Pod namiot z niemowlakiem? TAK czy NIE?

Wyprawy pod namioty znów cieszą się popularnością. Coraz więcej ludzi wypoczywa w ten właśnie sposób nad polskim morzem oraz na południu Europy. Wiele campingów jest przygotowanych na przyjęcie rodziców z niemowlętami, więc czemu więc z tego nie skorzystać? Oto porady, co robić by bezpiecznie wyjechać pod namiot z niemowlakiem.

 

Pod namioty możemy wybrać się już podczas pierwszych wakacji naszego malucha… Jest jednak jeden warunek. Rodzice powinni być przyzwyczajeni do tej formy spędzania czasu. Jeśli nie wyjeżdżaliście pod namiot do tej pory, lepiej oszczędzić sobie eksperymentów podczas pierwszych wakacjach we trójkę.

Na campingach można znaleźć nie tylko plac zabaw, baseny dla dzieci oraz wypożyczalnię sprzętu, ale także możliwość wynajęcia opieki. Często dostępne jest też całe potrzebne niemowlętom oprzyrządowanie: łóżeczka dziecięce, wanienka i przewijak. Pola namiotowe przeznaczone dla najmłodszych znajdują się zwykle w pobliżu piaszczystych plaż.

Aby dziecko dobrze czuło się na wakacjach, nie powinniśmy przestawiać jego rytmu dnia do góry nogami i starać się zachować jak najwięcej przyzwyczajeń z domu, np. te same pory posiłków i drzemek. Na wakacje warto, oprócz niezbędnego ekwipunku turystycznego, zabrać także kilka przedmiotów, które maluch dobrze zna – ulubioną poduszkę, przytulankę albo książeczkę, którą czytamy mu w domu.

Warto zabrać również moskitierę, która świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie przeciwko komarom, muszkom oraz innym insektom. Moskitierę można kupić gotową lub zrobić ją z gazy, a następnie założyć na wózek lub przymocować do łóżeczka. Owady nie lubią też jasnych kolorów, dlatego warto zabrać garderobę właśnie w takim kolorze.

Dodatkowo, aby zabawy na świeżym powietrzu nie uprzykrzało nam niechciane towarzystwo tych latających robaczków, warto sięgnąć po środki wydzielające zapach naturalnych olejków roślinnych. „W przypadku niemowląt świetnie sprawdzają się np. zapachowe opaski na rączki i nóżki Mosbito lub plastry z olejkiem Citronella, które nie zaszkodzą dziecku, a którymi można zabezpieczyć wózek i namiot” – radzi Monika Gąska, Brand Manager.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (193 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...