Nasz patronat: Piromani – premiera 9 kwietnia !

okladka piromani

www.sorus.pl/ksiazka/piromani

Głównej bohaterce powieści Piromani pali się grunt pod nogami. Lidia dopiero co uciekła przed współlokatorką-psychopatką z zamiłowaniem do ostrych przyrządów kuchennych, a już musi stawiać czoła kolejnym absurdalnym perypetiom. Niespodziewanie okazuje się, że sesja ciągła oraz koedukacyjne łazienki w akademiku nie są jedynymi traumami, które czyhają na studentów.

Czesław stara się zmierzyć z własną orientacją seksualną, Szoszana – pierwszą miłością, a Piernik, z raczej marnym skutkiem, próbuje niczego nie spierniczyć. W akcję uwikłane są m.in. siły nadprzyrodzone, kradziony mercedes pana Waldka, przyodziany w poliester Wallenrod, brodaty pacjent szpitala psychiatrycznego, a także widmo rozepchanego botoksem Putina.

 Najtrudniejszym jednak wyzwaniem, jakie zostało postawione przed młodymi bohaterami, okazuje się walka z własnymi demonami, z których najpotężniejszym jest paraliżujący strach przed dorosłym życiem i wzięciem odpowiedzialności za swoje czyny. Wszystko to dzieje się na tle hipstersko-blokerskiego Poznania, pomiędzy jawą a snem, gdy za wschodnią granicą płonie piękna zielona Ukraina…

Gorąco polecamy!

 Pogmatwana sytuacja życiowa bohaterki i ucieczka w świat marzeń o byciu artystką przypominają mi główną bohaterkę serialu „Girls”. Autorka bardzo szczerze opisuje fizyczność postaci i w pozornie nieatrakcyjnych bohaterach odnajduje pierwiastki, które są w stanie niebanalną Lidię do nich przyciągnąć – zupełnie jak Hannah.

– Magdalena Prędka

 Bohaterkę „Piromanów” możesz polubić albo znienawidzić. Sytuacje w powieści mogą wydać Ci się poważne albo absurdalne. Tło akceptacji społecznej i sytuacji politycznej możesz dostrzec albo zignorować. Twój wybór. Ja przeczytam tę książkę drugi raz.

– Mateusz Kozłowski

www.ppoprawy.blogspot.com

piromani autorkaEMILIA TEOFILA NOWAK

– urodzona w 1992 r. Wychowała się w Nowym Tomyślu, obecnie uczy się, pracuje i rozwija w Poznaniu. Self-made woman z zamiłowaniem do prozy Johna Irvinga, czerwieni i utworów Florence + The Machine. Publikując „Piromanów”, chciałaby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem depresji wśród młodych ludzi, dać rozrywkę i pokrzepienie swoim rówieśnikom, a także zobaczyć, jak to jest być pisarzem. Prowadzi popularnego bloga o kulturze: www.fabryka-dygresji.blogspot.com.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. szoszeni  28 marca 2015 16:17

  Zaciekawiła mnie ta książka.

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  28 marca 2015 17:37

  Zapowiada się świetnie. Bardzo wciągający fragment.

  Odpowiedz
 3. bbo  28 marca 2015 18:19

  Bardzo młoda pisarka 🙂

  Odpowiedz
 4. oskarek1995  28 marca 2015 21:04

  Chyba się skuszę na przeczytanie

  Odpowiedz
 5. macierzanka  29 marca 2015 14:38

  Przeczytam książkę „Piromani” ,bo dużo w niej się dzieje ,jest interesująca.

  Odpowiedz
 6. Gocha  29 marca 2015 20:14

  Uwielbiam książki. Wszystkie rodzaje, w zależności od nastroju i pory dnia 😉

  Odpowiedz
 7. martucha180  30 marca 2015 11:27

  Treść zapowiada się ciekawie, ale okładka fatalna.

  Odpowiedz
 8. kasiadrozdz  6 września 2016 14:06

  wspaniała książka, wspaniałej kobiety

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany