Pisanie po ścianie – nowy trend we wnętrzach

Do niedawna wielkie przestrzenne litery mogliśmy zobaczyć wyłącznie na ulicach czy w galeriach. Teraz żwawym krokiem wkraczają one do wnętrz – do naszych mieszkań i biur. Co prawda trend jest obecny na świecie od kilkunastu miesięcy, jednak w Polsce zaczyna się rozwijać tak naprawdę dopiero teraz.

Pisanie po scianie Fot. Pozachodzie (4)

Litery dekoracyjne doskonale pasują do wszystkich pomieszczeń: od stylów tradycyjnych, vintage aż po te nowoczesne. Co fajniejsze – sprawdzają się doskonale zarówno we wnętrzach bardzo ascetycznych, jak i tych kolorowych.

Wiszące tabliczki, naklejki na ściany i szablony do malowania, obrazy lub grafiki, pościel, dywany i inne elementy wyposażenia – to wszystko można już kupić w sklepach, jednak dla mnie warte uwagi są trójwymiarowe litery – mówi Iza Jurasik – Kamińska, ekspert urządzania wnętrz, prowadząca blog pozachodzie.pl. – Mogą być wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego, tkaniny a nawet metalu. Ich wyjątkowość polega na tym, że można je dowolnie komponować. Możemy np. stworzyć wyraz (imiona, słowa do motywowania, hasła nam bliskie), cały cytat albo wpasować w przestrzeń pojedyncze literki.

Pisanie po scianie Fot. Pozachodzie (3)

Pisanie po scianie Fot. Pozachodzie (2)

Co zrobić z taką literką? Najprostsza rzecz to postawić ją na regale, kominku lub oprzeć o ścianę. Luźno stojąca na podłodze wielka figura może wyglądać intrygująco. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są te klejone do ściany lub zawieszane. I to nie tylko w pokoju dziecięcym – ale w jadali, salonie a nawet w łazience.

Pisanie po scianie Fot. Pozachodzie (1)

Jako wielka fanka rękodzieła, nie byłabym sobą, gdybym nie zaznaczyła, że część literowych dekoracji możemy wykonać samodzielnie, np. uszyć poduszki, zrobić wyklejankę czy obraz –dodaje Jurasik – Kamińska. – Pamiętajmy jednak o umiarze. Ważne aby ozdoba nie stała się banalna albo nasz dom nie został abecadłem. Proponuję też aby angielskie słowa zastępować polskimi odpowiednikami.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (215 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...