Po czym poznać, że mężczyzna nie jest gotowy na małżeństwo?

Spis treści:

Każdy z nas ma kilku znajomych, teraz już żonatych, którzy w przeszłości imprezowali, przytulali dziewczyny w każdym możliwym kącie i spali z kim popadnie – aż ciężko w to uwierzyć! Na studiach w ich akademiku unosił się zapach przepoconych ubrań po siłowni i pustych puszek po piwie. Gdybyśmy wtedy się nad tym zastanowiły, nigdy by nam nie przyszło do głowy, że którykolwiek z nich znajdzie kobietę, z którą postanowi spędzić resztę swojego życia. Ale przez te kilka ostatnich lat mogłyśmy zaobserwować niesamowitą przemianę – ze stałych klubowych bywalców w przykładnych mężów, a niektórzy także już i ojców. W którymś momencie coś się w nich zmieniło. Z facetami tak już jest: nigdy nie wydają się być gotowi na małżeństwo, aż nagle są. Jak rozpoznać, że jeszcze nie nadszedł ten czas – mężczyzna nie jest gotowy na małżeństwo ?

mężczyzna niezdecydowany

fot. freepik

Obserwowanie znajomych i ich przemiany pozwoliło nam wyłapać niektóre zachowania, które mogą świadczyć o tym, że mężczyzna jest chętny i gotowy na długoterminowy związek i małżeństwo. Więc jeśli zastanawiasz się, czy facet dalej widzi siebie jako singla mamy dla Ciebie parę wskazówek, które pozwolą rozpoznać tych, którzy dalej nie są gotowi na coś poważnego.

Nie potrafi podejmować dużych decyzji

Jego niechęć do małżeństwa może nie mieć nic wspólnego z Tobą. Jeśli ma problem, żeby wybrać własną ścieżkę kariery albo miejsce zamieszkania, to prawdopodobnie nie zna siebie na tyle dobrze, żeby wiedzieć czy chce się ustatkować.

Kiedy opowiada o swojej przyszłości, Ciebie w niej nie ma

W przeciągu 10 lat chce zostać prezesem firmy z własnym jachtem i mieć wyszkolonego lwa, którego nazwie Simba. Świetnie. Jak rozmyśla głośno o tych planach, to spekuluje w jaki sposób Ty się tam wspasujesz? Jeśli mówi o przeprowadzce na Hawaje, czy pyta Cię o zdanie na temat ciepłego i słonecznego klimatu? Ponieważ takie rzeczy są ważne. Nawet jeśli tylko żartuje, to zły znak że ciągle opowiada o swoich jednoosobowych wyprawach i przygodach.

Nie pyta o Twoje odległe cele

Ponownie, jeśli jeszcze nie próbuje dopasować swoich marzeń do Twoich, to raczej w ogóle nie myśli o wspólnej przyszłości. To nie tak, że wszystko musi przedstawiać w bardzo precyzyjny i dokładny sposób, ale  jeśli nie wykazuje zainteresowania Twoją przyszłością, to może dlatego, że się po prostu w niej nie widzi.

Kiepsko radzi sobie z kłótniami

Związki czasami wymagają poświęcenia i kompromisów, a co się z tym wiążę – zdarzają się i kłótnie. Kiedy już dojdzie do sprzeczki, jak się on zachowuje? Wybucha i zaczyna krzyczeć czy spokojnie stara się wytłumaczyć, co mu przeszkadza? Jeśli traci zimną krew w czasie małych sporów, to kiepski znak dla większych konfliktów, które mogą nadejść w przyszłości.

Wydaje dziwne dźwięki podczas komedii romantycznych

Jeśli to tylko nieznaczne przewracanie oczami podczas najbardziej ckliwych scen (zatrzymał ślub w trakcie ceremonii w kościele? Pokonał ochronę na lotnisku tylko po to, żeby ją pocałować?), to się tym zbytnio nie przejmuj. Gorzej jeśli głośno chrząka, warczy, wyje czy wydaje inne dźwięki, które oznaczają jego wielki ból podczas seansu Titanica. No cóż chyba nie jesteś jego Rose.

Unika Twojej rodziny

Jeśli nie chce razem z Tobą wybrać się na rocznicę ślubu Twoich rodziców, to najprawdopodobniej nie myśli on o nich, jak o swoich przyszłych teściach.

Nie chce zrzucać się na większe sprzęty

Powiedzmy, że zamieszkaliście razem i teraz potrzebny Wam jest nowy stół kuchenny, kanapa czy zestaw mebli ogrodowych. Zrzucenie się po połowie wydaje się być całkiem sensowne. Oczywiście, ale tylko wtedy jeśli jest się pewnym, że nigdy nie dojdzie do kłótni na temat tego, kto jest właścicielem i go zatrzymuje Jeśli stawia sprawę jasno – Ty kupujesz stół, ja wyposażę nasz taras, to najprawdopodobniej nie czuje się przy Tobie jeszcze wystarczająco pewnie.

Nie lubi Twoich przyjaciół

Akceptacja Ciebie oznacza równocześnie akceptację ludzi, którzy Cię otaczają. Jeśli jednak nie umie się do tego zmusić, albo chociaż podjąć wysiłku w celu zapoznania Twoich przyjaciół, to nie jest dobrym materiałem na stałego partnera.

Lekceważy Wasz związek przy swoich kumplach

Zawsze znajdzie się ktoś, kto rzuci niezręcznym żartem na temat małżeństwa, ślubu czy pierścionka albo zapyta wprost o Wasze plany matrymonialne. Jest ok jeśli zareaguje nieszkodliwym żartem („Nigdy nie mówiła, że da radę tyle ze mną wytrzymać”, ale co innego jeśli przyjmuje stanowczą postawę („Nie ma mowy, jeszcze mnóstwo lat przed nami zanim w ogóle zaczniemy o tym rozmawiać.”). Podobnie, jeśli żartuje na temat zerwania albo gorących kobiet, z którymi chciałby się przespać, pomimo tego, że Ty czujesz się z tym niekomfortowo, to zdecydowanie nie jest materiałem na męża!

Krytykuje Cię

Uważa, że masz za dużo różu na policzkach? Nie podoba mu się, że wzięłaś dzień wolny, żeby spędzić go z przyjaciółmi? Ma problem z tym, że wydałaś 100 zł w drogerii? Jeśli ciągle przeszkadzają mu małe rzeczy, które robisz, to znak że nie jest gotowy na te duże. Możesz wybrać lepiej!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...