Plakaty motywacyjne lepsze niż noworoczne postanowienia?

„Nowy rok – nowa ja” – ile razy słyszeliśmy ten słynny tekst? Na ile jest on prawdziwy wiedzą tylko ci, którzy wytrwali w noworocznych postanowieniach i wraz z Sylwestrem śmiało mogą pochwalić się realizacją planu. Druga grupa to ci, którzy danych sobie obietnic nie dotrzymali. Jak to zwykle bywa noworoczne postanowienia w wielu przypadkach to tylko plany, które nie zawsze da się zrealizować, zwłaszcza gdy oczekiwania są wygórowane. Co może być dla nich alternatywą? Okazuje się, że plakaty motywacyjne potrafią działać cuda!

Spis treści:

pomysł na plakaty motywacyjne

Po co są plakaty motywacyjne?

Plakaty motywacyjne to rodzaj dekoracji ścian, która jest obecnie chętnie wykorzystywanym trendem w aranżacji wnętrz. Oprawione w ramę teksty, które mają za zadanie motywować do działania, poprawić humor, wprawić w dobry nastrój czy też zawierać życiowe mądrości dla wielu osób są ważnym elementem wystroju domu czy mieszkania. Inspiracji do słów, które mogą się w nim znaleźć nie brakuje. Mogą to być cytaty z filmu, książki, złote myśli jakiegoś poety, myśliciela czy filozofa lub po prostu tekst, który jest dla nas w jakiś sposób ważny. Co więcej –  tekst na plakacie może być także naszego własnego autorstwa. Można też do nich dodać inspirujące zdjęcie czy grafikę. Ważne jest jedno – ma on trafiać do naszego serca i umysłu. W plakatach motywacyjnych chodzi też o to, aby żyć w zgodzie z wytycznymi, które sami przed sobą postawimy i pokonywać własne słabości.

plakaty motywacyjne w sypialni

kobieta wiesza plakat w ramce

Dlaczego plakaty motywacyjne są lepsze niż lista postanowień?

Wraz z Sylwestrem wielu z nas przygotowuje listę postanowień na 2024 rok. Zwykle spisywana na kartce papieru czy w notesie ląduje ona jednak na dnie szuflady i z czasem zapominamy o jej istnieniu. Jeśli sobie o niej nie przypomnimy z realizacji postanowień zapewne wyjdą nici. Co innego, jeśli ów kartka jest powieszona w widocznym miejscu i w słusznym rozmiarze. I tu właśnie z pomocą przychodzą plakaty motywacyjne. Oprawione w ramę słowa, na które patrzymy wielokrotnie w ciągu dnia mogą dać przysłowiowego „kopa” do działania z o wiele lepszym skutkiem niż lista noworocznych postanowień. Poza tym czasami jedno zdanie potrafi zmotywować dużo bardziej niż długa i trudna w realizacji lista oczekiwań czy planów na nowy rok. W końcu w postanowieniach nie chodzi o ilość, a o jakość, w tym przypadku wykonania lub nie spisanych zamierzeń.

plakat motywacyjny w ramce na stole

plakat motywacyjny na ścianie

Plakaty motywacyjne – przykłady

Dostępne na rynku plakaty motywacyjne zwykle można znaleźć zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Oto kilka przykładów, które mogą Was zainspirować. Czy znajdziecie w nich coś co przemawia do Was bardziej niż lista postanowień noworocznych? Zdecydujcie sami! Być może wśród nich znajdziecie ten, który w Nowym Roku zawiśnie na Waszej ścianie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (20 głosów, średnia: 4,90 z 5)
zapisuję głos...