Plastyka powiek najtańsza w Polsce

Koszty operacyjnej plastyki powiek należą w Polsce do najniższych na świecie.

 

Z analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com wynika, iż jednym z najbardziej popularnych zabiegów estetycznych ostatnich miesięcy jest blefaroplastyka, czyli plastyka powiek. Zabieg jest coraz częściej przeprowadzany nie tylko z przyczyn estetycznych mających na celu poprawę wyglądu pacjenta, ale niekiedy jest konieczna dla polepszenia funkcji powiek i zachowania dobrej jakości życia, bowiem opadająca powieka może być dużą dolegliwością.

korekta powiek log

Plastykę powiek wykonuje się w celu usunięcia nadmiaru skóry powiek górnych lub dolnych oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej z ich okolic. Powieki modeluje się w celu uzyskania oczekiwanego kształtu. Najczęściej zabieg wykonuje się u kobiet po 35 roku życia. Nie jest to jednak regułą, gdyż plastyce powiek coraz częściej poddają się także mężczyźni, a wiek nie stanowi kryterium. Potrzeba korekcji wyglądu powiek jest sprawą indywidualną. Często problem z tzw. „workami” pod oczami dotyka także bardzo młode osoby, które mają zaburzenia metaboliczne oraz hormonalne lub defekt anatomiczny.

Blefaroplastyka dotyczy powiek górnych, dolnych lub górnych i dolnych. Są to trzy różne zabiegi i mają różne ceny. – mówi Beata Szilf-Nitka, Dyrektor Zarządzający Go4HealthTravel.com.  Średnia cena tego typu zabiegów w Polsce wynosi od 3,8 tys. zł do 6,9 tys. zł. Koszty operacyjnej plastyki powiek należą w Polsce do najniższych na świecie.

Z zestawienia opracowanego przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com, wynika iż w Polsce za zabieg blefaroplastyczny należy średnio zapłacić 6,4 tys. zł, w klinice w Warszawie. Na nieco niższe ceny można liczyć przykładowo we Wrocławiu (4,6 tys. zł) czy w Łodzi (4,2 tys. zł). W stosunku do cen z państw zachodnich koszty zabiegu w Polsce są tańsze nawet o 60 proc. W Wielkiej Brytanii tego typu zabieg kosztuje średnio 13 tys. zł, natomiast w Niemczech 7,5 tys. zł. Tańszą plastykę powiek można znaleźć na Litwie (4,7 tys.) i w Czechach (2,3 tys.) Co ciekawe w Tajlandii, słynącej z opłacalnych zabiegów estetycznych, ceny wahają się od 3,4 tys. – 4,7 tys.

Operacja nie jest szczególnie bolesna, wykonywana w znieczuleniu miejscowym, czasem ogólnym. W przypadku powieki górnej nadmiar skóry wycinany jest w miejscu naturalnej bruzdy. Jeśli zabiegowi poddawana jest powieka dolna nacięcie wykonywane jest wzdłuż granicy rzęs i oprócz skóry wycinany jest także nadmiar zgromadzonej w tej okolicy tkanki tłuszczowej. Całość zabiegu trwa od 1 do 3 godzin. Na efekty należy poczekać około miesiąca, ponieważ tyle potrzebuje organizm na rekonwalescencję. Pełny efekt widoczny będzie dopiero po co najmniej 10 tygodniach. Efekty operacji są długofalowe.

Należy pamiętać, że plastyka powiek jest zabiegiem inwazyjnym i jak każda operacja niesie ze sobą pewne ryzyko. Powikłania zdarzają się na szczęście niezwykle rzadko, a niektóre nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i ustępują po zastosowaniu się do zaleceń lekarza prowadzącego. – dodaje Beata Szilf-Nitka. Atrakcyjna cena to nie wszystko. Aby zmniejszyć ryzyko powikłań wybierajmy doświadczonych, rekomendowanych chirurgów plastycznych oraz kliniki medycyny estetycznej posiadające nienaganne opinie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  31 marca 2016 08:02

  Gdy czytam,ze plastyka powiek to zabieg inwazyjny i niesie za sobą ryzyko powikłań to od razu wiem, ze to zabieg nie dla mnie. Na pewno sie nie zdecyduje.

  Odpowiedz
 2. Aromer0209  31 marca 2016 11:21

  Mam opadające powieki i marzy się mi ich poprawa, ponieważ jest to bardzo uciążliwe pod takim względem, że żaden makijaż oka nie jest dostatecznie widoczny, potrzeba do tego dużych umiejętności, a do tego przez opadającą powiekę cienie mają tendencje do zbierania się. Jednak już wolę się przemęczyć niż ryzykować zdrowiem.

  Odpowiedz
  • Żanett  31 marca 2016 18:31

   Ja też mam trochę z tym problem. Kreski też trzeba malować w takim kształcie, aby pasowały do budowy oka. Jednak jakoś nigdy mi nie przeszła przez głowę myśl o korekcji. Tak jak piszesz, męczymy się, ale i przyzwyczajamy 🙂 Wydaje mi się, że zdecydowałabym się na taki zabieg nie ze względów estetycznych, lecz zdrowotnych – z czasem nadmiar skóry może powodować problemy z widzeniem, bo opadająca skóra może przysłaniać „kąt oka”. Mam nadzieję, że ani Tobie, ani mi się to nie przydarzy 🙂

   Odpowiedz
   • Aromer0209  31 marca 2016 19:23

    Z wiekiem u osób z tym problemem oczy wyglądają na ciągle zmęczone i masz rację może stać się to kłopotliwe dla wzroku.
    Jeśli chodzi o kreskę eyelinerem to największy problem to „jaskółka”. Po wielu miesiącach dopiero wypracowałam w jaki sposób ją malować by nie opadała przez powiekę.

    Odpowiedz
 3. martucha180  31 marca 2016 17:05

  Jak kogoś stać…

  Odpowiedz
 4. Ewelina  31 marca 2016 17:08

  Na szczęście nie mam problemu z opadająca powieką. Informacja, że plastyka powiek może nieść za sobą ryzyko różnych powikłań bardzo mnie zaniepokoił. Na pewno bym się nie zdecydowała na taki zabieg.

  Odpowiedz
 5. Ewcia  31 marca 2016 19:12

  Na razie nie myślę o plastyce powieki. Jeżeli komuś faktycznie opadają powieki i zabieg jest niezbędny to oczywiście ze względów zdrowotnych jak najbardziej można poprawić urodę, ale tak dla kaprysu nie sądzę. Trzeba starzec się z godnością, a nie tylko poprawiać to i owo, a później efekty tego są nieodwracalne. Skutków złego zabiegu nie jesteśmy w stanie odwrócić. Wiele gwiazd wygląda wręcz odstraszająco! W Polsce też nie brakuje tego typu maszkar zrobionych za własne, „ciężkie” pieniądze.

  Odpowiedz
 6. scrabble  1 kwietnia 2016 12:00

  Moim zdaniem jest to bardzo ciekawy zabieg. Oczy zwierciadłem duszy i po powiekach bardzo widać efekty upływającego czasu. Oczywiście jest to zabieg ryzykowny, nie dla wszystkich ale jeżeli komuś to bardzo przeszkadza to czemu nie?

  Odpowiedz
 7. Aneta  1 kwietnia 2016 15:53

  Ciekawy zabieg, ale przestraszyłam się nieco słowa „inwazyjny”. Bałabym się uszkodzenia jakichś nerwów i choć mam trochę opadające powieki, to raczej nie skuszę się na taki zabieg.

  Odpowiedz
 8. luna341  1 kwietnia 2016 21:28

  Gdybym posiadała odpowiednie srodki finansowe na pewno bym skorzystała z tzym ego typu korekty urody.Mam opadające powieki i beż makijażu wyglądam nic Sylwester Stallone w młodości .Wszystko jest dla ludzi .

  Odpowiedz
 9. anetkaq  6 sierpnia 2019 13:16

  Znalazłam sprawdzoną klinikę Łątkowskiego w Polanicy gdzie zdecydowałam się na zabieg. Przedtem moje życie codzienne było bardzo uciążliwe bo opadnięte powieki sprawiały, że wyglądałam na wiecznie zmęczoną i niezadowoloną…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany