Po czym poznać, że znajomy się we mnie zakochał? – 15 pewnych znaków

OK, czekaj. To nie to, że się z Tobą umówił – to było raczej niewinne zaproszenie na lunch w przerwie obiadowej w pracy albo na wspólne wyjście do kumpla na imprezę. I pojawia się pytanie: czy to randka? Po czym poznać, że znajomy się we mnie zakochał? 

Kobieta na randce

Wielu singli nie jest pewnych, czy ich wyjścia we dwoje z kumplami są tylko przyjacielskim spotkaniem czy już randką. Często, gdy pojawia się pytanie o wspólne spędzenie czasu – nie potrafimy rozpoznać, czy intencje są romantyczne czy czysto platoniczne. Możemy jedynie obserwować znaki dawane nam przez drugą osobę, które wskazywały by na randkę. Zebrałyśmy dla Was kilkanaście znaków, które pomogą nam jednoznacznie określić charakter Waszego wspólnego wyjścia.

Po czym poznać, że znajomy się we mnie zakochał? Rozpoznaj poniższe znaki

1. Jest konkretny

Wybrał datę, czas i dokładnie zaplanował spotkanie. Nie rzuca prostego „Cześć, chcesz jutro coś porobić?”, za to ma w głowie przygotowany konkretny plan działania.

2. Nalega na płacenie

Zdecydowanie odmawia na Twoją prośbę o podział rachunku. Duża część mężczyzn, nawet tych współczesnych, uważa że to facet powinien zająć się rachunkiem na pierwszej randce, więc jeśli będzie miała taka sytuacja, to zazwyczaj znak, że Wasze spotkanie traktuje poważniej niż tylko koleżeńskie wyjście.

3. Ogranicza spotkanie tylko do Waszej dwójki

Jeśli proponuje wyjście tylko we dwoje zamiast wspólnego spędzenia czasu z paczką przyjaciół, to znak że myśli o Tobie w kategoriach randkowych.

4. Przykłada wagę do wyglądu

Niezłe ciuchy, ułożone włosy, muśnięcie wodą kolońską, przycięte paznokcie… jeśli Ty go pociągasz, to będzie chciał, żebyś Ty poczuła to samo w stronę jego osoby.

5. Flirtuje i żartuje

Traktuje Cię jak kumpla? To zdecydowanie nie randka. Szukaj powłóczystych spojrzeń, figlarnych uśmiechów, otwartej i pozytywnej mowy ciała. To oczywiste, kiedy ma ochotę na flirt, a kiedy na kumpelskie pogawędki.

6. Dotyka Cię

Może spróbować złapać Cię za rękę, dotknąć pleców czy lekko musnąć Twoje ramię podczas rozmowy. Może się zdarzyć, że na koniec spotkania zamiast Cię przytulić, będzie próbować niby przypadkiem pocałować.

7. Jest rycerski

Bardzo pilnuje, by otworzyć drzwi, nosić rzeczy, zaoferować kurtkę, gdy zrobi się trochę chłodniej, a na koniec wieczoru odprowadzi Cię do auta czy zawoła taksówkę.

8. Nie szuka zabawy

Jeśli myśli o Tobie w poważniejszych kategoriach, na pewno nie będzie naciskał na seks, tak jak i nie będzie poruszał tego tematu w rozmowie, nawet w żartach. Woli się nie śpieszyć i poczekać.

9. Jest nerwowy

Jeśli na spotkaniu próbuje tych wszystkich trików, ale nie jest pewien czy odwzajemnisz jego uczucia, to normalne, że będzie trochę wariował. Faceci na randce chcą zaimponować kobiecie, często razem z tym idzie w parze niepokój. Jeśli go wyczuwasz, to prawdopodobnie jesteś na randce.

10. Jego telefon pozostaje w kieszeni

Jeśli podczas spotkania smsuje z przyjaciółmi albo odbiera telefony z pracy, to raczej Waszego czasu razem nie bierze na poważnie. Jeśli cały czas jego telefon spędził w kieszeni, to zdecydowanie znak, że wspólne wyjście chciał wykorzystać na lepsze poznanie Ciebie.

11. Nie mówi o innych kobietach

Jeśli widzi w Tobie tylko przyjaciółkę bardzo prawdopodobne, że poprosi Cię o kobiece spojrzenie na randkowe życie. Natomiast jeśli widzi w Tobie partnerkę, nie będzie chciał, żebyś poczuła się niepewnie przez konkurencję w postaci jego byłej dziewczyny czy atrakcyjnej koleżanki z pracy.

12. Przynosi mały prezent

Jeśli przynosi kwiaty albo książkę, którą poleciłaś mu w tamtym tygodniu, to znak, że o Tobie myśli i chciałby, żebyś o tym wiedziała. Jest to wyrażenie podziwu i aprobaty dla Twojej osoby.

13. Po spotkaniu wysyła smsa

Robi podkład na kolejne spotkania. Wysyła smsy, w których dziękuje za świetnie spędzony czas i niby luźno podpytuje o kolejny wolny termin.

14. Komplementuje Twój wygląd

Chce zwiększyć Twoją samoocenę i dać znać, że jesteś dla niego atrakcyjna. W sytuacjach nie-randkowych faceci rzadko tak swobodnie okazują zainteresowanie i prawią komplementy.

15. Przedstawia Cię w ostrożny sposób

Zwróć uwagę na to, jak będzie się zachowywał, jeśli wpadniecie na jego znajomego. Nie będzie chciał wysyłać sprzecznych sygnałów. Wymyśli sposób, tak by druga osoba nie pomyślała, że jesteś tylko koleżanką czy przyjaciółką, z którą spędza popołudnie.

Im więcej takich znaków zauważysz, tym bardziej prawdopodobne, że to jednak randka! Zwróć także uwagę na te sytuacje, które mogą oznaczać, że jednak było to tylko niewinne wyjście na lunch bez żadnych romantycznych podtekstów. A Wy jakie macie doświadczenie w tej kwestii? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (189 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  21 października 2014 09:33

  A najlepiej żeby robił to wszystko na raz 😀

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  21 października 2014 17:13

  Zakochany przyjaciel to wielki problem, gdy się jego uczuć nie odwzajemnia.

  Odpowiedz
  • urda  22 października 2014 11:12

   Dlatego nie istnieje przyjazn damsko-meska :d

   Odpowiedz
 3. as_sa  1 listopada 2014 10:20

  Żeby to wszystko było takie proste…

  Odpowiedz
 4. oskarek1995  31 maja 2015 19:54

  Szczera prawda

  Odpowiedz
 5. Aneta  24 czerwca 2015 15:33

  Chyba się wszystko zgadza 🙂 Choć będąc w stałym związku już nie w głowie mi flirty 😉

  Odpowiedz
 6. Kmakolagwa  25 czerwca 2015 11:08

  Bardzo ciekawy artykuł.

  Odpowiedz
 7. Patriszia  25 czerwca 2015 21:34

  Fajny artykuł, flirty już dawno za mną 🙂

  Odpowiedz
 8. Marysia  27 grudnia 2015 11:33

  Ha ha kiedy to było 😄

  Odpowiedz
 9. efffciaa  4 marca 2016 22:13

  Nie istnieje coś takiego jak przyjaźń ( czysta przyjaźń ) między facetem a kobietą , któreś musi być zakochane , lub też obydwoje , chociaż ja uważam , że szkoda życioa na takie gierki .

  Odpowiedz
 10. olga  9 marca 2016 01:07

  Mój mężczyzna długi czas miał kochankę i nastał ten moment, kiedy on do jej poszedł. Mi powiedział, żeby nie na co nie spodziewałam się, on nigdy nie wróci. Będzie podawał na rozwód. Zaczęłam poszukiwanie magów w internecie. Nie zwłaszcza wierzyła, prosto od rozpaczy. Znalazła jednego maga, zaufała jemu, on nazwał sumę swojej pracy, zapłaciłam. Przez kilka dni on mi napisał, że trzeba jeszcze przeprowadzić, inny rytuał i jeszcze zapłacić, ja – zapłaciła. Przez kilka dni on znów napisała, że jest potrzebny jeszcze rytuał i on kosztuje pieniędzy. Więcej, zwyczajnie, jemu nie płaciłam. Znalazła następnego fachowca w internecie, nie uwierzycie, sytuacja powtórzyła się. Już byłam w pełnej rozpaczy, kiedy mnie zainteresowały odzewy o magu, napisałam jej, zwłaszcza nie na co nie spodziewając się. Ona mi napisała koszt swojej pracy i terminy, do których zobaczę wynik. Ona napisała przez parę tygodniów, plus-minus 2-3 dnie. Ja,zwyczajnie i ucieszyła się i zlękła się rozczarowywania jednocześnie. Praca zaczęła się. Ani przez 3, ani przez 5 dni ona nie wymagała

  Odpowiedz
 11. Pawy123  28 stycznia 2021 12:53

  a niemógłby odrazu wziąść ją do łóżka i uprawiać sex

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany