Plazma atomowa – skuteczny sposób na rozstępy

Myślałaś, że już na zawsze jesteś skazana na rozstępy? Pojawił się nowy sposób ich usuwania! Wspólnie ze specjalistami z kliniki Chic przybliżamy sposób działania najnowszej technologii jaką jest plazma atomowa – Intraject.

Sama technologia plazmy azotowej jest niezwykle innowacyjna. Azot zostaje poddawany radiofrekwencji o bardzo dużej częstotliwości, ona zaś w połączeniu z gazem – azotem – wytwarza plazmę, czyli używaną podczas zabiegów energię. Plazmę azotową wyróżnia to, że taki rodzaj energii w przeciwieństwie do laserów, nie potrzebuje chromoforów (czyli w zależności od rodzaju zabiegu, wybranych struktur skóry), a jej przekazywanie odbywa się poprzez wodę w skórze. Ponad to podczas zabiegu skóra nie jest naświetlona energią laserowa, która znacznie wzmaga jej czułość na światło. Plazma eliminuje więc ryzyko powikłań w postaci przebarwień po laseroterapii.

Pod wpływem impulsów energetycznych rozpoczyna się proces tworzenia nowych warstw komórek naskórka i skóry właściwej. W wyniku naturalnego peelingu zostaje odsłonięta odnowiona skóra pozbawiona niedoskonałości – bez przebarwień, zmarszczek, bruzd czy blizn. Dodatkowo, bardzo ważnym atutem i wyróżnikiem tej technologii jest termiczna modyfikacja komórek, a nie ich uszkadzanie, dzięki czemu unikamy ewentualnych poparzeń. Dodatkowo ciepło emitowane wraz z energią plazmową bardzo intensywnie pobudza fibroblasty do syntezy nowego kolagenu i elastyny, co znacząco wpływa na poprawę jędrności i gęstości skóry. Poprawa stanu skóry następuje stopniowo i może pogłębiać się nawet przez rok, natomiast już po 10 dniach widać pogrubienie granicy skórno-naskórkowej i pojawienie się nowych włókien kolagenu.

Gdy chcemy szybciej osiągnąć naprawdę spektakularne efekty, możliwe jest jej połączenie nawet ze wszystkimi trzema, pozostałymi technologiami urządzenia Intraject: medycznym peelingiem kawitacyjnym połączonym z radiofrekwencją, radiofrekwencji igłowej oraz elektroporacji z radiofrekwencją!

Polecamy również: Sposoby na piękne włosy wiosną – dieta, kosmetyki, zwyczaje

Peeling kawitacyjny emituje falę dźwiękową o częstotliwości 25khz w połączeniu z prądem bioelektrycznym o wysokiej częstotliwości stymuluje włókna mięśniowe w tkankach podskórnych, zapewniając przy tym efekt napięcia skóry.
Wykorzystanie głowicy do radiofrekwencji mikroigłowej powoduje poprawę struktury skóry, znikają widoczne blizny i rozstępy. Ciepło wytwarzane przez fale radiową powoduje skurcz i regenerację włókien kolagenowych. Jednocześnie mikrooigly wytwarzają w skórze setki nakłuć i mikrokanalików. Mikronakłucia wywołują zamierzony stan zapalny w skórze właściwej zmuszając tym samym fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, poprawy napięcia skóry i ujędrnienia.
Ostatnim etapem zabiegu jest połączenie elektroporacji i monopolarnej fali radiowej. Elekroporacja skupia sie na wytworzeniu kanałów jonowych , które pozwalają na dostarczenie do tkanek odpowiednich substancji wpływających na poprawę kondycji ciała i likwidacji rozstępów.

Zabiegi na rozstępy najlepiej wykonywać w seriach od 4 do 6 zabiegów. Ich ilość należy dopasować do problemu.
Cena zabiegu: od 1500 do 2000 zł w zależności od części ciała

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  28 kwietnia 2015 08:31

  Super. Chętnie bym się na taki zabieg wybrała.

  Odpowiedz
 2. scrabble  28 kwietnia 2015 09:15

  Nigdy o tym nie słyszałam ale chyba i tak gdybym miała wybierać, zdecydowałabym się na jakiś peeling z kwasami i dermapenem.

  Odpowiedz
 3. bbo  28 kwietnia 2015 11:39

  Może wreszcie coś naprawdę skutecznego.

  Odpowiedz
 4. magella87  28 kwietnia 2015 12:55

  bardzo ciekawe, tylko nie kazdego stac zeby sobie na to pozwolic. Potrzeba okolo4-6 zabiegow a cena od okolo 1500 do 2000 za zabieg…

  Odpowiedz
 5. Kmakolagwa  28 kwietnia 2015 14:17

  Bardzo fajna metoda, ciekawa tylko czy skuteczna. Jednak cena nie wygląda zbyt zachęcająco.

  Odpowiedz
 6. martucha180  28 kwietnia 2015 14:26

  Ciekawe…. Ale i drogo, nie każdego stać na ten kosmetyczny luksus.

  Odpowiedz
 7. Patriszia  28 kwietnia 2015 16:15

  Niestety kosztowny zabieg. Póki co staram się zapobiegać rozstępom.

  Odpowiedz
 8. Anita  29 kwietnia 2015 10:29

  ojoj, ale cena.. mnie bardziej niż rozstępy, martwi cellulit..

  Odpowiedz
 9. luko  29 kwietnia 2015 13:32

  No niestety nic za darmo… Niestety zapobieganie rozstępom nie jest łatwe jeśli ma się kiepskie geny, ech. Za niedługo zapewne okaże się, czy zabieg jest rzeczywiści skuteczny i wówczas będzie można myśleć o rozbiciu skarbonki i zafundowaniu sobie kuracji:)

  Odpowiedz
 10. Elżbieta Wawer  3 maja 2015 19:40

  Jeśli ktoś ma tak duże rozstępy to dla lepszego samopoczucia i pewności siebie na pewno warto skorzystać z takiego zabiegu aby potem móc ubrać kostium kąpielowy i nie czuć wszystkich spojrzń na sobie

  Odpowiedz
 11. Mila  13 września 2016 17:27

  Witam, po wydaniu 1500 pln mam i rozstępy na brzuchu -nadal i dodatkowo blizny!!! Myslalam ze przed zasięgiem moj brzuch nie moze wygladac gorzej a może. Nie polecam!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany