Podpowiadamy jak wybrać metodę przedłużania rzęs

Piękne, długie i zalotnie podkręcone rzęsy to marzenie każdej kobiety. Niektóre stylistki rzęs oferują jednak zabiegi przedłużania, które zamiast naturalnego wachlarza, dają efekt sztuczności. Którą metodę zatem wybrać, żeby uniknąć wizażowej wpadki?

Przedluzanie rzes

W świecie przedłużanych rzęs

Na rynku usług kosmetycznych dostępnych jest kilka rodzajów zabiegów przedłużania rzęs: doklejanie całych, gotowych szablonów, doczepianie kępek sztucznych rzęs, kocie oko, metody 1:1, 2:1, 3:1. Na którą więc się zdecydować? Podpowiadamy.

Gotowe szablony

Jeśli zależy nam na jednorazowym efekcie, możemy śmiało decydować się na gotowe szablony. W palecie wzorów dostępne są najbardziej wymyślne kombinacje, począwszy od kolorowych włosków, na wycinankach i piórkach skończywszy. Takich rzęs nie ponosimy jednak dłużej, bo są dostosowane tylko do czasowego użytkowania np. na bal, imprezę tematyczną, etc. Trudno także wyobrazić sobie kobietę, która każdego dnia przychodzi do swojej pracy z oczami ozdobionymi wielkimi, zielonymi piórami..

Kępki

Sztuczne rzęsy są czasem zbierane w kępki, składające się z kilku sztuk. Podczas zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs, owe kępki dokleja się do naturalnych rzęs Klientki. Jednak efekt końcowy często bywa przerysowany i zabieg od razu staje się czytelny dla postronnych odbiorców. Dodatkowo taki „zestaw” nie pracuje dobrze z naturalnym włoskiem i nie układa się w szeregu tak, jak przewidziała to natura. Zaletą kępek jest dość szybki czas ich aplikacji, w porównaniu z metodą 1:1.

Kocie oko

Kocie oko

Ta technika polega na przedłużeniu rzęs tylko w zewnętrznym kąciku oka, dzięki czemu spojrzenie staje się wyraźniejsze i subtelnie podkreślone. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym dobraniu stopnia długości i podkręcenia sztucznej rzęsy, bo tylko wtedy uzyskuje się najbardziej naturalny efekt. Jeśli Klientka ma własne rzęsy bardzo krótkie, wówczas kocie oko nie jest polecanym zabiegiem, bo efekt – zamiast spektakularnego – będzie po prostu przeciętny. Najlepiej wówczas byłoby przedłużyć całość, zaczynając od krótszych rozmiarów w wewnętrznym kąciku, a skończeniu na dłuższych – w zewnętrznym.

Przedłużanie rzęs 1:1, 2:1, 3:1

Te na pozór niezrozumiałe schematy nie oznaczają nic innego, jak tylko liczbę sztucznych rzęs, doklejanych do pojedynczej naturalnej. W Endorfinie pracujemy wyłącznie techniką 1:1, gdzie każda pojedyncza, ludzka rzęska, otrzymuje jeden jedwabny włosek. Wyznajemy zasadę, że nie pracujemy na czas, tylko na efekt, dlatego pieczołowicie stylizujemy oko, nie idąc łatwymi skrótami (np. kępki). Jednak kolejne metody, czyli 2:1 i 3:1 uznajemy za ryzykowne dla Klientki i nie proponujemy ich w Studiu. Dlaczego? Otóż: ludzie rzęsy są delikatne, mają swoją fazę wzrostu i wypadania, w związku z czym należy się z nimi obchodzić niezwykle subtelnie. Doczepianie jednemu włoskowi kolejnych dwóch lub trzech – obciąża go, powodując osłabienie i w konsekwencji przedwczesne wypadanie. Dodatkowo zwiększa się ryzyko wklejenia krótkich, rosnących rzęs, między 3 kolejne, sklejane w jedną (2:1). Przy kolejnej wizycie na uzupełnianiu po prostu nie będzie już do czego doczepiać włosków, bo te rosnące, zostały.. sklejone. Zamiast więc obciążać naturalne rzęsy, należy odpowiednio dobrać grubość, długość i stopień podkręcenia rzęsek doklejanych, kierując się jakością, a nie ilością. I na koniec kluczowe pytanie: dlaczego salony kosmetyczne i domorosłe stylistki rzęs pracują w „gęstszych” technikach? To proste: gęściej, znaczy drożej. Pamiętajcie o tym przy następnej wizycie w swoim ulubionym gabinecie!

Źródło: Studio Endorfina (www.studioendorfina.pl)

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (214 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  20 czerwca 2014 09:33

  Kiedyś mi się marzyły takie rzęsy, ale boję się właśnie późniejszego osłabienia i wypinania naturalnych.

  Odpowiedz
 2. bbo  20 czerwca 2014 20:06

  „Kocie oko” świetnie wygląda.

  Odpowiedz
 3. as_sa  9 sierpnia 2014 22:14

  Jeżeli kobieta chce się poczuć wyjątkowo a natura poskąpiła jej długich gęstych rzęs to jak najbardziej jedna z metod się sprawdzi

  Odpowiedz
 4. kataryna kiełboń  8 września 2015 13:08

  Piękne, szkoda że nie można mieć takich własnych 🙁

  Odpowiedz
 5. efffciaa  11 kwietnia 2016 17:42

  Przy wyborze opcji przedłużania warto : po pierwsze znaleźć sprawdzony salon , po drugie dobrać metodę idealną dla siebie – nie warto eksperymentować , żeby potem dziwnie nie wyglądać .

  Odpowiedz
 6. Jaworka  20 grudnia 2016 08:30

  Owszem długie rzęsy są piękne ale wszystko z umiarem żeby nie wyglądać karykaturalnie widziałam juz osobę z dlugimi nic nie było widać na twarzy tylko rzęsy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany