasach. Do najpopularniejszych należy Classic Tour, dzięki której uczestnicy mogą zagrać w golfa pod zamkiem Ballindalloch, zwiedzić destylarnię Dalmore lub wziąć udział w tradycyjnej zabawie tanecznej ceilidh. Raz w roku organizowana jest także siedmiodniowa, luksusowa podróż przez Szkocję, Anglię i Walię.

Magiczny Edynburg – 6 powodów, dla których warto go odwiedzić

Magiczny Edynburg – 6 powodów, dla których warto go odwiedzić

Twierdza na szczycie wygasłego wulkanu, fontanna czarownic, olbrzymi park w sercu miasta i owiane mrocznymi legendami podziemne zaułki. Tym m.in. Edynburg przyciąga turystów. Magiczny Edynburg - Od Starego Kopciucha do wytwornej stolicy kultury   Edynburg

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (160 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  13 lipca 2013 21:07

  Przepych,luksus widać na pierwszy rzut oka.Takim pociągiem mogłabym podróżować.Całkiem inny sposób zwiedzania.

  Odpowiedz
 2. karolinav  21 sierpnia 2013 22:35

  oj wymarzona podróż takim pociągiem

  Odpowiedz
 3. efffciaa  17 marca 2016 11:17

  Pociąg jak z „Man in black” 🙂 . Jednak do Szkocji zdecydowanie jako środek transportu wybieram samolot 🙂 Szkocja jest pięknym i bardzo ciekawym krajem 🙂

  Odpowiedz
 4. Agnieszka  5 maja 2017 20:37

  Ciekawy sposób podróżowania. Myślę, że chciałabym spróbować, na pewno byłoby to niezapomniane przeżycie. Tylko ta cena chwilowo nie zachęca. 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany