Po czym poznać, że związek z Twoim facetem jest oparty na partnerstwie?

Dla wielu kobiet pojęcie partnerstwa określa zbiór pewnych wartości, które są bardzo ważne tak na gruncie zawodowym, jak i osobistym. A jak to jest w życiu uczuciowym?

Wspólne wartości, światopogląd, zainteresowania to rzeczy które dzielimy z partnerem i są one jednymi z głównych filarów naszego związku. Zwykle zagadnienie partnerstwa pojawia się w związku o dłuższym stażu, gdy mija zauroczenie a pojawiają się pierwsze problemy.  Jak wcześniej poznać, że partner z którym się spotykasz naprawdę wierzy w związek oparty na partnerstwie i będzie go realizował w przyszłości? Poniżej znajdziesz kilka sygnałów.

związek, miłość, para  (4)

Oto pięć sygnałów, które pokazują, że Twój facet będzie tworzył prawdziwy związek oparty na partnerstwie

1. On absolutnie zgadza się z zasadą 50/50

Jedyny scenariusz, w którym słowa „zrób mi kanapkę” są dopuszczalne jest taki, gdy oboje chcecie w danej chwili zjeść kanapkę i  jedna osoba robi ją i dla siebie i dla partnera. To idealne rozwiązanie myśleć o swoją drugiej połowie, ale  musi być to odwzajemnione także przez drugą stronę.

2. On wspiera Twoją karierę i nigdy nie stawia swojej nad Twoją

On rozumie i wspiera twoje pragnienie, aby wspinać się po drabinie kariery zawodowej. Zachwyca go Twoja ambicja. Mężczyzna z którym jesteś, powinien zawsze wspierać Twoje pasje i umożliwić Ci osiągnąć własnych celów. Istnieje tu bardzo prosta zasada: Nigdy nie wybieraj partnera, który ośmieli się postawić barierę między Tobą a Twoimi marzeniami. Nie warto!

3. Wie, że Twój orgazm jest tak samo ważny, jak jego

Jeśli on jest jednym z tych typów, które uważają, że jego penis jest gwiazdą show i Twój orgazm jest rzeczą wtórną, to waży powód by się z nim pożegnać. Chociaż nie jest tak łatwo kobiecie osiągnąć punkt kulminacyjny, to nasza potrzeba orgazmu jest nie mniej ważna niż jego. Zaś partner, który zrobi wszystko, abyś osiągnęła szczytowanie (zamiast zasnąć zaraz po własnym) jest po prostu bezcenny!

4. Nigdy cię nie dołuje

Poniżanie kogokolwiek już powinno Ci zasygnalizować wywieszenie czerwonej flagi na maszt! Prawdopodobnie korzenie tego typu zachowania mają swój początek podczas okresu dorastania i  nie zawsze jest to jego wina. Jeśli tak się stanie, a on natychmiast nie rozwiąże to problemu, to prawdopodobnie nie będzie można go już zmienić w przyszłości. Zastanów się dobrze nad takim związkiem.

5. Zapyta czy chcesz mieć dzieci (a nie, kiedy masz zamiar je mieć)

Decyzja o posiadaniu dzieci  jest wspaniała, ale zanim podejmiesz tę decyzję możesz chcieć skupić się w życiu na innych rzeczach, które Ci przyniosą szczęście. Założenie, że każda kobieta rodzi się z silnym instynktem macierzyńskim jest archaiczne. Nawet jeśli monitorujesz swoje płodne dni ze względów religijnych, to znalezienie człowieka, który szanuje cię w taki sposób, by zapytać, czy planujesz mieć dzieci ociera się o feminizm – oczywiście w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu.

A jakie wy macie doświadczenia w tym zakresie? Podzielcie się…

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (148 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. kasia87g  1 sierpnia 2016 12:48

    ja dodałabym jeszcze podobne poczucie humoru!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany