Płyniemy po lato

Od listopada do marca jest zimno, mokro, czasem mroźno, a przede wszystkim szaro i smutno… Słońca jak na lekarstwo, czasem dni z piękną pogodą można policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego coraz popularniejsze są zimowe wyjazdy w ciepłe kraje. Fanom zwiedzania polecamy rejsy statkami Costa – to fantastyczny wypoczynek i możliwość odwiedzenia wielu interesujących miejsc.

mat. pras.

Niezależnie od pory roku na statkach Costa zawsze panuje gorąca atmosfera. A jeśli jeszcze dodatkowo zyskujemy możliwość zwiedzania skąpanych w słońcu pięknych miejsc,  bez dokuczliwych upałów, które panują latem, wybór może być tylko jeden – zimowe wakacje na pokładzie jednego ze statków Costa. Na zimowe miesiące szczególnie polecamy rejsy po Morzu Śródziemnym, odwiedzenie Dubaju i innych niezwykłych miejsc w tamtej części Azji, a także rejsy po Oceanie Indyjskim i Morzu Południowochińskim.

 

Morze Śródziemne

Zima w basenie Morza Śródziemnego to temperatury oscylujące średnio wokół 15 stopni Celsjusza i niezmiennie dużo słońca, choć oczywiście zdarzają się dni deszczowe. Podczas zimowych miesięcy czekać na was będą wygodnie kabiny i pełne rozrywek pokłady Costa Magica, Costa Pacifica, Costa Fortuna, Costa Fascinosa i Costa Diadema. Tymi statkami wybierzcie się w rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego. Zależnie od wybranego rejsu i jego długości (od 3 do 15 dni) będziecie mogli odwiedzać Savonę, Marsylię, Barcelonę, Palmę de Mallorca, Civitavecchię, Neapol, Palermo, Tarragonę i inne piękne miasta tego obszaru, a nawet odwiedzić Maderę, która jest nazywana wyspą wiecznej wiosny. 

W stronę słonecznej (nawet zimą) Grecji zabierze was Costa Luminosa. Trasa tego rejsu jest bardzo interesująca – rozpoczyna się w Wenecji, następnie statek płynie do Triestu, Dubrownika, Olimpii, Aten, a następnie odwiedza Bari. Bardzo podobną trasę ma Costa Delicioza – zamiast Olimpii mamy możliwość zwiedzenia Kotoru i wyspy Korfu – reszta trasy jest taka sama.

 

Dubaj

Dubaj i Emiraty są po prostu stworzone do zimowego zwiedzania i wypoczynku. Pogoda, która wtedy tam panuje, to prawdziwe polskie lato. Temperatury od 25 stopni i piękne słońce – to idealna pogoda zarówno na zwiedzanie, jak i na leniuchowanie przy basenie na pokładzie Costa Diadema. Zależnie od trasy, podczas tygodniowych rejsów będziecie mogli odwiedzić następujące miejscowości: Doha, Abu Dhabi, Dubaj i Muscat oraz Fujayrah Khor Fakkan. Czy to nie brzmi jak idealny plan na siedmiodniowy urlop?

Może warto pomyśleć o rejsie sylwestrowym? To będzie naprawdę niezapomniane wspomnienie… A jeśli planujecie rejs pod koniec zimy i macie trochę więcej czasu niż standardowy tydzień, to koniecznie wybierzcie rejs powrotny do Europy! Statek opłynie cały Półwysep Arabski, przez Kanał Sueski przedostanie się na Morze Śródziemne, odwiedzi Pireus, Kretę, Katanię, Katanię, Neapol, Civitavecchię i dopłynie do Savony. Ten rejs trwa około trzech tygodni i gwarantuje fascynujące przeżycia i cudowną zabawę na pokładzie statku.

 

Singapur i Malediwy

Na koniec szczypta egzotyki: rejsy po Oceanie Indyjskim i Morzu Południowochińskim. Pogoda jest wtedy po prostu idealna na wakacje w raju – na Malediwach 27-30 stopni, w Singapurze około 30 stopni. Co możemy zwiedzić podczas tych rejsów? Costa Fortuna po wypłynięciu z Singapuru popłynie przez Malaccę, Kuala Lumpur, Penang, Lengkawi aż do Phuket. Jeśli zdecydujecie się na rejs 15-dniowy, to dodatkowo odwiedzicie Koh Samui, Leam Chabang i Sihanoukville. To będzie naprawdę ekscytująca przygoda! 

W rejsy po Oceanie Indyjskim zabierze was Costa Victoria. Jakie porty odwiedzisz? Zależnie od trasy i długości rejsu oczywiście Male, a poza tym Colombo, Mormugao i Bombaj, a także Cochin i New Mangalore. Pod koniec zimy zapraszamy na rejsy powrotne – przez Ocean Indyjski, do Półwyspu Arabskiego, następnie przez Kanał Sueski i Morze Śródziemne do Włoch.  Jeśli szukasz dokładnych informacji na temat rejsów, albo masz już wybraną trasę i chcesz ją kupić – zapraszamy na stronę www.costacruises.eu lub www.facebook.com/CostaCruisesPL

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (53 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...