Świąteczny nastrój z olejkami eterycznymi

Wśród woni, które nieodłącznie kojarzą się z Bożym Narodzeniem znajdziemy przede wszystkim zapachy drzew iglastych, szczególnie jodły i sosny oraz smakowite aromaty świątecznej kuchni takie jak zapach cynamonu, imbiru, anyżu, kardamonu czy pomarańczy.

Aby przedłużyć świąteczne chwile możemy podarować bliskim upominki, które najlepiej będą przypominały wspólnie spędzony czas, zieloną choinkę, ozdoby bożonarodzeniowe i pyszne ciasta o cudownym, korzennym zapachu. Te pachnące drobiazgi pod bożonarodzeniowe drzewko umilą długie zimowe wieczory, zapewniając wszystkim obdarowanym pozytywny nastrój.

Świąteczny nastrój z olejkami eterycznymi

 

Wśród woni, które nieodłącznie kojarzą się z Bożym Narodzeniem znajdziemy przede wszystkim zapachy drzew iglastych, szczególnie jodły i sosny oraz smakowite aromaty świątecznej kuchni takie jak zapach cynamonu, imbiru, anyżu, kardamonu czy pomarańczy. Te lubiane przez większość z nas wonie zamknięte w małych, ładnie opakowanych buteleczkach będą idealnym pomysłem na prezent pod choinkę.

Olejki eteryczne najlepiej smakują w kominkach aromaterapeutycznych, ale także w kąpieli i oliwkach do masażu i pielęgnacji ciała. Oprócz pojedynczych olejków, z których można tworzyć mieszanki zgodne z potrzebami i upodobaniami użytkownika w ofercie rynkowej znajdziemy również gotowe zestawy aromaterapeutyczne przygotowane specjalnie z myślą o świąteczno-noworocznych podarunkach. Należy do nich Vapomix® FS-1 na święta marki Dr Beta zawierający olejki o zapachu leśnym, między innymi olejek sosnowy i jodłowy. Vapomix ma działanie dezynfekujące, doskonale odświeża powietrze i stwarza przyjemny nastrój. I co bardzo istotne w dzisiejszych czasach, nadaje naturalną zapach sztucznym choinkom.

Olejek pomarańczowy pozostawi w pomieszczeniu przyjemny, świeży, cytrusowy, słodki zapach. Podobnie jak olejki: imbirowy, cynamonowy z kory czy kardamonowy będzie przypominał o świątecznych przysmakach, w których nie może zabraknąć skórki pomarańczowej, bakalii i przypraw korzennych. Natomiast olejki: sosnowy i jodłowy wypełnią wnętrze naturalnymi woniami lasów iglastych.

Olejki eteryczne są doskonałym pomysłem na niebanalny świąteczny prezent. Wraz z kominkiem aromaterapeutycznym utworzą atrakcyjny zestaw, który dostarczy wiele radości nie tylko znawcom aromaterapii, ale również wszystkim miłośnikom zapachów przyrody we wnętrzu.

Materiały Prasowe Afir Biuro PR DR BETA

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (243 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...