Po czym poznać, że znajomy się we mnie zakochał? – 15 pewnych znaków

OK, czekaj. To nie to, że się z Tobą umówił – to było raczej niewinne zaproszenie na lunch w przerwie obiadowej w pracy albo na wspólne wyjście do kumpla na imprezę. I pojawia się pytanie: czy to randka? Po czym poznać, że znajomy się we mnie zakochał? 

Kobieta na randce

Wielu singli nie jest pewnych, czy ich wyjścia we dwoje z kumplami są tylko przyjacielskim spotkaniem czy już randką. Często, gdy pojawia się pytanie o wspólne spędzenie czasu – nie potrafimy rozpoznać, czy intencje są romantyczne czy czysto platoniczne. Możemy jedynie obserwować znaki dawane nam przez drugą osobę, które wskazywały by na randkę. Zebrałyśmy dla Was kilkanaście znaków, które pomogą nam jednoznacznie określić charakter Waszego wspólnego wyjścia.

Po czym poznać, że znajomy się we mnie zakochał? Rozpoznaj poniższe znaki

1. Jest konkretny

Wybrał datę, czas i dokładnie zaplanował spotkanie. Nie rzuca prostego „Cześć, chcesz jutro coś porobić?”, za to ma w głowie przygotowany konkretny plan działania.

2. Nalega na płacenie

Zdecydowanie odmawia na Twoją prośbę o podział rachunku. Duża część mężczyzn, nawet tych współczesnych, uważa że to facet powinien zająć się rachunkiem na pierwszej randce, więc jeśli będzie miała taka sytuacja, to zazwyczaj znak, że Wasze spotkanie traktuje poważniej niż tylko koleżeńskie wyjście.

3. Ogranicza spotkanie tylko do Waszej dwójki

Jeśli proponuje wyjście tylko we dwoje zamiast wspólnego spędzenia czasu z paczką przyjaciół, to znak że myśli o Tobie w kategoriach randkowych.

4. Przykłada wagę do wyglądu

Niezłe ciuchy, ułożone włosy, muśnięcie wodą kolońską, przycięte paznokcie… jeśli Ty go pociągasz, to będzie chciał, żebyś Ty poczuła to samo w stronę jego osoby.

5. Flirtuje i żartuje

Traktuje Cię jak kumpla? To zdecydowanie nie randka. Szukaj powłóczystych spojrzeń, figlarnych uśmiechów, otwartej i pozytywnej mowy ciała. To oczywiste, kiedy ma ochotę na flirt, a kiedy na kumpelskie pogawędki.

6. Dotyka Cię

Może spróbować złapać Cię za rękę, dotknąć pleców czy lekko musnąć Twoje ramię podczas rozmowy. Może się zdarzyć, że na koniec spotkania zamiast Cię przytulić, będzie próbować niby przypadkiem pocałować.

7. Jest rycerski

Bardzo pilnuje, by otworzyć drzwi, nosić rzeczy, zaoferować kurtkę, gdy zrobi się trochę chłodniej, a na koniec wieczoru odprowadzi Cię do auta czy zawoła taksówkę.

8. Nie szuka zabawy

Jeśli myśli o Tobie w poważniejszych kategoriach, na pewno nie będzie naciskał na seks, tak jak i nie będzie poruszał tego tematu w rozmowie, nawet w żartach. Woli się nie śpieszyć i poczekać.

9. Jest nerwowy

Jeśli na spotkaniu próbuje tych wszystkich trików, ale nie jest pewien czy odwzajemnisz jego uczucia, to normalne, że będzie trochę wariował. Faceci na randce chcą zaimponować kobiecie, często razem z tym idzie w parze niepokój. Jeśli go wyczuwasz, to prawdopodobnie jesteś na randce.

10. Jego telefon pozostaje w kieszeni

Jeśli podczas spotkania smsuje z przyjaciółmi albo odbiera telefony z pracy, to raczej Waszego czasu razem nie bierze na poważnie. Jeśli cały czas jego telefon spędził w kieszeni, to zdecydowanie znak, że wspólne wyjście chciał wykorzystać na lepsze poznanie Ciebie.

11. Nie mówi o innych kobietach

Jeśli widzi w Tobie tylko przyjaciółkę bardzo prawdopodobne, że poprosi Cię o kobiece spojrzenie na randkowe życie. Natomiast jeśli widzi w Tobie partnerkę, nie będzie chciał, żebyś poczuła się niepewnie przez konkurencję w postaci jego byłej dziewczyny czy atrakcyjnej koleżanki z pracy.

12. Przynosi mały prezent

Jeśli przynosi kwiaty albo książkę, którą poleciłaś mu w tamtym tygodniu, to znak, że o Tobie myśli i chciałby, żebyś o tym wiedziała. Jest to wyrażenie podziwu i aprobaty dla Twojej osoby.

13. Po spotkaniu wysyła smsa

Robi podkład na kolejne spotkania. Wysyła smsy, w których dziękuje za świetnie spędzony czas i niby luźno podpytuje o kolejny wolny termin.

14. Komplementuje Twój wygląd

Chce zwiększyć Twoją samoocenę i dać znać, że jesteś dla niego atrakcyjna. W sytuacjach nie-randkowych faceci rzadko tak swobodnie okazują zainteresowanie i prawią komplementy.

15. Przedstawia Cię w ostrożny sposób

Zwróć uwagę na to, jak będzie się zachowywał, jeśli wpadniecie na jego znajomego. Nie będzie chciał wysyłać sprzecznych sygnałów. Wymyśli sposób, tak by druga osoba nie pomyślała, że jesteś tylko koleżanką czy przyjaciółką, z którą spędza popołudnie.

Im więcej takich znaków zauważysz, tym bardziej prawdopodobne, że to jednak randka! Zwróć także uwagę na te sytuacje, które mogą oznaczać, że jednak było to tylko niewinne wyjście na lunch bez żadnych romantycznych podtekstów. A Wy jakie macie doświadczenie w tej kwestii? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...