Planujesz zmienić pracę? Postaw na biznesowy język niemiecki

Jak pokazują ostatnie wydarzenia na świecie, każdy czas jest dobry na zmianę pracy. Jeśli jesteśmy sfrustrowani swoimi codziennymi obowiązkami, nienawidzimy wykonywanej pracy, a szef i koledzy z zespołu coraz bardziej nas irytują – nie warto się męczyć! Decyzja o zmianie pracy dla jednych jest krótkim impulsem, dla innych dogłębnie przemyślanym postanowieniem. Jedno jest jednak pewne: w znalezieniu pracy z pewnością pomoże znajomość języka niemieckiego, szczególnie biznesowych zwrotów używanych w biurach oraz korporacjach.

Najbardziej doceniane przez rekruterów umiejętności

Niemiecki to jeden z najczęściej używanych języków na świecie. W Europie jest on szczególnie popularny. Ze względu na położenie geograficzne Polski, przy zmianie pracy warto również wziąć pod uwagę fakt, że coraz więcej firm oferuje swoje usługi i produkty właśnie w Niemczech. Szukając pracy, z pewnością zostaniemy zauważeni, jeśli wśród naszych kompetencji znajdzie się znajomość biznesowego języka niemieckiego. Płynne posługiwanie się kilkoma językami sprawia, że na rynku pracy pozostawimy naszych konkurentów daleko w tyle. Firmy o międzynarodowym zasięgu z pewnością docenią nie tylko język angielski, ale także właśnie niemiecki, który obecnie przeżywa renesans popularności.

Nie ograniczaj się! Szukaj pracy w Niemczech

Jeśli szukamy pracy, warto zajrzeć na strony niemieckojęzyczne. Polacy za granicą, a szczególnie w Niemczech, mają opinię doskonałych pracowników. I słusznie! Jesteśmy świetnie wykształceni, nie boimy się ciężkiej pracy, jesteśmy lojalni wobec pracodawcy. Znajomość niemieckiego biznesowego to atut, który może okazać się naszą przepustką do pracy poza granicami kraju. Nie ma co się łudzić – w Niemczech zarobki są zdecydowanie wyższe. Ponadto Niemcy to piękny kraj pełen wspaniałych miejsc oraz życzliwych, otwartych i tolerancyjnych ludzi. Jeśli myślimy o wyjeździe do pracy, podróżach, czy poznawaniu nowych kultur, to dodatkowe umiejętności językowe mogą nam w tym bardzo pomóc.

Mów płynnie po niemiecku. Wystarczy zaledwie 15 minut dziennie

Dzięki wygodnej, a przede wszystkim skutecznej metodzie nauki języków Babbel bez problemu, w zaledwie kilka tygodni opanujemy język niemiecki na wybranym poziomie. Instalując aplikację na swoim telefonie, możemy wybrać kurs biznesowego niemieckiego. Został on podzielony na krótkie, 15-minutowe lekcje, które zawierają tylko praktyczne materiały. Koniec z wkuwaniem nieprzydatnych zwrotów! Twórcy kursu przekazują wiedzę, która przyda się w pracy na co dzień. Ćwiczymy zarówno pisanie, jak i mówienie, a także umiejętność aktywnego słuchania. Do tego ucząc się za pośrednictwem aplikacji, to my decydujemy o czasie i miejscu naszej nauki. Zatem jeśli planujemy podbijać świat, róbmy to uzbrojeni w praktyczne umiejętności językowe dzięki Babbel.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (29 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  5 listopada 2020 14:14

  Miałam do czynienia z niemieckim w gimnazjum, ale nie poszerzałam znajomości tego języka,nie widzę takiej potrzeby.

  Odpowiedz
 2. arunia  5 listopada 2020 23:36

  Ja akurat posługuję się płynnie niemieckim i przydaje mi się ten język w pracy. Natomiast w obecnych czasach, aby znaleźć dobrze płatną pracę, oprócz niemieckiego bardzo pożądana jest również dobra znajomość angielskiego. Znam w stopniu komunikatywnym, chciałabym jeszcze pogłębić swoją znajomość, ale ciągle brak mi na to czasu lub wystarczającej motywacji…

  Odpowiedz
 3. ewalub  15 listopada 2020 16:56

  To jest język, którego chyba nigdy w życiu nie dam rady się nauczyć. Miałam w liceum. Porażka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany