Planujesz kupić ekspres kapsułkowy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Ekspresy stały się niemal obowiązkowym elementem każdej nowoczesnej kuchni. Coraz częściej i chętniej wybieramy ekspres kapsułkowy, który roztacza przed nami więcej możliwości niż klasyczne urządzenia do parzenia kawy. Jak wybrać ekspres kapsułkowy?

jak wybrać ekspres kapsułkowy

Jak wybrać ekspres kapsułkowy, który spełni nasze oczekiwania?

Na rynku jest dostępnych wiele modeli urządzeń, które z powodzeniem parzą kawę. Wydawałoby się więc, że zakup idealnej maszyny na domowy użytek nie powinien sprawiać większych problemów. A jednak, rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Ekspres kapsułkowy ma szereg funkcji, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę, chcąc wybrać sprzęt, który spełni nasze oczekiwania.

Zacznijmy od bardzo prozaicznej kwestii – od wymiarów urządzenia. Dziś sam ekspres kapsułkowy może być stosunkowo niewielki, aby móc zachwycić nas funkcjonalnością. Niewielkie urządzenie z powodzeniem zmieści się w naszej, z pewnością już dobrze zagospodarowanej, kuchni. Niewielki blat, mało miejsca na spieniacz do kawy czy pojemnik z wodą. Z tym wszystkim musimy się liczyć, wybierając urządzenie.

 

Ciśnienie, spieniacz do mleka

Kolejną bardzo ważną kwestią jest ciśnienie. Ekspres kapsułkowy powinien mieć co najmniej 15 barów. Świetnym wyborem są urządzenia, które mają ich aż 19 – taką moc zapewni nam np. ekspres kapsułkowy Expert&milk. Dzięki temu kawa będzie jeszcze smaczniejsza niż możemy sobie wyobrazić. Z taką mocą przejdzie woda przez wybraną przez nas kapsułkę i dzięki temu uzyskamy najlepszy aromat kawy.

Koniecznie zastanów się także nad tym, jakie rodzaje kaw będziesz przygotowywać w swoim nowym urządzeniu. Musisz mieć spieniacz do mleka? Wspomniane urządzenie – ekspres Expert&milk posiada zintegrowany spieniacz do mleka. Wystarczy ci opcja przygotowywania espresso? A może potrzebujesz większych porcji kawy i szukasz ekspresu, który będzie oferował także lungo, ristretto lub americano? Warto rozważyć przed zakupem wszystkie opcje i wybrać sprzęt, który najlepiej odzwierciedla nasze oczekiwania.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. sylwiawes  20 października 2019 09:17

    Ja mam Dolce Gusto i uwielbiam kawę Matchiato 😍

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany