Plastry na katar dla dziecka

Spis treści:

Zatkany nos to dolegliwość, która utrudnia codzienne funkcjonowanie nie tylko dorosłym. Katar jest bardzo uciążliwy również dla dzieci, które nie mogą przez niego swobodnie oddychać i spać. Przez to stają się rozdrażnione i płaczliwe. Co robić w takiej sytuacji? Można sięgnąć po domowe metody, które pomagają złagodzić dolegliwości. Jedną z nich są plastry na katar dla dziecka, które zawierają kompozycję starannie dobranych olejków eterycznych (np. lawendowy, cynamonowy, cytrynowy). Jak używać ich w bezpieczny sposób?

Fot. Freepik

Plastry na katar – unikalna kompozycja olejków eterycznych w walce z zatkanym nosem

Zatkany nos utrudnia oddychanie i zasypianie. Sprawia, że dziecko staje się płaczliwe i drażliwe. Jak sobie z tym poradzić? Niedrożność nosa spowodowana przeziębieniem zazwyczaj ustępuje w ciągu siedmiu dni. Jednak nie warto czekać, aż tyle. Można w tym czasie sięgnąć po domowe metody, które pomagają w walce z zatkanym nosem. Jedną z nich są plastry na katar dla dziecka.

AMOLowe plastry aromatyczne zawierają nie jeden, a kilka naturalnych olejków eterycznych: cytrynowy, z mięty pieprzowej, cytronelowy, goździkowy, lawendowy i cynamonowy. Taka kompozycja sprawia, że charakteryzują się unikalną kompozycją zapachową i pomagają udrożnić nos w wygodny i naturalny sposób.

Jak używać plastrów na katar dla dziecka w bezpieczny sposób?

Olejki eteryczne są powszechnie stosowane na zatkany nos. Niektórzy używają ich w formie inhalacji parowej, czyli wlewają kilka kropli olejku do gorącej wody i wdychają parę wodną. W przypadku osób dorosłych jest to prosty sposób, który nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu. Jednak, jeśli chodzi o dzieci zrobienie takiej inhalacji może być bardziej problematyczne. Nie każde dziecko będzie chciało nachylać się nad miską z gorącą wodą przez kilkanaście minut. W takim przypadku można spróbować innej metody wykorzystującej olejki eteryczne – plastrów na katar dla dziecka.

Jak ich używać? Jest to bardzo proste, ponieważ wystarczy delikatnie wyjąć plaster z opakowania i nakleić go na suche ubranie (np. piżamę, jeśli Twoja pociecha nie może zasnąć przez zatkany nos). Zaleca się, aby przykleić plaster na wysokości klatki piersiowej (minimum 30 cm od twarzy). Nie należy stosować plastrów na gołe ciało. Po upływie ośmiu godzin trzeba usunąć plaster i zmienić go na nowy, jeśli nadal jest taka potrzeba.

AMOLowe Plastry aromatyczne mogą być używane u dzieci i dorosłych. Jednak nie należy stosować ich u dzieci poniżej 3. roku życia.

Warto pamiętać też o innych metodach, które pomagają w przypadku przeziębienia. Mowa tu o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, odpowiednim ułożeniu dziecka podczas snu (głowa powinna być nieco wyżej niż klatka piersiowa), nawadnianiu organizmu i odpowiednio skomponowanym jadłospisie (powinny znaleźć się w nim składniki wspomagające odporność np. cynk, witamina C, wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3).

Jeśli domowe metody nie pomagają, a objawy ulegają nasileniu należy skonsultować się z lekarzem.


Artykuł sponsorowany.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 1,00 z 5)
zapisuję głos...