Walentynki 2024 - pomysły, prezenty, dekoracje

Walentynki 2024 – Walentynki to powszechnie lubiane, choć niekiedy krytykowane jako tradycja zaczerpnięta z Zachodu

Skąd się wzięły Walentynki?

Święto Zakochanych, przypadające na dzień 14 lutego. Ich nazwa pochodzi od imienia Świętego Walentego – patrona kochanków, którego liturgiczne wspomnienie w Kościele katolickim obchodzi się właśnie tego dnia. W południowej i zachodniej Europie święto Walentego celebrowano jeszcze w średniowieczu. Jedynie państwa leżące na północy i wschodzie Europy zdecydowały się na dołączenie do jego obchodów dopiero kilka epok później. W Polsce Walentynki upowszechniły się niedawno – w latach 90. ubiegłego wieku.

Pomysły na Walentynki 2024

Ponieważ wiemy, że nasze Czytelniczki chętnie obchodzą Święto Zakochanych, przygotowałyśmy tę osobną zakładkę, która gromadzi wszystkie porady i inspiracje w jednym miejscu, dzięki czemu pomoże Wam sprawnie przyszykować się do tego dnia. Znajdziecie tu pomysły na romantyczny prezent na Walentynki, prezent na Walentynki dla męża, własnoręczne prezenty na Walentynki, a nawet prezenty na Walentynki dla par.

Zapraszamy też po garść propozycji na walentynkowy makijaż, walentynkowy manicure, nasze kosmetyczne topy ukazujące walentynkowe perfumy oraz najbardziej trwałe szminki na Walentynki i zakochańcowe pocałunki.

Warte zobaczenia są również stylizacje na Walentynki, najładniejsze walentynkowe serduszka, kartki na Walentynki (traktujące temat przewodni poważnie lub żartobliwie), dekoracje na Walentynki, zabawy i wróżby na Walentynki, miłosne gry dla par oraz dekoracje walentynkowych ciasteczek i przekąski na Walentynki, przy których nie trzeba umieć gotować. Przeglądając kolejne strony naszego portalu natraficie też na niejeden pomysł na nietypową randkę, przekonując się, jak może przebiegać prawdziwie kreatywna randka!

Zaczarowane Walentynki 2024

Dla tych z Was, które dopiero szukają swojej drugiej połówki mamy natomiast miłosne czary, zaklęcia i eliksiry oraz gotowe podpowiedzi, gdzie można spotkać chłopaka, jak do niego zagadać czy jak podtrzymać flirt, zatrzymując Go przy sobie na dłużej.

Przeciwieństwo Walentynek

Właśnie rozstałaś się z chłopakiem i świętowanie Walentynek to ostatnie, o czym teraz myślisz? Sprawdź u nas, jak celebrować konkurencyjne święto Galentynki, które zrodziło się w serialu ‘Parks and Recreations’ i bocznymi drzwiami weszło do kanonu! Na naszym portalu znajdziesz także szereg wskazówek, jak przestać o Nim myśleć i jak się odkochać.

Niezależnie od tego, jaki jest Twój „miłosny status”, daj się zaskoczyć naszym artykułom i czerp garściami z bogactwa walentynkowej zakładki! Znajdziesz tutaj wszystko na temat Walentynek: prezenty na Walentynki, kolekcje na Walentynki, jak spędzać Walentynki