Planujesz zakup roweru? O tych dodatkach nie możesz zapomnieć!

Rower to jeden z podstawowych środków transportu. Zyskuje również coraz więcej zwolenników wśród osób aktywnych fizycznie oraz preferujących rowerowe wycieczki na łonie natury. Aby jazda była w pełni bezpieczna i komfortowa, nie możesz zapomnieć o dodatkach! Jakie będą niezbędne?

Spis treści:

Wycieczki rowerowe są niezwykle przyjemną formą aktywności i wygodnym sposobem przemieszczania się po zatłoczonych miastach. Postaw jednak na własne bezpieczeństwo i wygodę, kupując odpowiednią odzież i akcesoria, np. kolarki damskie. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, czego zakup powinnaś rozważyć.

Rękawiczki rowerowe

Wilgoć z ramion i przedramion w upalne dni może spływać na dłonie i sprawiać, że uchwyty szybko staną się śliskie. Dotyczy to również jazdy intensywnej (w ramach treningu) lub na długie dystanse. Rękawiczki rowerowe poprawiają pewność chwytu niezależnie od pozycji, a dodatkowo chronią przed bolesnymi odciskami i otarciami naskórka.

Istnieje kilka rodzajów rękawiczek rowerowych. Podstawowy podział wyróżnia modele letnie (z odkrytymi palcami) i zimowe (z zakrytymi palcami) – jeśli planujesz całoroczne korzystanie z roweru, zaopatrz się w 2 pary rękawiczek. Pamiętaj, że chronią one również dłonie przed uszkodzeniami skóry podczas ewentualnych upadków.

Kask rowerowy

Kask rowerowy powinien być obowiązkowym wyposażeniem każdego świadomego rowerzysty. Nawet jeśli jedzie on wyłącznie do sklepu za rogiem. Niekiedy w najmniej spodziewanych miejscach lub tuż przy celu wyprawy zdarzają się najpoważniejsze wypadki i kolizje. Kask rowerowy chroni głowę i odcinek szyjny kręgosłupa przed kontuzjami, które mogą wyniknąć z upadku. Ogranicza też działanie promieni UV, zmniejszając ryzyko udaru mózgu w letnie dni.

Również w tym przypadku spotkasz się z wieloma różnymi modelami. Popularnością cieszą się kaski MTB, miejskie, szosowe czy typu „orzeszek”. Dopasuj produkt do własnych potrzeb i preferencji. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie kask posiada otwory wentylacyjne, przez które może krążyć powietrze.

Kolarki damskie

Kolarki damskie to nie tylko wygodna odzież sportowa, ale również oryginalny element stylizacji, co dla wielu kobiet ma kluczowe znaczenie. Decydując się na nie, sprawiasz, że nawet częste jazdy rowerem będą dla Ciebie maksymalnie komfortowe. Kolarki nie ograniczają ruchów, dopasowują się do ciała, a ich długość (przed kolano lub w połowę uda) chroni przed otarciami.

Jeśli szukasz najwyższej jakości, możesz wybrać kolarki damskie z silikonem umieszczonym wewnątrz materiału, co zapewnia lepszą stabilizację lub kolarki wykonane z materiału termoaktywnego, które zagwarantują Ci idealną cyrkulację powietrza między skórą i materiałem, odprowadzając pot. Mając na uwadze fakt, że kolarki są odzieżą wymagającą częstego prania, najlepiej kup kilka sztuk na zapas.

Dzięki akcesoriom i właściwej odzieży jazda rowerem będzie czystą przyjemnością. Dodatkowo rozważ zakup uchwytu na bidon z wodą, termoaktywnych koszulek, rzetelnego zapięcia do roweru.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (23 głosów, średnia: 4,87 z 5)
zapisuję głos...