Plan A: działamy w słusznej sprawie – Marks & Spencer, torba na całe życie

Co ma wspólnego Marks & Spencer, UNICEF i plastikowa torba, która może nam posłużyć przez całe życie? Łączy je nowy, ekologiczno- charytatywny projekt Marks & Spencer. Firma wprowadza właśnie do sprzedaży „Bags for life”, nowe plastikowe torby wielokrotnego użytku, wykonane w całości z surowców wtórnych. Część dochodu pochodzącego z ich sprzedaży M&S przekaże organizacji UNICEF. Co w tym wyjątkowego? Za torbę zapłacimy tylko raz, a gdy się zużyje, będziemy ją mogli wymienić na nową, za darmo i tak bez końca. Stara, zostawiona w sklepie M&S, trafi za każdym razem do recyklingu.

Marks & Spencer Daisy Hill (2)

Projekt to część Planu A, czyli własnego, globalnego eko-planu Marks & Spencer, realizowanego przez firmę już od 7 lat. Plan A jest wyrazem zaangażowania M&S w ochronę zasobów naturalnych ziemi oraz promocję ekologicznego, etycznego i zdrowego stylu życia.

Marks & Spencer Daisy Hill (1)

BAGS FOR LIFE

Tym projektem, M&S chce przekonać swoich klientów do zmiany nawyków zakupowych  i korzystania z toreb wielokrotnego użytku.W ten sposób firma chce przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Mając na uwadze skalę działania M&S( ponad 1000 sklepów na całym świecie), kupując torbę „Bag for life”, rzeczywiście przyczyniamy się do zmniejszenia produkcji odpadów i realnie wpływamy na stan środowiska naturalnego.

Marks & Spencer Westbridge

Od 1 do 14 października torba będzie dodawana do zakupów spożywczych a po okresie promocyjnym zapłacimy za nią 75 groszy.

Marks & Spencer Bag for life

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  8 października 2013 10:44

    Świetna inicjatywa.Powinni wszyscy skorzystać,być może pójdą inne firmy śladem Marks&Spencer i przyczyni się to do wyeliminowania zwykłych jednorazowych toreb.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany