Plantswapp – nowa fenomenalna aplikacja dla miłośników roślin doniczkowych

Moda na rośliny doniczkowe trwa w najlepsze. Rozpoczęli ją Millenialsi, którzy z trącących latami 90. szkolnych paprotek uczynili obiekt pożądania i niezbędny element domowej dżungli. Potem wszyscy zapragnęliśmy wstawić kaktusy do łazienek i postawić skrzydłokwiaty przy telewizorach. Wygląda jednak na to, że szał na niepozorne roślinki dopiero się rozkręca, bo właśnie powstała aplikacja Plantswapp, pozwalająca sprzedać, kupić lub adoptować kwiaty z „sąsiedztwa”. Sprawdzamy, o co chodzi w tym całym zamieszaniu!

plantswapp

źródło: www.unsplash.com; Annie Spratt

Plantswapp – nowa fenomenalna aplikacja dla miłośników roślin doniczkowych

 

Od jakichś dwóch lat trend na plantporn jest na Instagramie faktem. W epoce Wielkiej Kwarantanny rośliny doniczkowe stały się nawet bardziej pożądane, bo stanowią namiastkę przyrody, której nie możemy chwilowo odwiedzać na taką skalę, jak wcześniej. Domowe bonsai, palmy i cytrynowe drzewka poprawiają nam nastrój w ponure jesienne dni i pozwalają stworzyć złudzenie bliskiej obecności natury. Nic dziwnego, że ludzie zapragnęli powiększać swoje kolekcje. Dzięki aplikacji Plantswapp będą mogli robić to za darmo lub prawie za darmo!

 

Czym jest Plantswapp?

plantswapp

unsplash.com; Daniel Oberg

Plantswapp to darmowa aplikacja, przypominająca różne media społecznościowe, a jednak bardziej od nich anonimowa. Do założenia konta wystarczy bowiem tylko nazwa (czy imię). Oczywiście przewidziano w niej także miejsce na zdjęcie profilowe, opis roślinnych upodobań i zapotrzebowania czy link do prywatnego Instagrama, ale uzupełnianie tych danych nie jest konieczne. Tyle wystarczy, by do woli wymieniać się roślinami, sprzedawać wyhodowane przez siebie kaktusy i draceny oraz kupować rzadkie okazy kwiatów. W Plantswapp dostaniemy także rozmaite sprzęty związane z sadzeniem i pielęgnacją roślin – od ziemi i nawozów, przez doniczki i dozowniki wody. Jeśli zamierzamy jedynie pozyskiwać rośliny, nie oddając własnych, nie trzeba robić nawet tego. Przeglądanie oferty jest możliwe także z poziomu „gościa” aplikacji.

Dzięki temu pomysłowi, możemy urozmaicać domową przestrzeń bez powielania konsumpcyjnych zachowań. Za sprawą Plantswapp urządzimy zieloną dżunglę w mieszkaniu samotnej staruszki, którą wspieramy. Dodamy zieleni lokalnemu schronisku dla zwierząt i ozdobimy surowe ściany biura. Zapewnimy też nowy dom roślince, na którą u nas nie ma już miejsca, wzbogacając tym samym planetę o dodatkowe zielone życie, produkujące tlen. Czyż nie brzmi to wspaniale? Miłośnicy ekologii będą zachwyceni! Aplikacja jest dostępna dla systemów Android oraz iOS.

 

Jak wyszukiwać rośliny na Plantswapp?

plantswapp

unsplash.com; Scott Webb

Korzystanie z aplikacji jest bardzo łatwe. By znaleźć rośliny w swojej okolicy, wystarczy kliknąć w główny panel widoczny na dole, a później wybrać interesującą nas kategorię. Jeśli szukamy konkretnego gatunku rośliny, możemy też oczywiście wpisać jego nazwę do wyszukiwarki aplikacji. Innym sposobem poszukiwania roślin jest skorzystanie z dostępnej w panelu mapy, wyświetlającej lokalizacje wszystkich punktów z roślinkami w Twoim mieście. Po znalezieniu ogłoszenia wartego uwagi, należy wybrać opcję „skontaktuj się”, dostępną w konkretnym ogłoszeniu i umówić się z właścicielem na odbiór kwiatka.

 

Jak dodać ogłoszenie na Plantswapp?

roślinki

unsplash.com; Alex Loup

Chcesz sprzedać lub oddać rośliny, na które nie masz już miejsca na parapecie? Kliknij przycisk „Dodaj” widoczny w panelu aplikacji i wybierz kategorię: „Zamienię”, „Oddam”, „Sprzedam” lub „Kupię”. Dodaj zdjęcie, które będzie miniaturką Twojego ogłoszenia. Pamiętaj, że musi to być fotografia zrobiona przez Ciebie i oddająca faktyczny stan roślinki. Teraz stwórz tytuł (najlepiej z nazwą gatunku) i krótki opis oferty. Na końcu zaznacz na mapie lokalizację, w której chcesz przekazać kwiatek. To może być Twój dom, ale też inne dowolne miejsce. Ławka w parku, wejście do supermarketu, galeria handlowa, etc. I gotowe!

 

Instagramowicze już chwalą się, jakie roślinki udało im się pozyskać lub oddać dzięki aplikacji!

Dołączycie?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (113 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...