Płytki RespirO2 – oddech wnętrza i zdrowy klimat w mieszkaniu

W pomieszczeniach zamkniętych, izolujących nas od natury i świeżego powietrza spędzamy znaczną ilość życia. Wysoka jakość powietrza we wnętrzach powinna być dla nas szczególnie ważna. W utrzymaniu komfortowej atmosfery w mieszkaniu pomogą innowacyjne na europejskim rynku „oddychające” płytki marki Ceramstic.

Plytki RespirO2

Jakość powietrza wewnętrznego, czyli takiego, którym oddychamy w pomieszczeniach jest równie ważna co jakość wody, którą pijemy – jak donosi portal www.ekoenergia.polska-droga.pl.

W trakcie normalnego użytkowania pomieszczeń w ich wnętrzu wydziela się mnóstwo związków chemicznych i czynników biologicznych, które w przeważającej większości są uciążliwe, a nawet szkodliwe dla mieszkańców.

Najczęściej występującymi zanieczyszczeniami, pojawiającymi się w naszych wnętrzach są nie tylko produkty aktywności biologicznej ludzi i zwierząt czy dym papierosowy Należy pamiętać o powszechnie stosowanych palnikach gazowych, kominkach, aerozolach. Do wykonania elementów wystroju wnętrz oraz mebli stosuje się skórę, panele kompozytowe, farby i tapety. Choć spełniają one krajowe normy, mogą zawierać wiele szkodliwych substancji, takich jak formaldehyd i benzen, którego czas ulatniania się wynosi od 5 do aż 15 lat!

Mając na uwadze troskę o zdrowie oraz ochronę środowiska marka Ceramstic poszerzyła swoją ofertę o innowacyjne, oddychające płytki RespirO2, które poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach. Płytki produkowane są poprzez wypalanie z naturalnych materiałów ilastych. Charakteryzują się znakomitą absorpcją, a specjalna struktura mikroporów pozwala na wielokrotne wchłanianie pary wodnej. Oddychające płytki RespirO2 szybko wchłaniają szkodliwe substancje i powodują ich skuteczny rozpad.

Plytki RespirO2

Regulacja wilgotności + pochłanianie zapachów = zdrowe wnętrze

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych płytek RespirO2 można bez problemu kontrolować proces skraplania pary wodnej w pomieszczeniach, zapobiegając tym samym tworzeniu się pleśni. Co istotne, płytki te zapobiegają skraplaniu na szybach, co w dobie coraz szczelniejszych okien jest dużym problemem. Znajdą zastosowanie nawet w szafach czy garderobach, zapewniając naszej odzieży długotrwałą świeżość.

Poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniach  zmienia się  szybko, w zależności od pogody, klimatyzacji czy używanych grzejników, powodując dyskomfort dla organizmu człowieka oraz choroby układu oddechowego. Funkcja dostosowywania wilgotności w płytkach RespirO2 sprawia, że jej poziom  będzie wynosić ok. 40-70%, co stanowi wartość optymalną dla komfortu organizmu człowieka.

„Oddychające płytki” pozwolą także wyeliminować nieprzyjemne zapachy, powodowane przez zwierzęta domowe, odpadki organiczne czy dym papierosowy. To świetne rozwiązanie do mieszkań palaczy, które zapobiegnie efektowi „przesiąknięcia” mieszkania dymem.

Płytki RespirO2 dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, a wielbiciele oryginalnych zdobień mogą wybierać spośród bogatej oferty wzorów. Serie Bamboo, Mirage i Aroma to jednolite kolorystycznie, stonowane odcienie, które idealnie odnajdą się w każdym wnętrzu. W seriach Garden oraz Kids dominują natomiast kolorowe, radosne dla oka motywy roślinne i kwiatowe. W wysmakowanej serii Orient można wybierać spośród dekoracyjnych, bogato zdobionych wzorów płytek do złudzenia przypominających tapety.

Płytki RespirO2 to nie tylko prosty sposób na gustowną aranżację mieszkania, ale  przede wszystkim inwestycja w dobre samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców.

 

Zobacz także: Pikowane meble

Pikowane-meble

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (167 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Kryys  23 lutego 2012 23:13

  Bardzo innowacyjne rozwiaznie i szadze ze znajdzie chetnyh w miejskich apartamentach (w koncu tu mamy najwiecej zanieczyszczeń). Ceramsttic ma tez zwietne wzornictwo a ta aranzacja z dywanem trawnym … dla mnie rewelacja

  Odpowiedz
 2. edytka38  1 marca 2012 21:26

  zdrowo i zarazem estetycznie…

  Odpowiedz
 3. dudqa  30 lipca 2013 08:33

  bardzo ładne

  Odpowiedz
 4. Masza  1 sierpnia 2013 09:42

  Sądzę tak samo,na pewno znajda nabywców,sama bym się na nie skusiła.Podejrzewam tylko,że za innowacyjnymi płytkami stoi niezła cena.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany